728 x 90

هشدار وزارت خارجه فرانسه به اتباع خود برای سفر به ایران به دلیل وجود خطر بازداشت خودسرانه

وزارت خارجه فرانسه
وزارت خارجه فرانسه

پس از کانادا و سوئد، ‏وزارت خارجه فرانسه با صدور هشداری از اتباع فرانسوی و همچنین افراد دوتابعیتی خواست به دلیل وجود خطر بازداشت خودسرانه و محاکمه به ایران سفر نکنند و از اتباع فرانسوی حاضر در ایران نیز خواست بیشترین هشیاری را داشته باشند. در این هشدار سراسر نقشه ایران به رنگ قرمز درآمده است. 

در هشدار وزارت خارجه فرانسه به اتباع فرانسوی آمده است:

کل خاک ایران در نقشه مشاوره سفر با رنگ قرمز قرار گرفته است. بنابراین رسماً توصیه می‌شود که اتباع فرانسوی، از جمله دوتابعیتی، به هر دلیلی به ایران سفر کنند. از اتباع فرانسوی که هنوز در ایران حضور دارند و مایل به ترک کشور نیستند دعوت می‌شود بیشترین هوشیاری را از خود نشان دهند و اقدامات احتیاطی لازم را برای اطمینان از امنیت خود انجام دهند. به ویژه، اکیداً به آنها توصیه می‌شود که سفرهای خود را در داخل کشور محدود کرده، از هرگونه تجمع مطلقاً خودداری کنند و خود را به سفارت و کنسولگری فرانسه در تهران معرفی کنند.

خطر دستگیری، بازداشت خودسرانه و محاکمه ناعادلانه
هر بازدیدکننده فرانسوی، از جمله افراد دوتابعیتی، در معرض خطر قابل توجهی از دستگیری، بازداشت خودسرانه و محاکمه ناعادلانه است. این خطر همچنین مربوط به افرادی است که یک بازدید ساده توریستی انجام می دهند. در صورت دستگیری یا بازداشت، احترام به حقوق اساسی و امنیت شخصی تضمین نمی شود. در این زمینه، توانایی سفارت فرانسه در تهران برای حمایت کنسولی از اتباع دستگیر یا بازداشت شده در ایران بسیار محدود است.

سفارت فرانسه لزوماً از دستگیری یا بازداشت یک شهروند فرانسوی مطلع نخواهد شد، به خصوص اگر تبعه فرانسه-ایرانی باشد، ایران تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد. درخواست‌های بازدید کنسولی که توسط سفارت انجام می‌شود منجر به زمان‌های طولانی رسیدگی از سوی مقامات ایرانی می‌شود و به ندرت، به‌طور تصادفی و با اطلاعیه‌ای بسیار کوتاه انجام می‌شود.

علاوه بر این، حضور کنسولی در جلسات در طول یک محاکمه احتمالی تضمین نمی‌شود و وکلای درخواست شده ممکن است در معرض محدودیت های شدید قرار گیرند.

-هشدار وزارت‌خارجه فرانسه به‌دلیل وجود خطر بازداشت خودسرانه، به اتباع خود برای سفر به ایران

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d9154326-ad74-4519-96fe-ee2be9fd6bb6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات