728 x 90

وال استریت ژورنال: برای خنثی کردن رژیم ایران، با آن وارد جنگی فرسایشی بشوید

ناو آمریکایی - عکس از آرشیو
ناو آمریکایی - عکس از آرشیو

وال استریت ژورنال روز ۸فروردین در مطلبی درباره تنشهای بین اسراییل و آمریکا بر سر غزه نوشت: برای خنثی کردن رژیم ایران، با آن وارد جنگی فرسایشی بشوید. اسراییل و ایالات متحده باید با به خطر انداختن نیروهای نیابتی تهران، نقاط قوت خود را بر نقاط ضعف تهران متمرکز کنند.
در این مطلب آمده است: تنشهای بین اورشلیم و واشنگتن نشان می‌دهد که هیچ‌کدام وضعیت را درک نمی‌کنند. اسراییل باید یاد بگیرد که با وجود انگیزه‌های سیاسی که توسط پرزیدنت بایدن، رهبر اکثریت سنا، چاک شومر، و کنگره‌ای که از اقدام خودداری می‌کند ارائه شده، در جنگی فرسایشی علیه یک دشمن بسیار بزرگتر یعنی رژیم ایران وارد بشود.
ایالات متحده باید الزامات استراتژیک شریک منطقه‌یی خود را بپذیرد. . عدم درک اصول اساسی درگیری منجر به سیاست بد و در نهایت فاجعه خواهد شد.
رژیم ایران فاقد تسلیحات پیشرفته برای مقابله مستقیم با آمریکا و اسراییل است. ائتلاف نیابتی رژیم ایران که در شام و یمن قرار دارد فاقد انسجام یا توانایی تسخیر اسراییل است.
استراتژی رژیم ایران فرسایش بلندمدت است. این کشور امیدوار است از طریق فشارهای حماس در غزه و حملات حوثی‌ها به کشتیرانی بین‌المللی، ایالات متحده و اسراییل را تحت فشار نظامی مستمر نگه دارد. رژیم ایران با صبر و حوصله با ایجاد نیرو در سوریه و لبنان، تحت فشار قرار دادن اردن و بیرون راندن ایالات متحده از پایگاههای معدود سوریه، مزیتهای عملیاتی خود را مهیا می‌کند.
حملات هوایی در مقیاس بزرگ به رژیم ایران هزینه‌هایی را بر تهران تحمیل می‌کند، اما ظرفیت عملیاتی آن را از بین نمی‌برد. تهاجم زمینی به دلایل استراتژیک و سیاسی قابل بحث نیست. تنها گزینه باقی مانده، فراتر از تسلیم، یک کارزار بلندمدت است که فرافکنی قدرت رژیم ایران را تضعیف می‌کند و دولت ایران را بی‌ثبات می‌سازد.
با این حال، استراتژی در مورد قرار دادن نقاط قوت خود در برابر نقاط ضعف دشمن است. این را می‌توان در یک کمپین فرسایشی انجام داد.
اسراییل و آمریکا باید نقاط قوت رژیم ایران را به خطر بیندازند. مؤثرترین رویکرد آنها به خطر انداختن محور [باصطلاح] مقاومت و جایگزینی آن با کنترل مستقیم واقعی رژیم ایران بر قدرتهای شام است که به‌عنوان سپر قانونی از آنها استفاده می‌کند.
پیروزی در جنگ خاورمیانه به‌معنای پایان دادن به موجودیت رژیم ایران به‌عنوان یک تهدید منطقه‌یی است. این امر مستلزم پذیرش اصول تضاد کنونی است به‌ویژه درک این موضوع که فرسایش تنها الگوی منسجمی است که باید اعمال شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/43836341-4829-4f7b-aa05-d05975d1fb9a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات