728 x 90

وحشت امام جمعه خامنه‌ای در اهواز از خشم مردم غیزانیه: من معذرت می‌خواهم

بی آبی در غیزانیه اهواز
بی آبی در غیزانیه اهواز

به‌دنبال خشم مردم به‌جان آمده غیزانیه اهواز به‌دلیل قطع آب آشامیدنی و شلیک نیروی سرکوبگر انتظامی به معترضان، موسوی امام جمعه خامنه‌ای در اهواز در هراس از شعله‌ور شدن قیام و اعتراضات اجتماعی به دیدار یکی از جوانان که روز سوم خرداد مجروح شده بود و عکس مجروح شدن این جوان چندین روز است سوژه اول شبکه‌های اجتماعی شده است رفت و گفت: «من معذرت خواهی می‌کنم از این نوجوان بزرگوار».

لازم به یادآوری است یکی از شهروندان این منطقه گفت: "آب نداریم، وقتی اعتراض می‌کنیم با تیر می‌زنند اما بگذار بمیرم ولی این عذاب را تحمل نکنم."

از زمان شلیک گلوله پلاستیکی به پای این جوان، کاربران رسانه‌های اجتماعی در توییتر و اینستاگرام به صورت گسترده تصویر مجروح شدن این جوان را بازنشر کردند.

برخی کاربران روز گذشته نوشتند: «بنرین تا ونزوئلا رسانده می‌شود ولی به غیزانیه که روی نفت نشسته‌اند آب رسانده نمیشود».

برخی دیگر از کاربران نیز این حادثه غیزانیه را در کنار شلیک موشک سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراین در دی‌ماه سال گذشته قرار داده و سوال «چرا زدید؟» را مطرح کردند.

تعدادی از کاربران با اشاره به «عاشورا» و «بستن آب بر روی سپاه امام حسین از سوی ماموران حکومت یزید» آن را ظلمی مشابه از سوی رژیم بر مردم اهواز دانستند.

در توییتر برخی شهروندان نوشتند: «آب را هم به گلوله بستند»،‌ «مردم تشنه‌ آب،‌ تشنه‌ حیات و زیستن؛ حکومت تشنه خون، ‌تشنه مرگ و کشتن»،‌ «غیزانیه است،‌ برای آب خون دادند»،‌ «از چاه که آب می‌کشی،‌ چای که دم می‌کنی، مزه خون نمی‌دهد؟»

خاطرنشان می‌شود روز شنبه ۳خرداد مردم به‌جان آمده غزانیه اهواز به‌دلیل قطع آب آشامیدنی اقدام به بستن جاده اهواز- ماهشهر کردند. نیروی سرکوبگر انتظامی با پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک به معترضان، شماری از آنان از جمله یک کودک را مجروح کردند.

خبرگزاری رسمی رژیم با اعتراف به‌شدت فشارها بر هموطنانمان در خوزستان و فوران خشم و نفرت جوانان از رژیم آخوندی نوشت: «لبها تشنگی را فریاد می‌زنند» و «آب در غیزانیه هم‌چنان کمیاب و برخی روزها نایاب است». «عرصه که بر جوانان منطقه تنگ آمد راه را در اعتراض غیرمسالمت‌آمیز دیدند».

غیزانیه یکی از نقاط زرخیز خوزستان است و بنا به گزارش رسانه‌های حکومتی نزدیک به ۶۰۰ حلقه چاه نفت در غیزانیه وجود دارد که تأمین کننده بخش قابل توجهی از درآمد نفت ایران هستند.

مردم غیزانیه اهواز روز دوشنبه ۵خرداد بار دیگر به‌خاطر ادامهٔ قطعی آب در بحبوحه بحران کرونا و در گرمای شدید، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از مردم معترض می‌گفت:

«ما به‌عنوان تشنگان بخش غیزانیه بزرگ هستیم. نزدیک ۳۶ بخش هست اینجا. همه تشنه هستند».

بیشتر بدانید:

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/17a4c6bc-bad0-413b-b84f-6525087817fa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات