728 x 90

واشنگتن تایمز: سیاست مماشات امکان دور زدن تحریمها برای تهران را فراهم می‌کند

علیرضا جعفرزاده نایب‌رئیس دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا
علیرضا جعفرزاده نایب‌رئیس دفتر شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

گزارش واشنگتن تایمز

از کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا

رژیم ایران عملیات گسترده‌یی برای دور زدن تحریم‌های نفتی دارد

واشنگتن تایمز چهارشنبه ۱۰خرداد ضمن انعکاس کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن درباره افشای پروژه گسترده بین‌المللی رژیم برای دور زدن تحریم‌ها و تأمین مالی تروریسم می‌نویسد: اسناد محرمانه داخلی منتشر شده توسط مخالفان ایرانی نشان می‌دهد رژیم ایران با صادرات میلیاردها دلار نفت از طریق شبکه‌ای از شرکتهای بین‌المللی، تحریم‌های آمریکا را دور می‌زند و نیروهای نظامی و امنیتی داخلی خود را تأمین مالی می‌کند.

بر اساس اسنادی که شورای ملی مقاومت ایران روز چهارشنبه علنی کرد، شرکت‌های تحت مدیریت سپاه پاسداران، فروش نه تنها نفت خام ایران، بلکه حمل و نقل بین‌المللی نفت تحریم شده ونزوئلا را با چین به‌عنوان خریدار اصلی تسهیل کرده‌اند.

شورای ملی مقاومت در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن این اسناد را منتشر کرد

نمایندگان شورای ملی مقاومت تأکید کردند که «سیاست مماشات» کنونی به رژیم تهران اجازه داده تا تحریم‌ها را دور بزند، برنامه تسلیحات هسته‌یی خود را ادامه دهد و فعالیت‌های بین‌المللی سپاه پاسداران - از جمله عملیات علیه آمریکا و متحدانش در لبنان، عراق، سوریه و یمن را تأمین مالی کند.

به گفته شورای ملی مقاومت درآمد حاصل از صادرات نفت با گریز از تحریم‌ها به نیروهای امنیتی رژیم ایران منتقل شده است. نیروهایی که در سرکوب مخالفان داخلی در بحبوحه اعتراضات ضدحکومتی سال گذشته شرکت کردند

واشنگتن تایمز افزود:

علیرضا جعفرزاده، معاون دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشنگتن، گفت: این اسناد "طرح بسیار مفصلی از سوی رژیم ایران برای تأمین مالی تروریسم از طریق دور زدن تحریم ها" را افشا می‌کند. این اسناد شامل ارتباطات داخلی محرمانه شرکت بازرگانی پتروشیمی بین‌المللی PCCI است. شرکتی که در سال۲۰۰۰ تأسیس شد و از سال۲۰۱۱ توسط تحریم‌های آمریکا هدف قرار گرفت. PCCI با ایجاد شعب و شرکتهایی با همین نام در خارج از ایران (به‌ویژه کشورهایی که تحت تحریم نیستند)، تحریمهای نفتی و پتروشیمی را در ابعاد نجومی دور می‌زند.

نفت صادر شده از طریق شعب توسط مشتریانی در سراسر جهان خریداری می‌شود، از جمله شرکتهای وابسته به دولتهای سوریه و چین

شورای ملی مقاومت می‌گوید: PCCI زیرمجموعه گروه توسعه نفت و گاز پارسیان است که در چارچوب «اقتصاد مقاومتی» به دستور علی خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم برای واگذاری کنترل اقتصاد ایران به سپاه پاسداران وابسته است.

واشنگتن تایمز در ادامه نوشت:

سازمان مجاهدین خلق ایران عضو اصلی شورای ملی مقاومت است. در حالی که سازمان مجاهدین خلق منابع قدرتمندی در ایران دارد و افشاگریهای مهم گذشته از جمله افشای تأسیسات هسته‌یی محرمانه رژیم ایران در اوایل دهه۲۰۰۰ توسط آن صورت گرفته است.

علیرضا جعفرزاده گفت که واشنگتن برای رسیدگی به‌عملیات دور زدن تحریم‌ها از سوی رژیم تهران به تحریم‌های «هدف‌مندتر» نیاز دارد. تحریم‌های فعلی «ناکافی» هستند و «اجرا نمی‌شوند».

او گفت: "هدف ما از کنفرانس مطبوعاتی امروز این است که یک زنگ خطر را برای همه به صدا در بیاوریم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e27f3036-6b9c-4355-b1d2-9e84aeb250c9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات