728 x 90

وال استریت ژورنال: دولت ترامپ با تحریم‌ها و فشار دیپلماتیک رژیم ایران را مجبور به انتخابی سخت در حمایت از مزدورانش می‌کند

وال استریت ژورنال
وال استریت ژورنال

وال استریت ۲۶ اردیبهشت نوشت: هدف از استراتژی آمریکا وادار ساختن رژیم ایران به متوقف کردن حمایت از تروریسم و مذاکره مجدد توافق اتمی است.

دولت اوباما در اتخاد سیاست خود در قبال رژیم ایران دست به قمار زد و این تصور را ایجاد کرد که گویا توافق اتمی موجب تغییر رفتار بنیادگرایانه این رژیم خواهد شد. این شرط‌بندی شکست خورد.

 

وال استریت ژورنال در مورد فشار دونالد ترامپ بر رژیم ایران نوشت: اما دولت ترامپ با تحریم‌ها و فشار دیپلماتیک رژیم را مجبور به انتخاب‌های سختی در حمایتش از شبه‌نظامیانش در خارج از ایران در خارج کرده است.

این در حالیست که رژیم ایران با ناآرامیهای فزاینده در داخل کشور روبه‌روست، اگر رژیم ایران یا نیروهای نیابتی آن نسبت به سیاست حداکثر فشار واکنش خصمانه نشان دهند، ترامپ را سرزنش نکنید. حکومت حامی تروریسم در ایران را سرزنش کنید.

 

وال استریت ژورنال درباره واکنش اروپا به ضرب‌الاجل ۶۰روزه رژیم نوشت: اروپا نشان داد که در مقابل تهدیدات رژیم ایران برای نقض توافق اتمی و جلوی مهاجرت و مواد مخدر به اروپا را نگرفتن، سر خم نخواهد کرد. واقعیت این است که این قاره تلاش کرده که یک سیستم مالی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا دست و پا کند، ولی شرکت‌های اروپایی حاضر به پذیرش ریسک نیستند. مشکل رژیم ایران این است که خارج شدن از توافق اتمی و حتی انباشت مجدد اورانیوم غنی شده، ممکن است اروپا را به‌سمت تشکیل یک جبهه واحد با آمریکا سوق بدهد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات