728 x 90

هراس رژیم از پیامدهای شکست سفر گروسی به تهران

آژانس انرژی اتمی
آژانس انرژی اتمی

ساداتیان، سفیر سابق رژیم در انگلستان گفت: اگر گروسی گزارشی منفی به آژانس و شورای حکام ارائه کند، این احتمال وجود دارد که قطعنامه دیگری به تصویب شورای حکام برسد. اگر این بار قطعنامه دیگری به تصویب برسد به‌احتمال‌زیاد پرونده به شورای امنیت ارائه داده خواهد شد و خطر در همین جاست.

وی هم‌چنین گفت: منطقه دوم که آژانس اصرار داشت از آنجا بازدید کند، تاکنون اجازه بازدید به آن داده نشده است. این موضوع بهانه‌یی برای آنها شده تا بگویند فعالیت‌هایی خارج از پادمان اتفاق افتاده است. (روزنامه ستاره صبح رژیم ۳آذر)

روزنامه حکومتی جهان صنعت درباره سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران نوشت:

آنچه که آژانس بیان می‌کند، می‌تواند زمینه‌ساز تصمیم‌گیری و تصویب‌سازی در ارتباط با ما باشد. مواضع اخیر گروسی... با توجه به مصوبه مجلس که خواهان خروج از پروتکل‌های الحاقی است، می‌تواند تا حدود زیادی منجر به اتخاذ تصمیم‌هایی علیه نظام شود.

تردیدها نشان می‌دهد که عقب‌نشینی از مواضع قبلی، می‌تواند هزینه‌های بالایی داشته باشد، در حالی که نپذیرفتن این مسیر نیز به همان اندازه خطرناک می‌شود و نشان می‌دهد که فشارهای موجود بر دولت کنونی بسیار کمرشکن است. (روزنامه جهان صنعت رژیم۳ آ‌ذر)

این روزنامه هم‌چنین نوشت که «انتظار (ما از آژانس)، انتظار درست و به‌جایی نیست» و «اگر سفر گروسی به نتیجه نرسد، وضعیت ما بسیار وخیم خواهد شد». (روزنامه جهان صنعت رژیم ۳آذر)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات