728 x 90

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد + سخنرانیها

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور
نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور
 • نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

 

تظاهرات در نیویورک علیه رئیسی جلاد

هم‌زمان با اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد

فراخوان به محاکمهٔ آخوند جلاد ابراهیم رئیسی

حمایت از طرح ده ماده‌یی مریم رجوی برای ایران آینده

 

 • پیام خانم مریم رجوی به تظاهرات ایرانیان در نیویورک

همراه و هم‌صدا با شما و مردم بپاخاسته در سراسر ایران گرم‌ترین درود‌ها را به‌قیام‌آفرینان نثار می‌کنیم. درود به‌همه زنان و مردانی که به‌مناسبت سالگرد قیام ۱۴۰۱ به‌اعتراض و اعتصاب دست زدند.

درود می‌فرستیم به‌ جوانان شجاعی که بهای دستگیری و زندان را پرداختند، به‌نوجوانان و جوانان معترضی که با شلیک مستقیم جنایتکاران تحت فرمان خامنه‌ای به‌شهادت رسیدند.

تظاهرات در نیویورک علیه رئیسی جلاد - سخنرانیهای جوزف لیبرمن، رابرت توریسلی، سام براون بک و مارک گینزبرگ

 • سخنرانی مارک گینزبرگ، سفیر پیشین آمریکا در مراکش در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک

مارک گینزبرگ سفیر پیشین آمریکا در مراکش: ما یک حرف را با صدای بلند باید فریاد بزنیم: رئیسی برو بیرون!

رئیسی که جرأت کرده امروز به‌سازمان ملل بیاید، دستور سرکوب و کشتار هزاران زن و مرد ایران را داده است.

کسی که می‌خواهد از ۶میلیارد دلار پولی که به‌او داده‌اند می‌خواهد از این پول برای تجهیز بیشتر سپاه پاسداران و پیش بردن خط خامنه‌ای استفاده کند.

کسی که امروز از جانب رژیم ایران در سازمان ملل صحبت می‌کند کسی است که مردم را سرکوب می‌کند و حزب‌الله لبنان را تجهیز می‌کند و حرف ما با او این است که رئیسی برو بیرون!

 رژیم ایران هر روز به‌منشور ملل‌متحد خیانت می‌کند. این رژیمی است که مردم ایران را سرکوب می‌کند و زنان را مورد تعرض قرارمی‌دهد.

من این امید را دارم که با مردم ایران هر روز در حال تظاهرات هستند، این رژیم سرنگون خواهد شد و من می‌بینم که خانم مریم رجوی به‌عنوان رهبر ایران در سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

 

 • سخنرانی سناتور لیبرمن در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک

سناتور جوزف لیبرمن کاندیدای پیشین معاونت ریاست جمهوری (۲۰۰۰):  

من به شما می‌گویم که خورشید بر آینده مقاومت ایران می‌تابد و پایان این رژیم و رئیسی نزدیک است

ما امروز علیه رئیسی تظاهرات می‌کنیم که خون هزاران نفر از مردم ایران ر ا به‌دست دارد

جای رئیسی در سازمان ملل نیست. او باید در برابر میز عدالت بین‌المللی قرار بگیرد

اعلامیه جهانی حقوق‌بشر می‌گوید که مردم حق شورش علیه دیکتاتوری و سرکوب را دارند

بنابراین مردم ایران حق دارند که در برابر این رژیم بایستند و مبارزه کنند

بنیانگذاران آمریکا در اولین جملهٔ اعلامیه استقلال آمریکا گفتند که شورش، اجرای امر خداست

جنبش مقاومت در ایران امروز قویتر از هر زمان دیگر است

 باین که رژیم ۷۵۰نفر را کشت و ۳۰هزار نفر را دستگیر کرد و بیش از ۱۳۰۰تن از اعضای مجاهدین را دستگیر کرد، اما مبارزه برای آزادی متوقف نشد و ما هم متوقف نخواهیم شد

مردم ایران تحت حاکمیت آخوندها بسیار رنج می‌کشند. آخوندها و پاسداران ثروتهای مردم ایران را به تاراج برده‌اند. ارزش پول ملی ۳۴بار سقوط کرده است

این رژیم بسیار جنایتکار است و هرگز به خواست خود از قدرت کنار نخواهد رفت

بگذارید جمله‌یی را از مارتین لوتر کینگ یادآوری کنم که منحنی اخلاقی و عدالت بسیار کند خم می‌شود، اما نهایتاً به سمت عدالت متمایل می‌شود

هیچ قدرتی قویتر از جنبش مقاومت ایران تحت هدایت خانم مریم رجوی نیست

به این جنبش قدرتمند که سال‌ها توسط خانم مریم رجوی هدایت شده نگاه کنید. من خیلی مفتخرم در کنار این جنبش هستم که زنان در آن نقش ویژه‌یی دارند

به استناد مدارکی که سال گذشته از داخل رژیم به دست آمد، این رژیم سال‌ها میلیونها دلار را صرف اعتبار زدایی از مجاهدین می‌کنند؛ اما آنها نخواهند توانست این سازمان و شور ا را متوقف کند و این مقاومت قدرتمند شده است

سال گذشته یک نقطه‌عطف در رابطه با مقاومت ایران بود و من فکر می‌کنم رهبران جهان دریافته‌اند که نمی‌توان با این رژیم به توافق رسید

برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی توسط ۳۶۰۰پارلمانتر از ۴۱کشور و ۶۱ پارلمان حمایت شده است. هم‌چنین شاهد حمایت بیش از ۱۲۰تن از رهبران پیشین جهان و ۷۵تن از برندگان نوبل هستیم

من امروز نه فقط از جانب خودم بلکه از جانب دوست بزرگم سناتور مک‌کین که ۵سال پیش درگذشت هم صحبت می‌کنم

گارد ساحلی آمریکا یک شعار دارد که می‌گوید همیشه حاضر، و حالا من از شما می‌پرسم که آیا حاضرید تا سرنگونی این رژیم و تا پیروزی در صحنه حاضر باشید؟ حاضر حاضر حاضر!

 

 • ​سخنرانی سام براون بک در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک

سناتور سام براون بک سفیر آمریکا برای آزادی مذهبی (۲۰۲۱):

ایران آزاد چیزی است که ما می‌بینیم و آن را می‌خواهیم. ایران آزاد!

این ۴۰سال بر مردم ایران بسیار سخت گذشته است. با این‌که در قرآن آمده، اما این رژیم مردم را به‌خاطر اعتقادات مذهبی‌شان سرکوب می‌شوند.

مردم ایران دیگر تحمل این رژیم را ندارند. مردم تغییر این رژیم را همین الآن می‌خواهند.

رژیم با سوءاستفاده از مذهب سرکوب خود را ادامه داده است. دین اجباری نتایج معکوس خود را داشته است.

مردم ایران خواهان آلترناتیوی هستند که آزادی و کرامت انسانی را تضمین کند. آن آلترناتیو مجاهدین و مقاومت ایران است.

بگذارید مردم ایران آینده خود را خودشان انتخاب کنند. به جامعهٔ جهانی می‌گویم که به‌صدای مردم ایران گوش کنید و به ملایان حاکم بر ایران پول ندهید.

 آیا ما این را یاد نگرفته‌ایم که پول دادن به تروریستها موجب گسترش تروریسم می‌شود؟

رژیم ایران رژیمی است بر علیه آزادی و حقوق‌بشر در حالی که حقوق‌بشر و آزادی پایه‌های یک جامعهٔ آزاد است. آزادی و حقوق‌بشر تهدیدی برای بقای این رژیم است.

آزادی سرنوشت مردم ایران است و ما باید تلاش کنیم برای پایان دادن به دیکتاتوری در ایران.

 

 • سخنرانی سناتور توریسلی در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک

سناتور توریسلی در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک:

من می‌دانم که شما که در این تظاهرات حضور دارید، هزاران نفر را نمایندگی می‌کنید. هر کدام از شما عزیزی از خانوادهٴ خود را در مبارزه با رژیم از دست داده‌اید یا عزیزی را در زندانهای رژیم دارید.

وقتی امروز رئیسی با مقامات ملل‌متحد دست می‌دهد توجه داشته باشید که این همان دستی است که آغشته به خون است و حکم اعدام هزاران نفر را امضا کرده است.

رئیسی این را بدان که آینده تو آینده ایدی امین و قذافی است. تو به‌زودی با خواسته‌های مردم ایران روبه‌رو خواهی شد.

ما امروز به دیپلماتهای سازمان ملل یادآوری می‌کنیم که مردم ایران اینجا و در این تظاهرات نمایندگی می‌شوند.

مردم ایران، ایرانی آزاد و صلح‌جو را می‌خواهند. ایران چیزی نیست که رئیسی معرفی می‌کند. ایران توسط خانم مریم رجوی نمایندگی می‌شود.

رژیم آخوندی می‌تواند مردم را سرکوب و زندانی کند، ولی آینده از آن مردم ایران و از آن کسانی است که مقاومت می‌کنند.

 

تظاهرات در نیویورک علیه رئیسی جلاد

هم‌زمان با اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد

 

فراخوان به محاکمهٔ آخوند جلاد ابراهیم رئیسی

حمایت از طرح ده ماده‌یی مریم رجوی برای ایران آینده

 

امیر عمادی:

دوستان من امروز در همان روزی که قاتل کشتار جمعی ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی ملل‌متحد سخنرانی می‌کند، ما اینجا هستیم تا به‌دنیا یادآوری کنیم که دستان این مرد آغشته به‌خون بی‌شمار ایرانیان بی‌گناه است و باید در برابر عدالت قرار بگیرد، به‌خاطر جنایاتش علیه بشریت. (کف‌زدن) ما این تصور را رد می‌کنیم که به او پاداش یک تریبون جهانی و میلیاردها دلار داده شود، در حالی که دستانش آغشته به‌خون برادران و خواهرانمان است.

شکوفه شریف:

امروز سالگرد قیامهای شهریور۱۴۰۱ در ایران است. جنبشی که بنیان این رژیم ستمگر را به‌لرزه درآورد. هم‌چنین سالگرد قتل‌عام۱۳۶۷ است که در آن ۳۰هزار زندانی سیاسی به‌دلیل وفاداری به‌عقاید خود و تعهد به‌آزادی به‌قتل رسیدند.

امیر عمادی:

پیام امروز ما روشن است. ایران یک نیروی آلترناتیو دارد، یک نور امید دارد، در قالب مقاومت سازمان‌یافته‌یی که خانم مریم رجوی آن‌را نمایندگی می‌کند. برنامهٔ ۱۰ماده‌یی او حمایت گسترده‌یی را در بین مردم ایران و جهان به‌دست آورده است. قیام در ایران فروکش نکرده، فقط قوی‌تر و عمیق‌تر شده. اقدامات رژیم از قتل‌عام معترضان در سال۱۳۹۸ تا انتصاب یک جلاد بدنام به‌عنوان رئیس‌جمهور، شعلهٔ ناآرامی‌های اجتماعی را دامن زده است. و جامعهٔ ما با نارضایتی از ظلم سیاسی شعله‌ور شد و با آشفتگی اقتصادی و فساد.

شکوفه شریف:

اما بیایید نقش محوری کانون‌های‌شورشی مجاهدین را فراموش نکنیم، هموطنان شجاع ما که قیام را سازماندهی می‌کنند و تداوم می‌بخشند. ما درود می‌فرستیم به‌فداکاری بی‌دریغ آنها. قیام هر گونه دیکتاتوری را رد کرد و مردم شعار دادند: نه سلطنت و نه حکومت مذهبی، ما از دموکراسی و برابری حمایت می‌کنیم.

 

دکتر سولماز ابوعلی - قهرمان کاراته جهان با ۱۵مدال طلا:

سلام، ممنون که امروز اینجا هستید. من دکتر سولماز ابو علی هستم و نویسنده، مشاور و ۳بار قهرمان کاراته سنتی جهان هستم. برایم صحبت در اینجا مایهٔ افتخار است. در بسیاری از موارد، جامعه جهانی شاهد بوده که ایرانیان برای اعتراض علیه بنیادگرایی، علیه ظلم و ستم، علیه زن‌ستیزی به‌خیابان‌ها آمده‌اند. زنان ایرانی، به‌ویژه، پیوسته در خط‌مقدم این اعتراضات بوده‌اند، به‌طوری‌که مجله تایم آنها را به‌عنوان قهرمانان سال۲۰۲۲ اعلام کرد. همگام با نسلی هر چه روشن‌بین‌تر از مردان، ایرانیان برای آزادی‌های اساسی، از جمله آزادی اجتماعات، آزادی انتخابات، برابری زن و مرد، حقوق ملیتها و اقلیتها و پایان دادن به‌مجازات‌های غیرانسانی، شورش می‌کنند. آنها از چشم‌انداز یک ایران آزاد سمت و سو و الهام گرفته‌اند که در طرح حقوق و آزادی‌های زنان وجود دارد. این طرح شامل برابری در رهبری سیاسی، در اقتصاد، در خانواده و بله در حق شرکت در ورزش و تماشای آن است. ۲۰سال پیش، این طرح توسط خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ارائه شد و این منشور مورد حمایت ۱۲۴رهبر پیشین جهان، توسط بیش از ۳۶۰۰ قانون‌گذار فراحزبی از ۶۱پارلمان در ۴۰کشور قرار گرفته و فقط در همین ماه، هزار زن برجستهٔ جهان، از جمله سران کشورها، در حمایت از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای یک جمهوری آزاد و دموکراتیک ایران متحد شدند. در کتاب من این خانم رجوی است که عنوان قهرمان نهایی جهان را دارد. می‌دانم که امروزه بسیاری از ایرانیان از اقشار مختلف، از نسل‌های مختلف، زمانی را از زندگی روزمره خود صرف می‌کنند تا از ایران آزاد حمایت کنند. صدای شما لازم و ضروری است و من از شما می‌خواهم ذهنتان را باز کنید، گوش‌هایتان را باز کنید، قلبتان را به‌روی چیزی بگشایید که در مقابلتان است، یک آلترناتیو سازمان‌یافته، توانا و مورد حمایت که ایران را با همان آزادی‌هایی خواهد ساخت که شما اینجا در ایالات‌متحده از آن برخوردارید؛ در حالی‌که هموطنان ما در ایران باید جان‌برکف بجنگند و خون بدهند، از آنجا که ما در جایی این‌قدر نزدیک به‌سازمان ملل ایستاده‌ایم، سخت است شعری را که از شاعر ایرانی ما، سعدی، در ورودی حک شده، نادیده بگیریم. او می‌گوید:

بنی‌آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چون عضوی به‌درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی‌غمی، نشاید که نامت نهند آدمی

بیایید تحت تأثیر آنچه توسط اشتباهات ۵۴ساله حاکمیت شاه یا حاکمیت ۴۵سالهٔ رژیم حاکم به‌ما دیکته شده قرار نگیریم. بیایید در عوض، با همبستگی با جنبشی که از حمایت جهانی برخوردار است و با برنامهٔ ۱۰ماده‌یی و تحت رهبری خانم مریم رجوی می‌خواهد یک ایران آزاد و دموکراتیک برقرار کند، فصلی جدید در تاریخ خلق کنیم.

اگر حالا وقت آن نیست پس چه زمانی هست؟ من می‌گویم الآن وقتش هست. خیلی از شما سپاسگزارم.

 

آناهیتا سامی - حقوقدان:

بسیار خوشحالم که امروز اینجا هستم، در میان همه شما آزادیخواهانی که امروز برای اعتراض به‌حضور ابراهیم رئیسی در سازمان‌ملل به‌اینجا سفر کرده‌اید، به‌اصطلاح رئیس‌جمهور ایران که به‌هیچ‌وجه نماینده مردم ایران نیست و قاضی مرگ هیأت صدور احکام اعدام در جریان قتل‌عام۱۳۶۷ در ایران بود. ابراهیم رئیسی دشمن مردم ایران است و دستانش به‌خون آنها آغشته است. شنبه (گذشته) مصادف بود با یک سالگرد مرگ وحشیانه مهسا ژینا امینی به‌دست حکومت ایران. مهسا اهل سقز، شهری کوچک در استان کردنشین در شمال غربی ایران بود، اما مرگ او اعتراض جهانی را برانگیخت و بزرگ‌ترین چالش برای حکومت دینی حاکم از زمان انقلاب۱۳۵۷ بوده است. تا ۲۱اوت۲۰۲۳، تعداد اعدام‌های مورد تأیید حکومت در سال۲۰۲۳ به ۵۰۰نفر رسید که نشان‌دهنده تشدید نگران‌کننده در استفاده رژیم از مجازات اعدام است. جنبش اپوزیسیون ایران، سازمان مجاهدین خلق، بیش از ۴۰سال است که جهان را از این مرگ‌های خشونت‌آمیز که توسط این رژیم انجام می‌شود آگاه می‌کند و به‌طور خستگی‌ناپذیری از عدالت و از همه مهم‌تر از دین واقعی دفاع می‌کند. مشارکت زنان در نبرد با آخوندها غنی و ماندگار است. از یک‌سو، قیام اوج بیش از ۴۰سال مبارزه بی‌امان بود، مبارزه‌یی که با فداکاری قابل توجهی برجسته شده است. از سوی دیگر، نقش زنان در سطوح رهبری مقاومت در دهه‌های گذشته به‌طور قابل توجهی به‌توسعه جنبش کمک کرد. در سال۱۹۸۷، ۳۶سال پیش، شورای ملی مقاومت ایران به‌اتفاق آرا طرحی برای حقوق و آزادی زنان در ایران تصویب کرد. در مارس۲۰۱۰، مریم رجوی طی جلسه‌یی که در پارلمان اروپا با عنوان «زنان پیشگام تغییر دموکراتیک در ایران» برگزار شد، پلتفرم مقاومت ایران را ارائه کرد. خانم رجوی اهداف آینده ایران را بیان کرد که شامل ملغی‌کردن و حذف هر گونه ظلم، زور و تبعیض تحمیل‌شده بر زنان ایرانی توسط رژیم است. ایران فردا تمامی آزادی‌ها و حقوق زنان مندرج در اعلامیه جهانی حقوق‌بشر، کنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان و اعلامیه منع خشونت علیه زنان را رعایت خواهد کرد. من نمی‌توانم بدون قوانینی که از حقوق زنان و حقوق‌بشر حمایت می‌کند، به‌عنوان وکیل در ایران کار کنم. هیچ مبنایی برای دفاع از موکلانم وجود ندارد. در ایران امروز، رژیم علیه زنان تبعیض قائل است و آن‌را به‌قانون تبدیل کرده است. ارزش شهادت و ارث آنها در دادگاه نصف مردان است. در صورت طلاق، حضانت فرزندان بالای هفت سال به‌طور خودکار به‌مردان داده می‌شود. قوانین ازدواج تبعیض‌آمیزترین هستند. مرد می‌تواند هم‌زمان با چهار زن ازدواج کند و زن برای ازدواج نیاز به‌رضایت ولی مرد یا پدر یا جد پدری خود دارد. اینها فقط بخشی از قوانین تبعیض‌آمیز امروزی علیه زنان در ایران است. با این‌حال، می‌توانم آینده‌یی را تصور کنم که تأمین کامل حقوق زنان را تضمین می‌کند و هر گونه اعمال نابرابر و تبعیض‌آمیز علیه آنها را لغو می‌کند و هر گونه بینشی را که زنان را کالا می‌بیند رد می‌کند. ایران آزاد خواستار رفع نابرابریهای قانونی در مورد شهادت، ولایت، حضانت و ارث است. تعدد زوجات ممنوع خواهد بود. ایران فردا هر گونه استثمار جنسی از زنان را به‌هر بهانه‌یی ممنوع خواهد کرد و تمامی آداب و رسوم، قوانین و مقرراتی را که به‌پدر، مادر، ولی یا هر کس دیگری اجازه می‌دهد دختر یا زنی را برای ازدواج یا هر دلیل دیگری ببخشد، ممنوع خواهد کرد. در واقع وضعیت زنان در ایران فردا بسیار روشن است. زنان در راه رسیدن به برابری قانونی هستند که برای آن مبارزه کرده‌اند و هزینه‌های گزافی برای آن پرداخته‌اند. متشکرم.

 

دکتر آزاده سامی:

امروز، ما سالگرد قیام‌های۲۰۲۲ را طنین‌انداز می‌کنیم. مهسا امینی، ۲۲ساله بهانه بدحجابی تا حد مرگ مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت. یک پزشک ۳۶ساله به‌نام آیدا رستمی نیز از جمله پرسنل پزشکی دیگری بود که از مجروحان معترض در منازل آنها ویزیت می‌کرد، زیرا مأموران رژیم در حال بیرون‌ آوردن معترضان مجروح از بیمارستان و انتقال آنها، به‌زندان بودند. یک‌شب او را دستگیر کردند، وحشیانه شکنجه کردند و کشتند. شجاعت این زنان منجر به‌اعتراضات گستردهٔ بی‌امان در سراسر کشور در سال گذشته شد. تاریخ ایران با موج‌های بسیاری از اعتراضات، چه قبل و چه پس از انقلاب، نشانه‌گذاری شده که هر موج جدید اعتراضات، سطح جدیدی از شورش را به‌همراه دارد. . در سال۱۹۸۷، خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت، طرحی را برای حقوق و آزادی‌های زنان در ایران ارائه کرد که به‌موضوعاتی مانند حق انتخاب پوشش و هم‌چنین برابری زن و مرد در محیط کار در ایران پرداخت. خانم رجوی می‌گوید، زنان ایرانی باید آزاد باشند. نه به‌حجاب اجباری، نه به‌دین اجباری و نه به‌حکومت اجباری. پایان نقل‌قول. مسلماً بحث حجاب فراتر از صرف انتخاب نوع پوشش زنان است. مبارزه عمیق‌تر از آن است. این مبارزه‌یی برای بازسازی قوانین و شیوه‌های اجتماعی است که زندگی و جایگاه یک زن را در جامعه، از جمله در خانواده خود، تعیین می‌کند. با توجه به‌نابرابری جنسیتی در محیط‌کار، بر اساس آخرین گزارش جهانی شکاف جنسیتی در سال جاری، ایران تحت حکومت رژیم آخوندی در بین ۱۴۶کشور رتبهٔ ۱۴۳ را به‌خود اختصاص داده است. همان‌طور که خانم مریم رجوی در مادهٔ ۷ طرح حقوق و آزادی‌های زنان تأکید می‌کند، حقوق برابر برای کار مساوی، منع تبعیض در استخدام و حین اشتغال، دسترسی برابر به‌امتیازات مختلف، برخورداری از مزایای فرزند و ازدواج و بیمه بیکاری را پیش‌بینی کرده است. حضور زنان در دولت افتضاح است. فقط ۶درصد از کرسی‌های مجلس در اختیار زنان است و زنان عملاً از کاندیداتوری برای ریاست‌جمهوری منع شده‌اند. به‌طور مشابه، زنان در نقش‌های رهبری شرکتها کمتر حضور دارند. این واقعیت تلخ برای زنان در ایران است. با حکم دادگاه تجدید نظر استان تهران، یک پزشک زن در بخش اورژانس که در ایام بیماری همه‌گیر، روزانه ۲۰۰بیمار را معاینه می‌کرد، به‌دلیل شکایت همسرش از طبابت منع شد. خانم‌های متأهلی که می‌خواهند در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت کنند باید رضایت همسر خود را کسب کنند. به‌عنوان حامی مادام‌العمر این مقاومت، فداکاری من فقط ناشی از زن‌بودن و آرزوی دیدن شرایط بهتر برای همهٔ زنان ایرانی نیست. مشارکت من در این امر ریشه در این امید دارد که روزی مردم ایران این شانس را داشته باشند که بدون ظلم و ستم، سرنوشت خود را رقم بزنند. من اهمیت زنان در رهبری را تشخیص می‌دهم. من به‌عنوان پزشکی که برای اهداف شغلی خود تلاش کرد و بر موانع بسیاری غلبه کرد، از پزشکان و پرستاران همکارم در ایران قدردانی می‌کنم که شغل و جان خود را برای کمک به‌مجروحان به‌خطر انداخته‌اند. به‌عنوان فردی که در یک جامعهٔ دموکراتیک به‌دنیا آمده، بزرگ شده و زندگی می‌کند، از هموطنان ایرانی‌ام حمایت می‌کنم که در جهت محقق‌شدن آزادی‌ها و فرصتهایی که دارم مبارزه می‌کنند. سرانجام، به‌عنوان یک مادر، از صمیم قلب با مادرانی همراه هستم که عزیزان خود را از دست داده‌اند و مادرانی که فرزندان کم سن و سال دانش‌آموز ۶ و ۷سالهٔشان توسط این رژیم وحشی کشته شده‌اند. قول می‌دهم صدای آنها باشم. من به‌همه کسانی درود می‌فرستم که به‌مبارزه علیه رژیم استبدادی ادامه می‌دهند. مفتخرم که از جنبشی به‌رهبری زنی به‌نام خانم مریم رجوی حمایت می‌کنم که سرمشق رهبری و از خود گذشتگی واقعی در راستای خواست مردم ایران برای آزادی است. متشکرم.

 

دکتر زهره طالبی:

برایم مایهٔ افتخار است که در اینجا حضور داشته باشم و به‌همکارانم بر روی سن بپیوندم. امروز اینجا در قلب جامعه جهانی در سازمان‌ملل گردهم آمده‌ایم تا صدای همبستگی خود را با مردم شجاع ایران و به‌ویژه زنان بلند کنیم. مسأله زنان در ایران بسیار فراتر از حق حجاب یا بی‌حجابی است. در مورد حق انتخاب سرنوشت خود است. در واقع، در مورد نقش رهبری زنان در جامعه است. اما امروز، ما چیزی بیش از محکوم کردن این اجحافات انجام می‌دهیم. ما یک آلترناتیو را ارائه می‌دهیم، چراغی از امید برای آینده‌یی بهتر. شورای ملی مقاومت، تحت هدایت رئیس‌جمهور منتخب مریم رجوی، یک برنامهٔ ۱۰ماده‌یی برای ایرانی آزاد و دموکراتیک ارائه می‌دهد که برابری زنان و اقلیتها را تضمین می‌کند. تعهدات شورای ملی مقاومت فراتر از کلمات است. این ائتلاف توسط زنان رهبری می‌شود و بیش از ۵۰درصد اعضای آن‌را زنانی با پیشینه‌ها و باورهای مذهبی مختلف تشکیل می‌دهند که نشان می‌دهد تعهدی تزلزل‌ناپذیر برای پیشبرد برابری زن و مرد دارند و ثابت می‌کنند که آنها نه‌فقط مدافع، بلکه پیشرو نیز هستند. موضوع حقوق زنان در ایران موضوعی است که زنان مسلمان و غیرمسلمان از آن حمایت می‌کنند و جوامع مختلف از زنان کردستان گرفته تا زنان بلوچستان، خوزستان و سایر نقاط کشور و هم‌چنین نسل‌های مختلف را متحد می‌کند. ما با هم در این انقلاب موفق خواهیم شد. ما می‌توانیم و باید.

 

زهره طالبی:

من امروز اینجا هستم به‌عنوان یک محقق و فعال حقوق‌بشر به‌عنوان دانش‌آموزی که دوران سیاه اختناق سالهای شصت را دیده است و طعم تلخ شنیدن خبر اعدام دختران و پسران دانش‌آموز و دانشجوی هم نسلی‌اش را بارها و بارها تجربه کرده است به‌عنوان محققی که هر بار در تبعید مقاله علمی چاپ کرده و یا در کنفرانسی علمی سخنرانی کرده نتوانسته فراموش کند که هزاران هزار جوان پرشور و بااستعداد میهنش به دست ماشین کشتار این رژیم در این چهل و چهار دهه قتل‌عام شده‌اند و یا در سیاه‌چال‌هایش به زنجیر کشیده شده‌اند افتخار می‌کنم افتخار می‌کنم در کنار مقاومتی پیشتاز هستم که از زمان خود جلوتر بود و بیش از چهل سال است که فریاد می‌زند سرنگونی رژیم ملاها شرط لازم برای برقراری آزادی و دموکراسی در ایران است مقاومتی که سال‌ها کارزار بین‌المللی دادخواهی و رساندن فریاد مظلومیت مردمش را پایه‌گذاری کرده. و امروز این کمپین در کارنامه درخشانش حمایت بیش از هفتاد و پنج برنده جایزه نوبل و بیش از هزار زن لیدر از اقصی نقاط جهان را از مبارزات مردم ایران تقدیم میهنش می‌کند مقاومتی که از ایمان به تساوی حقوق انسان‌ها بسی فراتر رفته و پیشتاز در ساختن فرهنگی ای نوین برای ارتقای ارزش‌های انسانی شده است مقاومتی که توانسته در فضای کثیف سیاست مماشات و ماشین دروغ‌سازی رژیم وجدانهای بیدار در جامعه بین‌المللی را پیدا کند و محکوم کردن نقض حقوق‌بشر در ایران و پیوستن به کارزار جهانی دادخواهی را مسأله و دغدغه هزاران هزار سیاستمدار و دانشمند بکند با دیدن چنین عزم، اراده و بینش عمیق انسانی در رهبری و اعضای این مقاومت شکی ندارم که آلترناتیو سازمان یافته‌اش یعنی شورای ملی مقاومت همگام و همراه با قیام‌آفرینان هزار و چهارصد و یک که با رشادتهایشان سقف جدیدی از مبارزه را آفریدند و به زیباترین شکل بویایی مبارزات از سال شصت با امروز را به تصویر کشیده‌اند ساختن ایرانی آزاد و آباد در آینده‌ای نه چندان دور از آرزو به‌عمل تحقق پیدا خواهند کرد

از آن ماست پیروزی از آن ماست فردا تشکر

 

آلیلا جانسون:

خانم‌ها و آقایان، نام من آلیلا جانسون است و دانش‌آموز دبیرستانی، برای سال۲۰۲۴، از ویرجینیا هستم. من دختر یکی از زندانیان سیاسی سابق از شیراز هستم. مادرم زمانی که در زندان بود نوجوان بود و امروز به‌نمایندگی از جوانان ایرانی مقیم آمریکا در برابر شما هستم تا همبستگی خود را با جوانان در ایران ابراز و اعلام کنم ما در کنار آنها خواهیم بود تا زمانی که رژیم استبدادی از ایران برود و برابری و دموکراسی و آزادی و عدالت در ایران برقرار شود. زیرا ما پیام امید و مقاومت را از نسل‌های قبل از خود آموخته‌ایم. مردم ایران در طول بیش از ۴دهه همواره در تلاش برای آزادی، برابری و دموکراسی، پایداری و عزم باور نکردنی از خود نشان داده‌اند. دانشجویان و جوانان ایران از آغاز مبارزات خود برای دموکراسی و آزادی، نقشی حیاتی در زنده نگه‌داشتن شعلهٔ انقلاب و آزادی داشته‌اند؛ و با این‌که فداکاریهای بزرگی کرده‌اند، اما هرگز تسلیم نشده‌اند. در برابر ظلم، زندان، شکنجه و اعدام، این نسل، یعنی نسل من، در ایران شجاعت قابل توجهی از خود نشان داده است. آنها بدون ترس علیه رژیم ایران سخن می‌گویند و جان خود را به‌خطر می‌اندازند تا خواستار تغییر رژیم بشوند، این پیام‌ِ نه به‌دیکتاتوری در هر شکلی است. اما اجازه بدهید به‌روشنی بگوییم: مبارزه برای حقوق‌بشر و دموکراسی فراتر از مرزها است. این مبارزه‌یی است که باید همه را در همه‌جا درگیر کند. تاریخ نشان داده است که رژیم‌های سرکوبگر نمی‌توانند ارادهٴ مردم را برای همیشه سرکوب کنند. سال گذشته انقلاب جدیدی در دبیرستانها، دانشگاهها و خیابانهای ایران توسط این نسل و هم‌چنین زنان متولد شد. قدرت اقدامات آنها، قدرت کانون‌های‌شورشی و عزم هر یک از این انقلاب‌ها باید در ایران تغییر ایجاد کند. مردم ایران یک حکومت دموکراتیک را تشکیل خواهند داد که برای مردم و توسط مردم ایران باشد. به‌نسل جوان ایران می‌خواهم این‌را بگویم: شجاعت شما الهام‌بخش دیگران در سراسر جهان است و شما در این مبارزه تنها نیستید. رئیسی، رئیس‌جمهور فعلی رژیم ایران، باید به‌دیوان کیفری بین‌المللی برده شود، آن‌هم به‌اتهام جنایات علیه بشریت. در خاتمه می‌گویم، قیام کنونی در ایران، چراغ امید در جهانی است که اغلب تاریک و غیرمتحد به‌نظر می‌رسد. این به‌ما یادآوری می‌کند که عدالت‌خواهی و آزادی تلاشی جهانی و جاودانه است. بیایید شانه به‌شانهٔ هم بایستیم و برای یک ایران آزاد تلاش کنیم. متشکرم.

 

ایمان شریف:

با سلام و درود به همه شما که اینجا جمع شدیم که بگوییم نه به ستم گر نه به رئیسی به‌نام خدا و به نام خلق قهرمان ایران و آنگاه که از آن استعداد زنده به گور و پرپر شده پرسیده شود به کدامین گناه کشته شد و آنگاه که نامه اعمال گشوده شود پس سوگند یاد نمی‌کنم به واپس شوندگان به فرو روندگان محو شونده و شب آنگاه که همی پایان پذیرد. و صبح که آنگاه بدمد هر شب ستاره‌ای از این آسمان می‌کشند و باز این آسمان غمزده غرق ستاره هاست مادرها پدرها خواهران برادران امروز جمع شده‌ایم برای تازه‌ترین شهدای خلق سازمان مجاهدین خلق ایران از زمان تأسیسش تا امروز بیش از صد و بیست هزار شهید داده است و هم‌چنان برای آوردن آزادی حاضر است تا جانشان را فدای خلق قهرمان ایران بکند درود بر جوانان شهید مثل مهسا ژینا امینی. نوید افکاری و نیکا شاه کرمی که جانشان را فدا کردند در راه آزادی ایستاده‌ایم درود بر سازمان مجاهدین خلق و رهبر مقاومت شیر همیشه بیدار مسعود رجوی و رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی درود بر شما.

 

صبا رضایی:

سلام به‌همه، اسم من صبا است و می‌خواهم از همه شما تشکر کنم که امروز در اینجا به‌ما پیوستید. وقتی به یک‌سالگی قیام مردم ایران می‌رسیم، واضح است که رژیم ایران با سرکوب وحشیانهٴ تظاهرات سراسری که در سراسر ایران گسترش یافته، حقوق‌بشر را کاملاً نادیده گرفته است. رژیم ایران هزاران نفر را دستگیر و ناپدید کرده و صدها نفر را در ماههای اخیر اعدام کرده است. اعدام‌هایی که امروز در جریان است، جنایتی علیه بشریت است و بسیاری از ایرانی‌ها بدون روند قانونی یا محاکمهٔ عادلانه به جنایت محکوم شده‌اند. دعوت از رئیسی، به‌اصطلاح رئیس‌جمهور (رژیم) ایران، امروز به‌مجمع عمومی سازمان‌ملل، اشتباه و بی‌اعتنایی آشکار به‌نقش وی به‌عنوان یکی از اعضای هیأت مرگ است که بر کل روند فرستادن هزاران هزار زندانی سیاسی به‌کام مرگ نظارت کرد؛ از جمله دایی خودم محمدرضا دانشور، دانشجوی تیزهوش پزشکی دانشگاه تهران در سال آخر پزشکی، دانشجوی تیزهوش، بااستعداد و متواضع که همیشه دیگران را بر خود مقدم می‌داشت. دایی من آزادی می‌خواست، برابری می‌خواست، برای مردمش دموکراسی می‌خواست و به‌همین دلیل در سال۱۳۶۲ دستگیر شد و سپس در ۳۲سالگی به‌دستور رئیسی اعدام شد. در حالی‌که مردم ایران با خون به‌مبارزه خود ادامه می‌دهند، ما از رهبران جهان می‌خواهیم درک کنند که امروز در همان محلی نشسته‌اند که ابراهیم رئیسی، یک جنایتکار قاتل در آن است که باید حساب سال‌ها خشونت، تروریسم، شکنجه و اعدام را پس بدهد، از جمله سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات در سال‌های۱۳۹۸ و ۱۴۰۱ که منجر به‌صدها مرگ ناعادلانه و جراحات بی‌شماری شد. او جایی در ایالات‌متحده و به‌ویژه در سازمان‌ملل جایی ندارد.

جهان نباید چشم خود را بر این مضحکهٔ عدالت ببندد. من امروز اینجا ایستاده‌ام تا اطمینان حاصل کنم که جامعهٔ بین‌المللی گام‌های ملموسی برای حسابرسی از این جنایتکاران بر می‌دارد. مذاکرات خود را با این رژیم پایان بدهید. به‌تعامل با این رژیم پایان دهید. به‌این دیپلماسی گروگان‌گیری پایان بدهید. ما برای عدالت، حسابرسی و بر این قول که چنین جنایاتی فراموش نخواهند شد ایستاده‌ایم و برای این‌که به‌عاملان آن اجازه داده نشود که آرامش داشته باشند. متشکرم.

 

پارسا آریا:

عصر به‌خیر. من پارسا آریا هستم. به‌عنوان یک فعال دانشجویی از تگزاس نزد شما آمده‌ام. دوستان من از مدافعان عدالت، آزادی و حقوق‌بشر هستند. از امروز، ما نه‌تنها به‌عنوان ایرانیان مقیم آمریکا، بلکه به‌عنوان قهرمانان سرسخت برای تقدس کرامت انسانی متحد هستیم. ما اینجا هستیم تا صداهای خاموشی را تقویت کنیم که از اعماق زندانهای ایران و از دل جوانان مظلومی مثل من فریاد می‌زنند. این زمزمه نیست، بلکه یک صدای واضح است که ما بی‌عملی پیشه نخواهیم کرد. رژیم ایران، یک ابر سیاه سرکوب و وحشیگری مانند شمشیری علیه مردم است. دانشجویانی مانند ما، مانند من که جرأت کرده‌اند سخنان مخالف را به‌زبان بیاورند زندانی شده‌اند. این استبداد است. ما تأکید داریم که حقوق مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی به‌رسمیت شناخته شود. ما از سازمان‌ملل می‌خواهیم برای آزادی فوری همهٔ زندانیان سیاسی تلاش کند. اینها فقط بازداشتی نیستند. آنها پیشتازان یک انقلاب هستند. آنها برادران و خواهران ما هستند، در مبارزه‌یی برای عقاید، با جسارت داشتن آرزوی یک جمهوری آزاد و غیراتمی در ایران. به‌اطرافتان نگاه کنید، ما دوشادوش برادران و خواهرانمان در ایران مانند یک بافت زنده از همبستگی می‌ایستیم که آرزوی رهایی دارند. ما یک گروه کر شورشی هستیم که سرود آزادی می‌خوانیم تا ستونهای استبداد فرو بریزد و آسمان ایران آزاد شود. ولی ما تنها نیستیم. ما دوشادوش شورای ملی مقاومت و رئیس‌جمهور منتخب آن مریم رجوی می‌ایستیم. برنامهٔ ۱۰ماده‌ای او چیزی بیش از یک نقشه‌ راه سیاسی است. این نوید سحر، پس از طولانی‌ترین شب‌هاست. بیانیه‌یی است که ارزش ذاتی هر شهروند ایرانی را، چه مرد و چه زن، چه از این مذهب و چه از آن مذهب و یا این قومیت و قومیتی دیگر، به‌رسمیت می‌شناسد. امروز ما می‌خروشیم و صدای خروش ما از خیابانهای تهران تا سالنهای سازمان‌ملل می‌پیچد. تا زمانی که عدالت برقرار نشود و ایران آزاد نشود، هرگز آرام نخواهیم گرفت. متشکرم.

 

کیانا افشار:

ما اینجا گردهم آمده‌ایم تا در مورد موضوعی بسیار مهم، نه‌فقط برای ایران، بلکه برای کل جهان صحبت کنیم، یعنی قدرت همبستگی برای ایجاد تغییر. ایران ملتی با تاریخی غنی و مهد تمدن است و مانند ظرف مشترکی از ملیت‌های مختلف، فارس، آذری، کرد، بلوچ، عرب و بسیاری دیگر عمل کرده است. با این‌حال همهٔ ما ایرانی هستیم و در ۱۲ماه گذشته به‌جهانیان نشان داده‌ایم که چگونه می‌توانیم در همبستگی متحد شویم.

این وحدت از یک هدف متحد برای پایان دادن به‌بی‌عدالتی و تبعیض ناشی می‌شود. با این‌حال، رژیم حاکم بر تهران اغلب سعی کرده ما را از هم جدا نگه دارد تا سیطرهٔ خود را بر قدرت حفظ کند. همهٔ ما می‌دانیم که چگونه این رژیم در طول تاریخ بسیاری از ملیت‌های ایران را به‌حاشیه رانده، آنها را از فرصت‌های برابر اجتماعی و اقتصادی محروم کرده و اغلب زبانها و فرهنگهای محلی را سرکوب کرده است. اعتراضات امروز در ایران نشان می‌دهد که با حضور کانون‌های‌شورشی، اپوزیسیون سازمان‌یافته و همبستگی ملی، این رژیم با بحران موجودیت خود مواجه است. ما ایرانیان مفتخریم که با هم علیه این رژیم ضدانسانی و غیرایرانی مبارزه می‌کنیم. حمایت جهانی می‌تواند در الهام‌بخشیدن و حفظ تغییرات مؤثر باشد. مردم متحد ایران، در نبرد خود تنها نیستند، بلکه جهان در کنار آنها ایستاده است. در پایان سخنم باید بگویم، هدف، آغاز دوره‌یی است که در آن یک حکومت جدید به‌کرامت، حقوق و آرمانهای همهٔ شهروندان خود صرف‌نظر از پیشینه قومی آنها احترام بگذارد. بیایید با هم به‌مبارزه ادامه بدهیم تا این آینده را به‌دست بیاوریم. بسیار از شما متشکرم.

 

مهرانا:

خانمها و آقایان، نام من مهرانا است و از ویرجینیا در حمایت از انقلاب ایران که سال گذشته پس از قتل مهسا امینی آغاز شد، به شما می‌پیوندم. از آنجایی که ما به همه فداکاریها و رشادتهای مردم ایران ارج می‌نهیم، بگذارید با شما در میان بگذارم که برای چه می‌جنگیم. ما در حمایت از طرح ۱۰ ماده‌ای مریم رجوی برای آینده ایران ایستاده‌ایم.

اول و مهمتر از همه، این طرح خواستار لغو بی‌چون و چرای مجازات اعدام است. هم‌چنین از جدایی دین از دولت، که ستونی از دموکراسی مدرن است، دفاع می‌کند و بدین ترتیب دوران اجبار دینی پایان می‌یابد. طرح ۱۰ ماده‌ای نیز با صدای بلند برای برابری جنسیتی فریاد می‌زند. و در ایران که مشارکت برابر زنان در هر دو بخش و حوزه اجتماعی را به‌رسمیت می‌شناسد، دیگر نیمی از قدرت فکری و توانایی کشور به‌طور سیستماتیک خفه نمی‌شود. علاوه بر این، به چارچوب قانونی جدیدی فرا می‌خواند که ریشه در اصول حقوق‌بشر دارد که در اعلامیه جهانی حقوق‌بشر بیان شده است. هدف آن از بین بردن همه اشکال تبعیض علیه مذهب و اقلیتهای قومی و تضمین برابری برای همه است. این طرح یک ایران عاری از سلاح هسته‌یی را پیش‌بینی می‌کند زیرا صلح هدف نهایی آن است. بودجه پروژه‌های هسته‌یی و شبه‌نظامیان خارجی متوقف خواهد شد، زیرا برای رفاه مردم ایران در زمینه محیط‌زیست، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و توسعه هدایت خواهد شد.

نکته مهم این است که بر اقتصاد بازار، تضمین حقوق مالکیت و حفاظت از سرمایه‌گذاریها نیز تمرکز دارد. با توانمندسازی کارآفرینان و کسب‌وکارها می‌توانیم فقر را کاهش دهیم، شغل ایجاد کنیم و برای هر ایرانی در هر گوشه از ایران رفاه به ارمغان بیاوریم. و فراموش نکنیم که این طرح وعده اجرای عدالت در قبال جنایات رژیم فعلی، رئیسی، به‌ویژه کشتار زندانیان سیاسی را می‌دهد. دیگر مصونیت از مجازات بر پاسخگویی چیره نخواهد شد. در واقع، طرح ۱۰ ماده‌ای مریم رجوی فراخوانی برای اقدام برای همه ایرانیان و همه بشریت است که قیام کنند و بگویند که آینده را می‌توان از نو تعریف کرد، سرنوشت را می‌توان تغییر داد و آزادی می‌تواند بر استبداد پیروز شود. بیایید این را رسالت خود قرار دهیم که این چشم‌انداز را زنده کنیم. متشکرم.

دموکراسی، آزادی با مریم رجوی!

 

 

سونا صمصامی– نمایندهٔ شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

خانم‌ها و آقایان، هموطنان عزیزم، امروز بسیار مفتخرم که اینجا با هم متحد شده‌ایم و هم‌زمان با حضور رئیسی در سازمان‌ملل متحد فریاد می‌زنیم. رئیسی جلاد، در سازمان‌ملل است. امروز ما نه صرفاً به‌عنوان تماشاگر، بلکه به‌عنوان تجسم زندهٴ یک فریاد پر طنین گردهم آمده‌ایم علیه رویدادی شرم‌آور که در داخل دیوارهای سازمان‌ملل در حال وقوع است. همان‌طور که ما در عزم خود متحد هستیم، به‌ابراهیم رئیسی ستمگر، نماد درد و رنج عموم، تریبون داده می‌شود. سایهٴ شوم رئیسی از ۲۰سالگی در حالی‌که دستانش به‌شدت آغشته به‌اعمال شکنجه و اعدام بود، وجود داشت. او یکی از اعضای هیأت منفور مرگ بود که ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی بی‌گناه را در سال۱۳۶۷ سبعانه اعدام کرد که اکثرشان از اعضا و هواداران سازمان مجاهدین بودند. او مسئول کشتار ۱۵۰۰معترض بی‌گناه در سال۱۳۹۸، ۷۵۰نفر در سال۱۴۰۱ در زمان حکومت او، بیش از ۱۲۷۰مخالف، زنان شجاع، برادران و خواهرانی از اقلیت‌های قومی ما، بی‌رحمانه بدار آویخته شده‌اند. از سوی دیگر، جنبش ما به‌طور قابل توجهی رشد کرده و به‌پیشرفت‌های عمده‌یی دست یافته‌ایم، آن‌هم با پس‌راندن رژیم ایران و خنثی‌کردن توطئهٔ آن. به‌رغم همهٔ تلاش‌های رژیم ایران برای تحت‌الشعاع قرار دادن آلترناتیو واقعی ایران، ما توانستیم بارها حمایت اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را به‌دست آوریم. بیش از ۳۶۰۰نماینده از مجالس مختلف در حدود ۴۰کشور جهان، بیش از ۱۰۰۰تن از زنان برجسته و دهها شخصیت مهم در حمایت از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای آینده ایران گردهم آمده‌اند. امروز جنبش ما بسیار سازمان‌یافته‌تر، بسیار بیشتر از یک سال پیش شناخته‌شده است و جهان نسبت به‌سال‌های قبل نسبت به‌زنان ایرانی و مقاومت شجاعانهٔ آنها در برابر رژیم احترام بیشتری قائل است. امروزه مردم بیشتری در جهان، ایران را نه به جلاد بی‌رحمش، بلکه به مقاومت سازمان‌یافتهٔ آن توسط حامیانش مانند شما می‌شناسند. ما مطمئن هستیم که موفق خواهیم شد، زیرا ما تا ب‌حال بهای زیادی پرداخته‌ایم و حاضریم هزینهٔ باز هم بیشتری برای دستیابی به‌آزادی ملت خود بپردازیم. ما خواهان یک جمهوری دموکراتیک با جدایی دین و دولت و غیراتمی هستیم، چشم‌اندازی که در برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی متبلور شده که هیچ‌کس نمی‌تواند هیچ بخشی از آن‌را به‌چالش بکشد. باشد که بادهای تغییر به‌زودی در ایران شروع به وزیدن کند و آزادی را به‌ارمغان بیاورد، همان‌طور که قهرمان فقید حقوق مدنی، مارتین لوتر کینگ گفت ما پیروز خواهیم شد، ما پیروز خواهیم شد. متشکرم.

 

پهلوان مسلم اسکندرفیلابی-مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

درود بر شما که سالهاست برای آزادی کشورتون و استقلال مردم ایران در اینجا جمع می‌شید. و صدای مردم ایران را به گوش جهانیان می‌رسانید درود بر تک تک‌تون چون در این سال‌ها تمام تبلیغات استعماری و ارتجاعی بر این بود که شما رو کم نشون بدن ولی ببینید.

در این دو روز گذشته در همین جا، در برلین در سوئد در همه کشورهای اروپایی و کانادا شماها چه کردید کسانی هستید که با غیرت خودتون با همت خودتون دارید از این رهبری رهبری آقای و مسعود رجوی که واقعاً برای آزادی و استقلال کشورمون داره زحمت می‌کشد و دارن کار می‌کنند دارین کار می‌کنین شما. این مقاومت روی پای شما با پول شما و با ارزش‌های تک‌تک شما پیش‌رفته این مقاومت رو شماها حفظ کردید در چهل و سه سال گذشته یادتون باشه این مقاومت کسانی را مثل شما پشت سر هم آورده دیدید جوونا رو اینجا. چقدر قشنگ چقدر زیبا چقدر خوب صحبت می‌کردند برای چی برای استقلال و آزادی کشورشون.

ما در شورای ملی مقاومت یک رهبری داریم به نام آقای مسعود رجوی که خدا خیرش بده خدا حفظش کنه انسانی است بزرگوار آزادیخواه و متواضع و فروتن باور کنید در تمام مبارزاتی که در این چهل و دو سال دیدم جز فروتنی فداکاری در هیچ‌کدام از بچه‌های مجاهد و تمام دوستان مجاهد و شورائیها ندیدم برای همین است که با افتخار جلوی شما هستم و تعظیم می‌کنم به شما که این راه به هدر نخواهد رفت.

دوستان عزیز شماها آقای مسعود رجوی رو یادتون میاد و می‌شناسید که چکار کرده. وقتی که قانون اساسی را گذاشتند که ولایت فقیه باشه در چهل و سه سال پیش آقای مسعود رجوی گفت نه به قانون اساسی چون ما ولایت فقیه نمی‌خواهیم حکومت یک نفره نمی‌خواهیم ما نمی‌خواهیم باز یک نفر مزدور دست استعمار بشه و هر چه استعمار گفت انجام بده و بعد گفتند که ما می‌خواهیم که کشورمان آزاد باشه ولی خمینی ملعون گفت اگر کسی به قانون اساسی رأی داده باید بره. کجای دنیا کدومه حزب وقتی پیروز میشه به حزب دیگر میگه باید از کشور بری بیرون یا اعدامشان کنند بیش از صد و بیست هزار نفر از جوونای ما را اعدام کردند الآن یک جنایت‌کاری رو آوردن در این سازمان ملل متحد. دوستان. ببینید شما در کشورهای مختلف زندگی می‌کنید هر کشوری که دادگستریش عادله اون کشور آرام‌ترین و پیشرفته‌ترین کشوره دادگستری کشورهای جهان سازمان ملل متحده. سازمان ملل‌متحد چطور نفهمید وقتی خمینی صد و بیست هزار نفر رو کشت.

به‌شهادت رساند ساکت شد سازمان ملل‌متحد چطور ساکت میشه و خجالت نمی‌کشن. جنایتکاری مثل رئیس را میاره اینجا. واقعاً مگر هیتلر یا موسولینی بود اینجا راه می‌دادید؟ اگر می‌دادید شرم بر شما باد. چطور میشه میان با دستهای خونی این جنایت‌کار دست می‌دهید واقعاً به‌قول یکی از دوستانی که اینجا شعار می‌داد هل تو رئیسی. رئیسی جهنم باید بره نه این‌که بیاد اینجا و در سازمان ملل‌متحد صحبت کنه.

همین رئیسی داره گروگانگیری می‌کنه و دولت آمریکا بهش میلیاردها پول میده. خودشان گفتند که ما هر وقت بخواهیم می‌آییم چند هزار نفر رو گروگان می‌گیریم و چند میلیارد دلار پول می‌گیریم. ما نمی‌گیم این رو. خود پاسداران اعلام کردند.

آخه شما چطور می‌تونی با همچین حکومتی بیاین دست بدین و باهش صحبت کنین. این الآن بهترین جاست که بیاره تحویل دادگاه بین‌المللی بدن محاکمه‌اش کنند دستش بخون جوونهای مملکت ما واقعاً آلوده است.

این مقاومت در چهل و سه سال گذشته کوچک‌ترین خلافی در هیچ جای دنیا نکرده برید گوش کنید در تمام تظاهرات هیچ‌وقت ما حرفی برخلاف قوانین هیچ کشوری نزدیم و عملی انجام نداد ما این مقاومتی که شما می‌بینید تمام تبلیغات بر علیه مقاومت است که بخوان پاپت سازی کنن ولی شما ایستادید و درست دارید کار مملکت رو پیش می‌برید که در آینده اعتقاد و یا عدم اعتقاد به مذاهب آزادباشه کس را به‌خاطر اعتقاد و یا عدم اعتقادش مورد سؤال قرار ندن یعنی یک کشور آزاد. یعنی یک کشوری که هیچکس به کار شخصی دیگری دخالت نکنه و این رو سازمان ملل‌متحد یا کشورهای دیگه بعد جزء لیستهای کذایی گذاشتن. بعد فشار میارن که شماها رو داغون کنن اون لیست‌گذاریها برای چی بود برای این بود که ماها رو داغون کنن ما فرار کنیم و اگر فرار می‌کردیم چرا بیام اینجا همان در کشورمان میموندیم ما در داخل ایران پایه‌های اصلی‌مان کانون‌های‌شورشی است. شما متوجه نیستید که اگر اونجا حتی یک نفر رو بشناسن اعدام می‌کنن. ولی کانون‌های‌شورشی وجود دارن و اینها یک روز قیام می‌کنند و تمام این دار و دسته آخوندها را بهم خواهند زد.

برای همین بود برای همین هم بود که سه هزار و ششصد نفر از نمایندگان بیست و نه کشور جهان از شما حمایت کرده‌اند آنهایی که آزادیخواه‌اند و خودشون رو از این سیاست بازیهای کشورهای استعماری کشیدن کنار و می‌دونن شماها انسانهای بی‌گناهی هستید شما انسان‌ها فداکاری هستید شما انسان‌ها هستید که می‌تونید یک کاری رو به درستی پیش برید. بعد یکی از اونها تمام این طرح ده ماده‌ای خانم رجوی است. کی میاد ایران ایراد بگیره به طرح ده ماده‌ای خانم رجوی جز فرهنگ جز آزادی و جز پیشرفت برای مملکت ایران چیزی توش وجود نداره. برای همین هست که تمام این آدم‌های به‌اصطلاح آزادیخواه و استقلال‌طلب در کشورهایی که روشن‌فکراند یا سیاست‌مدارهای آزاده هستند از شما حمایت می‌کنند.

درود به تک‌تکتون من به تک‌تک تک تون افتخار می‌کنم چه اینجا هستید چه در هر جای ایران و دنیا چون هر کدامتان یک بابک خرم‌دین یک یعقوب لیث و یک ستارخان و یک حنیف‌نژاد هستید درود بر شما.

 

مادر دهقان

سلام و درود به همه خواهران و برادران عزیز خسته نباشید با سلام به کانون‌های‌شورشی به رزمندگان اشرف۳، سلام به مادران و پدران داغدیده که در این ۴۳سال رژیم جلاد خمینی عزیزانشان را از آنها گرفته است و سلام به جوانان عزیزی که هم‌اکنون در زندانهای خامنه‌ای جلاد هستند، هم‌چنین می‌خواستم سلام بکنم و درود بفرستم به خواهر مریم و برادر مسعود بسیار عزیزم. من مادر دهقان هستم مادری هستم که این رژیم سه فرزندم و یک برادر زاده و یکی دیگر از فامیل نزدیک را به‌شهادت رسانده و خودم به مدت پنج سال و دیگر فرزندم به مدت چهار سال در زندان این رژیم ضدبشری بودیم، البته من یک نمونه از هزاران پدر و مادری هستم که در این مسیر ۴۳سال با افتخار در قبال دیکتاتوری مذهبی ایستادیم و بهای سنگینی به خون فرزندانمان تقدیم آزادی مردم ایران کردیم. پسرم مهران دهقان در حالی که فقط ۱۸سال داشت در شیراز به دست دژخیمان خمینی به‌شهادت رسید، دخترم ماندانا دهقان ۲۲ساله و پسر دیگرم محمد دهقان ۱۸سال داشت به‌شهادت رسیدند، برادر زاده‌ام محمدرضا نجیب‌زاده در سن ۱۸ سالگی در شهر فسا با ۲۲ گلوله تیرباران شد، وقتی جسد وی را تحویل گرفتیم بر اثر شکنجه دستانش شکسته بود و با همان حال او را اعدام کرده بودند. از آنجا که دژخیمان خمینی حتی از اجساد این قهرمانان می‌ترسیدند گفتند ما اجازه نمی‌دهیم او را در، اجازه دفن او را در قبرستان عمومی شهر ندارید، پس از اعدامش او را به خانه برادرم برده، همان‌جا شسته و می‌خواستیم دفن کنیم ولی از آنجا که خانواده ما در شهر بسیار شناخته شده بودند مزدوران رژیم از ترس این‌که خانه ما که محل دفن این شهید قهرمان باشد تبدیل به زیارتگاه بشود، گفتند شبانه او را در قبرستان شهر دفن کنید ولی اجازه مراسم گرفتن نداریم و هم‌چنین از حضور مادر و خواهرش موقع خاکسپاری خودداری کردند و پیکر این شهید شبانه توسط پدر و برادر و عموهایش به خاک سپرده شده‌اند. یکی دیگر از قهرمانان مجاهد ما به نام داریوش دهقان هم در سن ۳۰ سالگی به‌شهادت رسید. بی‌شک جسارت و شجاعت و فداکاری کانونهای شورشی و نسل جدید در ایران که اکنون شاهد آن هستیم که هر روز هم جنگاورتر و شکوفاتر بر علیه این رژیم به‌پاخاسته‌اند از همین خونهای پاک نشات گرفته و ریشه‌یی حداقل ۶۰ساله از ایستادگی و مقاومت در مقابل شیخ و شاه دارد. البته که از دست دادن فرزندان و عزیزان اصلاً ساده نیست و دردی فراموش نا پذیر است اما آنچه این درد را قابل‌تحمل می‌کند دیدن سازمان و نسل پیشتازی است که راه عزیزانمان را تا سرنگونی این رژیم و گرفتن انتقام آن شهیدان ادامه می‌دهد، سازمان و آلتوناتیوی که در پی ساختن ایران توانست به‌قول خواهر مریم عزیز مان در آن از چوبه‌دار و زندان و شکنجه خبری نباشد. در همین جا می‌خواهم به سرکردگان رژیم به خامنه‌ای و رئیسی جنایتکار بگویم که ما هرگز تن به ذلت و تسلیم در مقابل شما نخواهیم داد و به حکومت دیکتاتوری شما مثل دیکتاتوری سلطنتی به هر قیمت پایان می‌دهیم. زنده باد آزادی درود بر همه شما عزیزان درود بر خواهر مریم عزیز و مسعود عزیز

 

دکتر فیروز دانشگری - پروفسور جراح در دانشگاه اوهایو

من فیروز دانشگری هستم. ۴۲سال پیش در همین ماه، شاید این هفته، تاریخ را دقیق یادم نیست، در تهران دستگیر شدم، به‌زندان اوین برده شدم و به‌شدت شکنجه شدم.

با گذشت ۴۲سال از این تاریخ، مقاومت هم‌چنان قوی‌تر از قبل ادامه می‌یابد و دلیلی برای آن وجود دارد. در این جریان نیمی از همکلاسی‌هایم را در دانشکدهٴ پزشکی دانشگاه تهران از دست داده‌ام. برخی از اعضای خانوادهٴشان اینجا هستند و این تصادفی نیست. این مقاومت به‌دلایل بسیار قوی باقی مانده و رشد کرده است.

اول، رهبری شایسته دارد. رهبری‌یی که همهٔ ما را از فراز و نشیب این مقاومت عبور داده و راهبردهایی را ایجاد و اجرا کرده که موفقیت را یکی پس از دیگری محقق کرده است. صرف‌نظر از این‌که چه‌قدر فشار، چه‌قدر کشتار، چه‌قدر ظلم وجود داشته است. دلیل قوی و شایسته‌ بودن این رهبری این است که ریشه‌های عمیقی در داخل ایران دارد. همهٔ ما خانواده‌هایی داریم و میلیون‌ها ایرانی هستند که از این رهبری و مقاومت در ۴۲سال گذشته حمایت کرده‌اند. این مقاومت و این رهبری ساز و کاری را ایجاد کرده، همان شورای ملی مقاومت که تنها آلترناتیو برای این رژیم وحشی است. آلترناتیوی که آزمون زمان را پس داده و با این رهبری، مرزهایی را ایجاد کرده و مشعلی را با قدمتی ۱۲۰ساله به‌دست گرفته است.

مقاومت ما در اینجا، ریشه در ۱۲۰سال پیش دارد. خانوادهٴ من، پدر و مادرم در امیرخیز تبریز به‌دنیا آمدند. مقاومت از آنجا شروع شد و این رهبری مشعل را به‌دست گرفته، تا ما را به‌امروز که در آستانهٔ پیروزی هستیم برساند. و دلیل این امر این است که ما بهای آن‌را پرداخته‌ایم. این مقاومت بهای آن‌را پرداخت کرده است. همان‌طور که رهبر مقاومت آقای رجوی گفته است، ایجاد یک آلترناتیو، کار یک‌شبه نیست.

مثل یک ساختمان است، به‌آجرهایش نیاز دارد، به‌پنجره‌هایش نیاز دارد، به پی و شالوده‌اش نیاز دارد. شما پایه و اساس و پی این مقاومت هستید، شما پایه و اساس این آلترناتیو هستید؛ و من می‌خواهم همه در آن ساختمان این‌را بشنوند.

هر یک از ما مانند شبکه‌یی هستیم که به‌صدها و چه‌بسا هزاران نفر متصل است که بهای حضور ما در اینجا را پرداخته‌اند و به‌همین دلیل موفق خواهیم شد. خانم رجوی یک برنامهٔ ۱۰ماده‌یی را ارائه کرده که یکی از مترقی‌ترین برنامه‌های دموکراتیک برای آینده ایران است. حال فرقی نمی‌کند به‌این رژیم ۶میلیارد دلار بدهید، اگر ۶۰میلیارد دلار هم به‌آنها بدهید، یا اگر به‌آنها ۶۰۰میلیارد دلار بدهید، این رژیم مانند یک بیمار سرطانی در مرحلهٔ آخر است. با فریادهای خود به‌همهٔ دنیا نشان می‌دهیم که ما ماندگار هستیم. پیروزی از آن ماست زیرا خلق جهان بداند مسعود رهبر ماست.

 

دکتر ملانی او براین - رئیس انجمن بین‌المللی محققان نسل‌کشی

چه افتخاری برای همه ماست که اینجا باشیم و این تجمع را برگزار کنیم و در این تجمع سخنرانی کنیم.

برای ما بسیار مهم است که از این امکان خود استفاده کنیم که امروز اینجا بایستیم، در ایالات‌متحده و مقابل سازمان‌ملل، جایی که امروز ابراهیم رئیسی حضور دارد و صدای خود را علیه ظلم و نقض حقوق‌بشر رژیم مستبد او بلند کنیم.

می‌دانم که من نیز به‌عنوان یک استاد دانشگاه این افتخار را دارم که اینجا بایستم و با آزادی صحبت کنم. من می‌دانم که اساتید زیادی در این جمع امروزی وجود دارند و امیدوارم شما نیز اهمیت حضور در اینجا را احساس کنید.

رژیم ایران اساتید و دانشگاهها را هدف قرار داده است. این یک اقدام معمولی از طرف یک رژیم استبدادی است. آنها هرگز نمی‌خواهند کسی آنها و اقداماتشان را زیر علامت سؤال ببرد، بنابراین همان افرادی را سرکوب می‌کنند که تفکر انتقادی را آموزش می‌دهند و نحوهٔ انجام کارهای رژیم را زیر سؤال می‌برند.

بنابراین من اینجا در همبستگی با اساتید ایران ایستاده‌ام که هدف رژیم رئیسی هستند. من هم‌چنین به‌عنوان یک زن این افتخار را دارم که اینجا بایستم و آزادانه صحبت کنم.

زنان قیام را رهبری می‌کنند، بنابراین به‌زنان ایران می‌گویم که ما در همبستگی با شما اینجا ایستاده‌ایم و شما را تشویق می‌کنیم به‌اعتراضات خود ادامه بدهید، تعداد خود را افزایش بدهید، در برابر این رژیم مبتنی بر تبعیض جنسیتی بایستید. برای سرنگونی رئیسی و رژیم فاسد و جنایتکارش در خیابان‌ها بایستید و اعتراض کنید.

بنابراین من می‌توانم اینجا بایستم، همه ما باید اینجا بایستیم و بگوییم که این غیرقابل قبول است که ابراهیم رئیسی امروز اینجا، در مقابل ما، در سازمان‌ملل، در مجمع عمومی سخنرانی کند. رئیسی، یکی از اعضای سابق هیأت مرگ است که بر قتل‌عام هزاران نفر در ایران در سال۱۳۶۷ نظارت داشت، تنها به‌این دلیل که آنها مخالف رژیم حاکم بودند. رئیسی، مرتکب نقض حقوق‌بشر و جنایات علیه بشریت در سال۱۳۶۷ شده، از جمله شکنجه، اعدام‌های فراقانونی و ناپدیدسازی اجباری.

ما شاهد این اتفاق بوده‌ایم که سران سابق کشورها به‌دلیل جنایات بین‌المللی از جمله شکنجه و ناپدیدسازی اجباری پس از پایان دوران رهبری خود تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند. سرانی مانند آگوستو پینوشه از شیلی، چارلز تیلور از لیبریا و حسین حبری از چاد. این گواه آن است که امید به‌پاسخگویی جنایی در قبال جنایات رئیسی و اعضای رژیم او وجود دارد. به‌همین دلیل ادامهٔ مقاومت تحت رهبری مریم رجوی بسیار حیاتی است، آنها به‌دنبال سرنگونی این رژیم جنایتکار هستند تا دیگر مصونیت نتواند مانعی برای دستگیری و محاکمهٔ ابراهیم رئیسی باشد. بنابراین امروز من از کشورهای دیگری که در اینجا در آن ساختمان هستند، در مجمع عمومی درخواست می‌کنم که به ابراهیم رئیسی این امتیاز را ندهند که با او به‌عنوان یک فرد برابر صحبت کنند. از تریبون مجمع‌عمومی برای بیان جنایات و نقض حقوق‌بشر رژیمش و درخواست عدالت برای قربانیان شکنجه، ناپدیدسازی اجباری و اعدام‌های غیرقانونی در ایران استفاده کنید. رئیسی را محاکمه کنید.

 

سوزان او ملی - نمایندهٔ دو انجمن زنان آمریکا در ملل‌متحد

می‌خواهم قبل از هر چیز بگویم، این شگفت‌انگیزترین اجتماعی است که فکر می‌کنم در این سال‌ها در آن شرکت داشته‌ام. من سوزان او ملی هستم، نماینده یک سازمان غیردولتی، فدراسیون بین‌المللی زنان بازرگان و متخصص و هم‌چنین رئیس سازمان غیردولتی سی‌اس‌دبلیو نیویورک که از هزاران سازمان غیردولتی تشکیل شده است، آنها سازمانهای غیردولتی هستند. ما کار سازمان‌ملل را انجام می‌دهیم، ممکن است فکر کنید سازمان‌ملل کار «سازمان‌ملل» را انجام می‌دهد، اما همیشه این‌طور نیست، زیرا آنها باید به‌کشورهای خود برگردند و اجازه بگیرند. ما نیازی به‌اخذ مجوز نداریم، از این‌رو می‌خواهم به‌شما بگویم سال گذشته در کمیسیون مقام زن چه کردیم، (رژیم) ایران رفتار وحشتناکی داشت، به‌واقع وحشتناک؛ و آنها یکی از ۵۰حکومت عضو کمیسیون بودند و حدس بزنید که ما چه‌کار کردیم ما آنها را بیرون کردیم، آنها را بیرون کردیم و این سازمانهای غیردولتی بودند که این کار را کردند؛ آیا کمیسیون کشورها می‌توانستند این کار را بکنند؟ خیر. ما فشار آوردیم و گفتیم، با توجه به‌سابقهٔ آنها، چگونه می‌توانید (رژیم) ایران را در کمیسیون زنان راه بدهید؟ این دیوانگی است. پس این اقدامی بود که ما انجام دادیم. با آرزوی موفقیت برای حقوق‌بشر زنان در ایران. آرزوی موفقیت برای حقوق‌بشر مردم ایران. موفقیت برای حقوق‌بشر برای مردم ایران. ما انرژی و عزم شما را تحسین می‌کنیم، ما با شما هستیم.

کشیش کانی سالرنو

خیلی ممنونم. من امروز به‌اینجا آمده‌ام تا از مردم ایران حمایت کنم. اکنون یک سال گذشته و ضرب‌وشتم و مرگ وحشیانه مهسا امینی را به‌یاد داریم. به‌عنوان زنان، ما باید از یکدیگر دفاع کنیم و با هم متحد بشویم تا این حملات وحشیانه و بدرفتاری با زنان را متوقف کنیم. همهٔ انسان‌ها، اعم از زن و مرد، شایستهٴ این هستند که با آنها یکسان و با احترام رفتار شود. قیامهای سال گذشته مردمی را که مصمم به‌ایستادگی برای آزادی هستند متحد کرده است. آنها هر بار که اعتراض می‌کنند جان خود را به‌خطر می‌اندازند، اما برای هدفی می‌جنگند که حتی ممکن است منجر به‌مرگ آنها بشود. از شجاعت آنها برای انجام چنین فداکاری‌یی سپاسگزارم. من در کنار زنانی می‌ایستم که قیام می‌کنند، نقش رهبری‌کننده به‌عهده می‌گیرند تا به‌استمرار این نبرد کمک کنند؛ همهٔ مردم، از زن و مرد، برابر خلق می‌شوند و آزادی فریاد بلند در ایران خواهد بود. دعا می‌کنم و از خانم رجوی به‌خاطر فداکاری و وفاداری او برای تحقق یک حکومت دموکراتیک و آزاد در کشور ایران حمایت می‌کنم. دعا می‌کنم به‌زودی روزی برسد که ایران کشوری آزاد، دارای یک حکومت دموکراتیک آزاد، با رفتار برابر و آزادی مذهب و بیان باشد. افتخار از آن همهٔ افرادی است که جان خود را برای ایستادگی در این جنبش از دست داده‌اند و این بیهوده نبوده است. ما در کنار شما مردم ایران هستیم و تا تحقق آزادی به‌آن ادامه خواهیم داد.

امروز، روزی نو در منهتن، اما هم‌چنین روزی نو برای ایران است. روزی نو برای مردم ایران است. در حالی‌که آنهایی که در داخل ایران هستند، صدایشان و آزادی بیان و آزادی‌هایشان خفه شده، درک می‌کنند تنها سلاحی که برایشان برای مبارزه با رژیم باقی مانده، خون و جانشان است. حداقل کاری که می‌توانیم انجام بدهیم این است که از آزادی‌هایی که در اینجا داریم استفاده کنیم تا در همبستگی با آنها بایستیم، از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنیم، از هر راهی که در دسترسمان هست استفاده کنیم و آزادانه دربارهٔ جنایاتی صحبت کنیم که توسط این رژیم شیطانی در حال انجام است. این تجمع به‌زودی به‌پایان می‌رسد، اما مبارزه ادامه دارد. آیا برای مبارزه آماده هستید؟ آیا حاضرید برای یک ایران آزاد و دموکراتیک بجنگید و ادامه بدهید؟ خدا شما را حفظ کند.

 

پرفسور سیامک شجاعی - استاد اقتصاد از دانشگاه ویلیام پترسون نیویورک

می‌جنگیم می‌میریم ایران را پس می‌گیریم.

سلامی دوباره بر عاشقان آزادی و رهایی ایران، سلام بر زنان و مردان سلحشوری که نیمه‌شب از خواب برمی‌خیزند و کرانه‌های دور ایران را سرزمین کاوه آهنگر را سرزمین خیابانی‌ها و رجوی‌ها را غرق بوسه می‌کنند.

یک سال از روزی که ژینا به‌قتل رسید می‌گذرد در طی این یک‌سال صدها و هزاران تن دیگر شهید شده‌اند، جان‌باخته‌اند، شکنجه شده‌اند به زندان‌گاهها و اسارتگاهها برده شده‌اند اما دستآوردهای عظیمی هم برای ملت ایران به‌خصوص برای مقاومت ایران به ارمغان آورده شد. در برون کشور ماسک ها از چهره‌های افتاد کسانی که تظاهر به دشمنی با رژیم غیرقانونی می‌کرده‌اند آشکار به زیر عبای آخوند جنایتکار پناه برده‌اند و به مردم ایران گفتند به خانه‌های برگردید، بدانید که این پاسدارانند که می‌خواهند در آینده امنیت شما را تأمین کنند، نقاب از چهره‌ها افتاد همین چند روز پیش می‌گفتند که از تظاهرات تک صدایی خودداری کنید و تظاهرات چندصدایی انجام دهید، از ما می‌خواهند که با ته مانده‌های ساواک جنایتکار شاه مخلوع هم‌صدا شویم و آنها را به تظاهرات پاک قهرمانان ایران راه دهیم، از ما می‌خواهند که با مؤسسین پاسداران، سپاه پاسداران جنایتکار هم صدا و هم زبان شویم و آنها را در تظاهرات خود راه دهیم، از ما می‌خواهند که با توابان تیر خلاص زن که مصداقی از رذالت و جنایت و خیانت به مردم ایران و قهرمانان مقاومت ایران هستند در رادیو و تلویزیونهایشان هم‌صدا شویم و در کنار آنها به مصاحبه و گفتگو سیاسی بپردازیم، اما چه خام‌خیالتند، نمی‌دانند که این ملت ایران بیش از ۱۱۵سال است که در مقابل ظلم و ستم شیخ و شاه ایستاده، جنگیده و سر بدار شده.

خام‌خیالند و نمی‌دانند که ۵۹سال است که رشیدترین شجاع‌ترین دلیرترین جوانان این میهن اراده کرده‌اند، عزم کردن که در مقابل ظلم و ستم شاه و شیخ بایستند و جان بدهند و مقاومت را به امروز بکشانند که به‌جای چندصدایی، ما تظاهرات چند نسلی ترتیب داده‌ایم. امروز شاهد بودید که بر روی همین صحنه چه نوجوانان پر از شور و علاقه بااستعداد، باهنر که بسیاری از آنها حتی ایران را هم هرگز ندیده‌اند و در ایالات متحده آمریکا و یا خارج از ایران زاییده شده‌اند چگونه به دادخواهی برخاسته‌اند، این تظاهرات چند نسلی است این تظاهرات نسلی است که میراث از ستارخان و باقرخان و خیابانی‌ها دارد، این تظاهرات چند نسلی است که ارث و میراث او به مصدق‌ها و و حنیف‌نژاد‌ها برمی‌گردد این تظاهرات چند نسلی است که شاهد هستید پرچم افتخار مبارزه با رژیم غیرقانونی امروز در دست شما غیوران میهن است که هر گوشه‌یی که نگاه می‌کنید از سال۵۷، سال۶۷، سال۸۷سال ۸۸ و امروز همه در کنار هم ایستاده‌ایم.

در سال۲۰۱۸، عفو بین‌الملل سندی را تهیه کرد و به‌روشنی نشان داد که رئیسی عضو هیأت‌مرگ بوده است. جنایتکاری که اکنون در این ساختمان پشت سر ما است، دستانش به‌خون هزاران هزار ایرانی آغشته است. او یک قاتل است؛ و رئیسی باید محاکمه شود. رئیسی را محاکمه کنید! 

آقای گوترز، نباید از رئیسی در ملل‌متحد استقبال شود، او باید محاکمه شود. رئیسی را محاکمه کنید، همین حالا.

آقای بایدن، مردم ایران فقط یک چیز می‌خواهند؛ می‌خواهند رژیم را در ایران تغییر بدهند، آن‌هم توسط مردم ایران، توسط ارادهٴ مردم ایران. از شما هیچ‌چیز نمی‌خواهند. فقط سیاست مماشات را متوقف کنید و بگذارید مردم ایران کارشان را بکنند. ایران آزاد خواهد شد.

هم میهنان ارجمندم جوانان غیور در درون کشور در طی همه این سال‌ها و به‌خصوص در یک سال گذشته به‌خوبی آشکار شد که جز سازمان مجاهدین خلق ایران و تعداد دیگری از گروه‌های واقعاً برانداز بقیه گروه‌هایی که در این خیمه‌شب‌بازیهای سیاسی مشغول به کار و کسب و دریافت ...از سازمانها و کشورهای مختلف هستند به هیچوجه منافع ملی ایران را در نظر ندارند، آنها نه سازمان دارند نه رهبری قاطعانه و شجاعانه دارند، آنها نه اعضا و طرفداران فداکاری مثل این جمعیت دارند، اما با پررویی و به زیر عبای آخوندها رفته‌اند و خوشبختانه نقاب از چهره آنها امروز افتاده است. جوانان ایران درون کشور به سازمان مجاهدین خلق ایران و رهبری آن و اعضای فداکار آن اعتماد کنید، اگر امیدی برای رهایی از این ضحاک زمانه در ایران است این کانون‌ها شورشی و این غیرت زنان و مردان سلحشور مجاهدین خلق است که به کمک همه ما خواهد شتافت، ایران جاوید خواهد بود.

 

قسمتی از سخنرانی پرفسور سیامک شجاعی در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه رئیسی جلاد - ۲۸شهریور ۱۴۰۲


قسمتی سخنرانی پروفسور فیروز دانشگری استاد دانشگاه اوهایو در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک - ۲۸شهریور۱۴۰۲

 • تظاهرکنندگان در نیویورک با برافراشتن تصاویر شهیدان مقاومت با آنها تجدید پیمان کردند - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

تظاهر کنندگان در نیویورک با برافراشتن تصاویر شهیدان مقاومت با آنها تجدید پیمان کردند - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

تظاهر کنندگان در نیویورک با برافراشتن تصاویر شهیدان مقاومت با آنها تجدید پیمان کردند - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

تظاهر کنندگان در نیویورک با برافراشتن تصاویر شهیدان مقاومت با آنها تجدید پیمان کردند - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

تظاهر کنندگان در نیویورک با برافراشتن تصاویر شهیدان مقاومت با آنها تجدید پیمان کردند - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

 • سخنرانی مادر دهقان، زندانی سیاسی رژیم آخوندی به مدت ۵سال، در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

 • سخنرانی سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

 • دکتر ملانی او براین:

رئیسی انجمن بین‌المللی محققان نسل کشی: رژیم آن‌قدر از آزادی بیان می‌ترسد که سرکوب در ایران را گسترش داده است. رژیم ایران از جرقه یک قیام دیگر می‌ترسد.

این بسیار مهم است که ما از امکان خودمان در آمریکا مقابل سازمان ملل متحد استفاده بکنیم و صدای خودمان را در اعتراض به رئیسی بلند کنیم و نق حقوق بشر در ایران توسط او و رژیم ایران را محکوم کنیم.

من امروز اینجا هستم تا بگویم که این غیرقابل قبول است که ابراهیم رئیسی در سازمان ملل، مجمع عمومی را مورد خطاب قرار بدهد. آن هم کسی که عضو هیأت مرگ بود. هیأتی مرگی که قتل‌عام سال۶۷ و کشتار هزاران زندانی سیاسی را فقط به‌دلیل این‌که رژیم را قبول نداشتند، صادر کرده است.

من فراخوان می‌دهم به‌مجمع عمومی سازمان ملل‌متحد که از قدرت خودش برای حسابرسی از رئیسی و رژیم ایران به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و جنایت علیه بشریت استفاده بکند.

 

 • حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

حضور گسترده جوانان در تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در نیویورک

 

 • سخنرانی مسلم اسکندر فیلابی مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت در تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک

 

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

 

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

نیویورک - شروع تظاهرات ایرانیان آزاده علیه حضور رئیسی جلاد در برابر مقر ملل متحد - ۲۸شهریور

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/29005017-34d2-441b-b7f1-e056d3802f5c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات