728 x 90

مایک پمپئو: معافیت از تحریمهای نفتی رژیم ایران تمدید نمی‌شود / سخنگوی مجاهدین: این یک کلان ضربه اقتصادی و سیاسی به رژیم است / پیام مریم رجوی

سخنگوی مجاهدین - این یک کلان ضربه اقتصادی و سیاسی به رژیم است
سخنگوی مجاهدین - این یک کلان ضربه اقتصادی و سیاسی به رژیم است

این خبر تکمیل می‌شود.

سخنگوی مجاهدین: این یک کلان ضربه اقتصادی و سیاسی دیگر به رژیم است. این وضعیت، قویاً بحرانی را که رژیم در آن دست و پا می‌زند تشدید می‌کند.

 

 

مریم رجوی:
تحریم نفتی و تسلیحاتی رژیم ضد‌ بشری و ضد‌ ایرانی از چهار دهه پیش خواست مردم و مقاومت ایران بوده است.

 

 

نفت سرمایه ملی است که باید در خدمت رفاه و پیشرفت مردم و آبادی ایران قرار گیرد. اما آخوندها پول آن‌ را یا چپاول و یا صرف سرکوب مردم و صدور تروریسم و جنگ‌افروزی می‌کنند.

 

 

تحریم نفتی و لیست‌گذاری سپاه پاسداران باید با یک سلسله اقدامات دیگر از جمله به‌رسمیت شناختن حق مردم و مقاومت برای سرنگونی فاشیسم دینی، نامگذاری سایر ارگانهای سرکوب و صدور تروریسم و اخراج مزدوران اطلاعات و سپاه از آمریکا و اروپا تکمیل شود.

 

 

اقدامات ضروری،همچنین باید شامل ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر و قتل‌عام زندانیان سیاسی به شورای امنیت ملل متحد،تعیین هیات بین‌المللی برای دیدار با زندانیان سیاسی در ایران،اخراج رژیم آخوندی از ملل ‌متحد و به‌رسمیت شناختن نمایندگی مقاومت و اخراج عملی رژیم و نیروهایش از کشورهای منطقه شود.

 

 

کنفرانس خبری مایک پمپئو امروز دوشنبه ۲اردیبهشت:

  • مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد:
  • یک‌سال پیش رئیس‌جمهور دونالد ترامپ از توافق اتمی با رژیم ایران خارج شد و قویترین کارزار تاریخ را برای اعمال فشار بر رژیم ایران آغاز کرد. هدف به‌سادگی این بود که یک رژیم قانون‌شکن را از منابع مالی که برای بی‌ثبات سازی خاورمیانه برای ۴دهه از آنها استفاده می‌کند را محروم کنیم.
  • ۴۰درصد درآمد رژیم ایران از نفت تأمین می‌شود. این نفت منبع نفتی پولهای رژیم ایران است.
  • قبل از اعمال تحریم‌ها رژیم ایران به‌طور معمول ۵۰میلیارد دلار در سال درآمد نفتی داشت.
  • برآورد ما این است که تحریم‌ها تاکنون ۱۰میلیارد دلار از درآمدهای رژیم ایران کاسته است.
  • این درآمد را رژیم خرج حمایت از تروریسم و پروژه موشکی و وخیم‌تر کردن وضعیت انسانی در یمن می‌کند.
  • هدف ما این است که کشورها را متقاعد کنیم خرید نفت از ایران را تماماً متوقف کنند.
  • در نوامبر گذشته ما ۸کشور را از تحریم‌های نفتی ایران معاف کردیم. امروز من اعلام می‌کنم که دیگر هیچ معافیتی را قائل نمی‌شویم.
  • ما می‌خواهیم صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم.
  • من میخواهم  مردم ایران بدانند که ما به حرف آنها گوش می‌دهیم و در کنار آنها ایستاده‌ایم. ما با سرکوبگران آنها مماشات نمی‌کنیم. آنچنان که دولت قبلی آمریکا می‌کرد. ما برای آنها یک زندگی بهتر را آرزو می‌کنیم. ما برای آنها و همه کسانی  که از خشونت و تخریب رژیم ایران آسیب دیده‌اند آینده  بهتری را آرزو می‌کنیم.

 

 

 

واشنگتن پست به‌ نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد، روز دوشنبه ۲اردیبهشت، مایک پمپئو اعلام خواهد کرد که از ده روز دیگر، واشنگتن هیچ معافیت جدیدی برای خرید نفت خام یا میعانات گازی از رژیم ایران اعطا نخواهد کرد. کشورها باید به‌طور کامل واردات نفت از ایران را به پایان برسانند وگرنه با تحریم آمریکا مواجه خواهند شد.

 

روزنامه واشنگتن پست نوشت وزارت‌خارجه آمریکا در راستای کارزار «فشار حداکثری» این تصمیم را یک‌سال بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌یی رژیم ایران گرفته است تا به رفتارهای مخرب این رژیم پایان دهد.

 

خبرگزاری رویترز در این باره نوشت: وزارت‌خارجه آمریکا امروز معافیت‌های خریداران نفت ایران را فسخ می‌کند.

 

از زمان خروج از برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها توسط دونالد ترامپ، آمریکا به هشت کشور اجازه‌ ۱۸۰روزه برای خرید نفت و میعانات گازی داده بود تا در این مدت منبع دیگری به جای رژیم ایران جایگزین کنند. این معافیت روز دوم مه (۱۲اردیبهشت) به پایان می‌رسد.

خبر اعلام پایان این معافیتها را در همین جا دنبال کنید.

 

انتشار گزارشهایی درباره این‌که آمریکا قصد دارد معافیتهای هشت کشور از تحریم نفت ایران را تمدید نکند بهای جهانی نفت را بیش از دو درصد افزایش داد.

 

به گزارش رویترز، بهای نفت خام برنت برای تحویل در آینده با ۲.۵درصد افزایش به ۷۳.۷۷دلار در بشکه دلار رسید.

عربستان و امارات وظیفه‌ٔ جبران نبود نفت ایران در بازار را برعهده گرفته‌اند.

 

وزیر خارجه آمریکا دوشنبه ۱۴آبان ماه همزمان با بازگشت همه تحریم‌های رژیم ایران هشت کشور چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، ترکیه، ایتالیا، یونان و تایوان از تحریم‌های نفت و گاز ایران معاف کرده بود.

 

اواخر بهمن‌ماه گذشته اما برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران خبر داده بود که سه کشور از هشت کشوری که از ایالات متحده برای خرید نفت ایران معافیت گرفته بودند، خرید نفت خود را در حال حاضر به صفر رسانده‌اند.

برایان هوک در ۲۲دی در نشستی در امارات هشدار داده بود که آمریکا معافیت از تحریم خرید نفت از ایران را تمدید نمی‌کند.

چند روز پیش سی و پنج عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه مشترک خود خطاب به دونالد ترامپ از او خواستند که معافیتهای ۸کشور از تحریم‌های نفتی رژیم ایران را تمدید نکند.