728 x 90

وال استریت ژورنال: گفته می‌شود که در عملیات پهپادی، یک مرکز تولید تسلیحات پیشرفته هدف قرار گرفت

هدف قرار گرفتن تأسیسات نظامی در اصفهان
هدف قرار گرفتن تأسیسات نظامی در اصفهان

وال استریت ژورنال روز دوشنبه ۱۰بهمن درباره هدف قرار گرفتن تأسیسات نظامی در اصفهان، این عملیات، یک حمله پهپادی در داخل ایران بوده است و در این حمله اسراییل معتقد است به اهداف خود دست یافته، یک مرکز تولید تسلیحات پیشرفته را هدف قرار داد.
وال استریت ژورنال نوشت: به‌گفته مردم، این عملیات بامداد یکشنبه توسط سازمان اطلاعات اسرائیل، موساد، انجام شد و یک سایت وزارت دفاع در اصفهان در مرکز ایران را هدف قرار داد و با حملات دقیق به ساختمانی در چهار منطقه مختلف اصابت کرد.

این روزنامه افزود: عکس‌های ماهواره‌یی نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد آسیب جزیی به سقف سایت وارد شده است، اما مردم بدون اشاره به جزئیات این مأموریت را موفقیت‌آمیز خواندند.

مردم گفتند سایت وزارت دفاع که روز یکشنبه هدف قرار گرفت یک مرکز تولید سلاح بود. آن طرف خیابان، در مقابل سایتی قرار دارد که متعلق به مرکز تحقیقات فضایی ایران است، که توسط ایالات متحده به‌دلیل کارش بر روی برنامه موشکی بالستیک ایران تحریم شده است.

رونن سولومون، تحلیلگر اطلاعاتی مستقل در اسرائیل، گفت: مرکز تحقیقات فضایی مؤسسه مواد و انرژی را در خود جای داده است که تحقیقاتی را انجام می‌دهد که می‌تواند در توسعه پهپادها، موشک‌ها، ماهواره‌ها و برای آزمایش فلزات برای پروژه هسته‌یی استفاده شود.
لازم به یادآوری است که هفته گذشته، ایالات متحده و اسراییل بزرگترین مانور نظامی مشترک خود را با حضور بیش از ۷۵۰۰ پرسنل از هر دو کشور و مجموعه‌یی از سناریوها برای آزمایش توانایی خود برای از بین بردن سیستم‌های دفاع هوایی و سوخت‌گیری هواپیماهای جت عناصر کلیدی حمله نظامی بزرگ به ایران انجام دادند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d77ad2b6-9e95-4a3d-a2f3-27300e6294aa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات