728 x 90

هیلل نوئر: تاکنون ۹۸.۱درصد جواب آری به اخراج رژیم ایران از کمیسیون حقوق زنان سازمان ملل داده‌اند

هیلل نوئر، مدیر اجرایی دیده‌بان سازمان ملل
هیلل نوئر، مدیر اجرایی دیده‌بان سازمان ملل

هیلل نوئر مدیر اجرایی دیده‌بان سازمان ملل در توئیتی نوشت: تاکنون: ۹۸.۱درصد جواب آری و ۱.۹درصد جواب منفی به اخراج رژیم ایران از کمیسیون حقوق زنان سازمان ملل داده‌اند.

توئیت هیلل نوئر دیدبان سازمان ملل ۸آذر ۱۴۰۱:
آیا سازمان ملل متحد در نشست آتی خود در ۱۴دسامبر به اخراج جمهوری اسلامی ایران از کمیسیون حقوق زنان سازمان ملل رأی خواهد داد؟
تاکنون: ۹۸.۱درصد جواب آری و ۱.۹درصد جواب منفی داده‌اند.

 

 

رویترز روز سه‌شنبه ۸آذر نوشت: حذف رژیم ایران از کمیسیون مقام زن ملل متحد ۲۳آذر به رأی گذاشته خواهد شد.

آمریکا و دیگر کشورها فعالانه تلاش می‌کنند تا حکومت ایران را از کمیسیون مقام زن ملل متحد حذف کنند.
رویترز افزود: دیپلمات‌ها روز دوشنبه گفتند تلاش آمریکا برای حذف ایران از نهاد برابری و توانمندسازی زنان سازمان ملل در ۱۴دسامبر به رأی گذاشته خواهد شد و این در حالی است که واشنگتن برای مجازات تهران به‌خاطر نادیده گرفتن حقوق زنان و سرکوب وحشیانه تظاهرات‌ها لابی می‌کند.
ایالات متحده روز دوشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌یی را در مورد این اقدام منتشر کرد که توسط رویترز مشاهده شد که هم‌چنین سیاست‌های ایران را تحت عنوان «در تضاد شدید با حقوق‌بشر زنان و دختران و مأموریت کمیسیون وضعیت زنان» محکوم می‌کند. رژیم ایران به‌تازگی یک دوره ۴ساله را در کمیسیون ۴۵عضوی آغاز کرده است که هر ساله در ماه مارس تشکیل جلسه می‌دهد و هدف آن ترویج برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان است...

پیش‌نویس قطعنامه آمریکا «جمهوری اسلامی را برای باقی‌مانده دوره ۲۰۲۲-۲۰۲۶ از کمیسیون وضعیت زنان به‌فوریت حذف می‌کند»... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5244f6f8-3a7e-42a5-a29a-e281bc906185"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات