728 x 90

هشدار وزارت‌خارجه آمریکا: تحریم علیه نفتکش رژیم ایران را به‌شدت اعمال می‌کنیم

نفتکش رژیم آخوندی گریس ۱
نفتکش رژیم آخوندی گریس ۱

یک مقام وزارت‌خارجه آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت، آمریکا به‌شدت تحریم‌های خود را برای ممانعت از کمک بخش خصوصی به نفتکش رژیم ایران که در مدیترانه سفر می‌کند اعمال می‌کند. واشنگتن خواستار توقیف این نفتکش است.

این مقام افزود: «به بخش کشتیرانی هشدار داده شده است که ما به‌شدت تحریمها را اعمال خواهیم کرد»....

این مقام که به شرط ناشناس ماندن صحبت می‌کرد هشدار داد که آمریکا علیه هر کسی که مستقیم یا غیرمستقیم به این نفتکش کمک کند اقدام خواهد کرد.

این مقام هشدار داد « تمامی طرفها در بخش کشتیرانی باید با احتیاط لازم عمل کنند تا تضمین کنند با طرفهای تحریم شده یا با محموله‌های تحریم شده مستقیم یا غیر مستقیم تجارت نکنند یا تسهیلات برای تجارت(آنها) فراهم نکنند».

 

 

به‌دنبال اظهارات نخست‌وزیر یونان در مورد عدم ِ پذیرش ِ نفتکش ِ رژیم ِ آخوندی در بنادر این کشور، معاون وزیر خارجه یونان اعلام کرد، یونان کاملاُ روشن ساخته که حاضر به ایجاد تسهیلات برای این نفتکش نیست.

آسوشیتدپرس نوشت: در حالی که وزارت‌خارجه‌ٔ آمریکا می‌گوید نفتکش گریس ۱ در حال انتقال ِ نفت ِ غیرقانونی برای تغذیه‌ٔ کمپین ترور و سرکوب ِ رژیم ِ ایران و رژیم ِ سوریه است، یونان روز چهارشنبه اعلام کرد، روابط ِ خود با ایالات متحده را با کمک‌رسانی به یک نفتکش ِ عظیم ِ رژیم ِ ایران به‌خطر نخواهد انداخت،

نفتکش ِ گریس ۱ متعلق به رژیم ایران در حال حاضر در دریای مدیترانه قرار دارد و طبق آخرین اطلاعات بطرف بندر کالاماتا KALAMATA در یونان در حرکت است.

معاون ِ وزیر خارجه یونان Miltiadis Varvitsiotis میل تا دیس-وار ویت سیّو تیس گفت «ما در حال ارسال پیامی هستیم که آماده ایجاد تسهیلات برای این نفتکش در جهت مقصد سوریه نیستیم».

او اضافه کرد «و این پیامی است که ما بسیار روشن ساخته‌ایم».

وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد: کمک‌رسانی به این کشتی به مفهوم ِ حمایت از یک سازمان ِ تروریستی ِ لیست‌گذاری‌شده توسط ایالات متحده خواهد بود.

 

سخنگوی وزارت‌خارجه‌ٔ آمریکا اعلام کرد: همه‌ٔ بنادر در مدیترانه باید هوشیار باشند که هیچ کشتی ِ حامل ِ نفت ِ رژیم ایران را نپذیرند.

وی اضافه کرد: ما دوباره از این فرصت استفاده می‌کنیم تا موضع ِ قوی‌مان را منتقل کنیم. کشتی‌هایی که نفت به سوریه منتقل می‌کنند طبعاً تحریم‌ها را نقض می‌کنند و به تروریسم رژیم اسد یاری می‌رسانند.

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا همچنین گفت: همان‌طور که وزیر پمپئو گفت اگر کشتی ِ گریس ۱دوباره به سمت سوریه حرکت کند مطابق تحریم‌ها، ما هر کاری که بتوانیم انجام می‌دهیم تا از این امر جلوگیری کنیم. خدمه‌ٔ این‌گونه کشتی‌ها باید آگاه باشند که یاری رساندن به سپاه پاسداران برای انتقال ِ نفت ِ رژیم ایران، ممکن است آنها را مشمول ممنوعیت ِ ویزا کند و طبعاً این کار، چیزی نیست که جرمی در بر نداشته باشد. تأمین ِ منابع مادی یا تلاش برای این کار، نه فقط برای سازمانهای تروریستی خارجی ایرانی بلکه هر سازمان ِ تروریستی طبق قانون آمریکا جرم است و مجازاتهایی به همراه دارد. ما می‌خواهیم تحریم‌ها را به همه بنادر در مدیترانه یادآوری کنیم.

گلف دیلی نیوز نوشت: عملیات ِ امنیتی در آبراه‌های منطقه با نیروهای دریایی بین‌المللی افزایش می‌یابند. این عملیات تلاشی برای کاهش تهدیدات رژیم ایران است.

به‌نوشته گلف دیلی نیوز، فرماندهی جدید امنیت دریایی بین‌المللی در نقاط گلوگاهی از جمله تنگه‌ٔ هرمز گشت می‌دهند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8de531db-121a-4206-aba7-0ba5ede8f83e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات