728 x 90

هجوم گسترده خطرناک‌ترین ملخ‌های صحرایی به استانهای جنوب و شرق کشور/ ملخ‌ها به دشتستان رسیدند

هجوم گسترده ملخهای صحرایی
هجوم گسترده ملخهای صحرایی

هجوم گسترده خطرناکترین نوع ملخ صحرایی به استانهای جنوب و شرق ایران، امنیت غذایی کشور را تهدید می کنند. فائو(سازمان کشاورزی جهانی) هشدار در این باره را یک درجه افزایش داده و آ‌ن را از زرد به نارنجی تبدیل کرده است.

در فیلمی که از شبکه‌های اجتماعی بدستمان  رسیده است. نشان  میدهد که  ملخ‌ها به دشتستان رسیده‌اند. ملخ‌ها  به مزارع کشاورزی لایپه در دشتشتان هجوم برده‌اند. 

 

رسانه‌های حکومتی از هجوم و حمله لشکر ۹۰میلیارد عددی ملخ صحرایی از طریق جنوب خلیج فارس و از آفریقا به ۶ استان جنوبی کشور خبر می‌دهند که هر نوع محصول کشاورزی، سبزه ، گیاه و حتی درختان را به نابودی تهدید می‌کنند. 

 

از بهمن‌ماه سال گذشته، گزارشهایی درباره ورود دسته‌های چندین میلیونی ملخهای صحرایی انتشار یافت. اما رژیم آخوندی اقدام عملی و جدی‌یی در مقابله با این خطر بزرگ که از طرف فائو( سازمان کشاورزی جهانی ) در باره آن هشدار داده شده بود به عمل نیاورده است.

 

رسانه‌های رژیم مینویسند:‌ با اینکه انتظار می‌رفت مسئولان امر تمهیداتی برای جلوگیری از پیشرفت ملخ‌ها بیندیشند، اما گویی آن‌قدر دست روی دست گذاشتند که حالا ملخ‌های صحرایی به بوشهر رسیده‌اند و خبرها حکایت از افزایش تعداد آن‌ها و خطری جدی برای اراضی کشاورزی و باغات استان دارد.

این آفت  حالا مشغول تسخیر استان‌ها یکی پس از دیگری است. این ملخها در برخی از مناطق مانند استان فارس به مزارع کشاورزان نیز حمله‌ور شده‌اند.

 

این آفت در دسته‌هایی به تعداد ۵۰ تا ۹۰میلیارد ملخ صحرایی هستند که با حضور در هر نقطه‌ای به همه محصولات زراعی و باغی حمله می‌کنند و در مواردی دیده شده که از تنه درختان نیز تغذیه می‌کنند.

 

یک کارگزار رژیم می‌گوید:‌ تعداد این ملخها در اردیبهشت ماه امسال ۵ تا ۱۰ برابر می‌شود. و از هم اکنون به زمین های زراعی استانهای خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان حمله کرده‌اند.... موج جدید ورود این ملخ‌ها از اردیبهشت ماه خواهد بود که در حجم گسترده .... و در دسته‌های ۵۰میلیون عددی وارد کشور خواهند شد. این ملخهای پرنده روزانه ، ۲۰۰ تا ۲۵۰ کیلومتر مسافت را  طی می‌کنند که در صورت وزش باد موافق، این رقم به ۵۰۰ تا ۱۰۰۰کیلومتر در روز نیز می‌رسد.

 

یک کارگزار رژیم در هرمزگان گفت: ۴۰نقطه استان درگیر ملخها شده است و ملخها تا عمق ۲۰۰ کیلومتری وارد شده‌اند.

وی افزود : منتظر موج جدیدی هستیم که نمیدانیم به درستی چقدر بزرگ است اما تراکم این دسته بالا پیش بینی شده است.

برای مقابله با این حجم گسترده از آفت نابود کننده ۱۵۰ تا ۲۰۰هزار هکتار از اراضی جنوب کشور باید سم پاشی شوند اما حکومت آخوندی بودجه‌یی برای این کار در نظر نگرفته است.