728 x 90

واشنگتن پست: حسابهای جعلی توییتری منشأء حکومت آخوندی دارد

واشنگتن پست-حساب های جعلی توییتری منشاء حکومت آخوندی دارد
واشنگتن پست-حساب های جعلی توییتری منشاء حکومت آخوندی دارد

 

واشنگتن پست درباره حسابهای جعلی توییتری نوشت: تحقیقات (شورای آتلانتیک) که روز چهارشنبه ۲۴مهرماه منتشر شد، نشان می‌دهدکه حسابهای جعلی که منشأء آن حکومت آخوندی بوده است، از پوشش خبرنگاران خارجی نیز برای پیش بردن مقاصد سیاسی خود در شبکه اجتماعی استفاده کرده است.

در پی افشاء سوء‌استفاده اخیر رژیم ایران از شبکه‌های اجتماعی، توئیتر با انتشار بیش از یک میلیون توییت از ۷۷۰حساب بسته، تأکید کرد آنچه افشا‌ شده است بخشی از یک بسیج دروغ‌پراکنی بوده که توسط رژیم ایران پشتیبانی می‌شده است. این حسابها از این پیشتر به‌خاطر نقض قوانین توییتر بسته شده بود که شامل تلاشهای رژیم برای شیطان‌سازی علیه مجاهدین و مقاومت ایران نیز بود.

در همین رابطه، حکومت آخوندی در واکنشی ترس‌آلود و در یک متن کوتاه کلیشه‌یی در خبرگزاریها و رسانه‌های حکومتی نوشت: توئیتر با اشاره به این‌که ۷۷۰حساب کاربری مربوط به جمهوری اسلامی را شناسایی کرده، اعلام کرد این حسابهای کاربری قبل از مسدود شدن یک میلیون پیام منتشر کرده‌اند. (خبرگزاری حکومتی ایلنا ۲۵مهر)

 

 

بیشتر بخوایند

رویترز: ‌افشای ۷۷۰حساب جعلی و میلیونها توئیت رژیم ایران توسط توئیتر

خبرگزاری رویتر گزارش داد: ‌توییتر ۷۷۰حساب توییتری کشف کرده که به رژیم ایران مرتبط بوده‌اند. توییتر روز چهارشنبه ۲۵مهر ۹۷ طی اطلاعیه‌یی گفت قبل از بسته شدن این حسابها، کل این حسابها که افشا‌ شده‌اند به بیش از ۱۰میلیون توییت می‌رسد. توئیتر افزود عملیات رژیم ایران در این رابطه ناهنجار و پیچدار بوده است و تلاش رژیم این بوده که از این رسانه اجتماعی استفاده کند تا مردم را به سایتهای پیام‌رسان رژیم سمت و سو بدهد.

 

واشنگتن پست در رابطه با افشای حسابهای جعلی رژیم ایران در توئیتر نوشت: بنا‌ به یک تحقیق جدید که روز چهارشنبه منتشر شد، حسابهای توییتری که مبدأ آنها ایران بوده و تحت پوش خبرنگار خارجی و شهروندان نگران آمریکایی کار می‌کردند پیامهای سیاسی را روی این رسانه اجتماعی می‌آوردند تا زمانی که دیگر این حسابها در اوایل سال جاری بحال تعلیق درآمدند.

این تجزیه و تحلیل که توسط آزمایشگاه تحقیق دیجیتال شورای آتلانتیک انجام شده تلاش برخی را در ایران منعکس می‌کند که می‌خواستند پیام‌رسانی رژیم ایران را از طریق کانالهای پوشیده تبلیغ کنند.

 

توییتر روز چهارشنبه اعلام کرد که میلیونها توییت و ۲میلیون تصویر و کلیپ و سایر موارد که توسط حسابهای ایرانی ایجاد شده را افشا می‌کند...

توییتر گفته است به مقابله با تلاشهای بدخواهانه برای تضعیف استقلال و تمامیت توییتر ادامه می‌دهد...

 

توئیتر، میلیونها توئیت از حسابهای جعلی ایجاد شده توسط رژیم ایران را افشا کرد

کمپانی توئیتر ده میلیون پست که میلیونها توئیت آن توسط حسابهای جعلی رژیم ایران پشتیبانی می‌شدند را افشا کرد. شرکت توئیتر روز چهارشنبه ۲۵مهر اعلام کرد تاریخ این مطالب از سال ۱۳۸۸به این سو است و هدف آنها اطلاع‌رسانی غلط برای تأثیر گذاری سیاسی بوده است.

توییتر که رژیم ایران را به‌عنوان مبدأ اخبار جعلی معرفی کرده است پیش از این بخشی از این اسناد را که تاریخشان محدود به سال ۱۳۹۵ بود را منتشر کرده بود اما اکنون دامنه این افشاگری را گسترش داده است. به‌گفته کمپانی توییتر این اسناد توییتهای از ۷۷۰حساب جعلی که مبدأ آنها ایران است را با بیش از ده میلیون توییت، ۲میلیون عکس و فیلم و جیف و ویدئو شامل می‌شود.