728 x 90

نیویورک پست: زمان آن است که ترامپ سپاه پاسداران را مورد حمله قرار بدهد

پهپاد رژیم ایران
پهپاد رژیم ایران

نیویورک پست  طی مقاله‌یی به قلم ریچارد گلدبرگ (مشاور ارشد در بنیاد دفاع از دموکراسیها)  با عنوان زمان آن است که ترامپ سپاه پاسداران را مورد حمله قرار بدهد نوشت:‌ باراک  اوباما برای مماشات با رژیم آخوندی در مذاکرات اتمی از سیاست فشار بر آنها عقب نشست  و بدتر از همه اینها نپذیرفتن اوباما در وارد شدن در مسأله سوریه بود... سران  رژیم  ایران ناظر بر این ضعف داخلی آمریکا بودند و در پاسخ تلاش خود برای هژمونی منطقه‌یی با پول و پوشش دیپلوماتیک ناشی از برجام پر از شکاف، ترور و موشکها را به سراسر خاورمیانه را گسترش دادند.

رژیم ایران کماکان به بحرین تسلیحات وارد می‌کند که محل استقرار فرماندهی مرکزی آمریکا است و این موشکها برای حمله به عربستان است و در اینحال تولید این موشکها را در سوریه و لبنان راه انداخته است.

وی افزود:‌ حالا زمان آن است که ترامپ یک بازدارنده قوی نظامی مجدداً در مقابل توسعه‌طلبی رژیم ایران ایجاد کند و این را در همکاری با متحدان منطقه‌یی انجام بدهد....  سران  رژیم ایران در نظر دارند از رویارویی مستقیم نظامی علیه یک قدرت برتر نظامی اجتناب کنند.... علاوه بر این آخوندهای حاکم بر ایران می‌دانند اگر آنها پول بیشتری را مستقیم به‌عملیات خارج واریز کنند وضعیت اقتصادی و سیاسی‌شان در داخل وخیم‌تر خواهد شد.

چرا که مردم ایران پیشاپیش شعار می‌دهند که «سوریه را رها کن فکری بحال ما کن» و به این ترتیب هزینه را برای ایران در سوریه بالا بردند و این تنشهای داخلی را تشدید خواهد کرد...

دونالد ترامپ یقینا لازم است برای یک طیف از واکنشهای بالقوه از طرف رژیم ایران آمادگی داشته باشد به‌خصوص از طریق دست نشاندگانش در عراق، سوریه و لبنان. اما این تهدیدات دست‌نشانده، جدید نیستند و دخلشان بر خرجشان برای رژیم ایران می‌صرفد.

اول این‌که محاسبات استراتژیک تهران شروع به تغییر می‌کند و مخاطرات در این منطقه مهار می‌شود و وضعیت امنیتی برای متحدان آمریکا در درازمدت بهبود می‌یابد و بالقوه رفتار این رژیم در سایر فعالیتهای غیرقانونی‌اش را تغییر می‌دهد.

دوم این‌که یک بازدارنده نظامی آمریکا به‌اصطلاح «پل زمینی» که به ایران خط نفوذی بلاانقطاع برای نفوذ در مدیترانه می‌دهد می‌بندد...

در نهایت آمریکا بار و قدرت دیپلوماتیک خود بر روسیه و سوریه را بازخواهد یافت.

اگر ولادیمیر پوتین بخواهد یک حضور درازمدت را حفظ کند و با بازسازی سوریه بپردازد، مجبور است نیروهای رژیم ایران در سوریه را بیرون براند یا این‌که اینکار را آمریکا برایش انجام خواهد داد.

اما بدون این بازدارنده، آمریکا با حرکتی لاک‌پشتی وارد یک دوره از هژمونی  رژیم ایران در خاورمیانه را خواهد شد.

وقایع اخیر آخر هفته بایستی یک بیدارباش نهایی بوده باشد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات