728 x 90

نیویورک تایمز: زمینه‌سازی اوکراین برای یک ضدحمله گسترده در جنوب با حملات موشکی دوربرد

جنگ در اوکراین، مقاومت مردم و ارتش
جنگ در اوکراین، مقاومت مردم و ارتش

نیویورک تایمز روز ۷مرداد نوشت: بنا به‌گفته ناظران و منابع نظامی، اوکراین با زمینه‌سازی برای یک ضدحمله گسترده در جنوب و حملات موشکی دوربرد، هزاران سرباز روسی مستقر در غرب رودخانه دنیپرو در اطراف شهر خرسون را که اکنون رابطه‌شان با جبهه‌های شرق قطع شده، در موقعیتی ضربه‌پذیر قرار داده است.

اولکسی دانیلوف، رئیس شورای امنیت ملی اوکراین در مصاحبه با تلویزیون این کشور گفت: «روسیه اکنون ماکزیمم نیروهای خود را به جبهه جنوبی در منطقه خرسون منتقل می‌کند.

نیویورک تایمز به‌نقل از سخنگوی نظامی فرماندهی جبهه جنوب اوکراین گفت: اوکراین به سلاح و مهمات نیاز دارد. کشورهای غربی ضمن تشویق و تمجید به ما می‌گویند صبر کنید. ما به چیزی بیش از حمایت اخلاقی نیاز داریم، هر چند از آن سپاسگزاریم. ما به حمایت واقعی، سلاحهای واقعی و مهمات واقعی نیاز داریم.

 

روز پنجشنبه ۶مرداد هنگام دیدار رئیس‌جمهور لیتوانی از پارلمان اوکراین و در جریان سخنرانی زلنسکی آژیرهای خطر حملات هوایی به صدا در آمد. زلنسکی همزمان با شنیده شدن صدای آژیر خطر گفت: مهم نیست روسیه با چه چیزی ما را تهدید می‌کند. چه آژیرهای حمله هوایی و یا چیز دیگری، مهم این است که ما کشورهای دیگر را عاشق استحکام و پایداری خود کنیم».

در این اجلاس که رئیس پارلمان اروپا نیز به‌صورت مجازی شرکت داشت، زلنسکی ضمن تقدیر از قهرمانان نظامی اوکراین گفت: این تنها قهرمانان ما نیستند که کار آنان شایسته فیلم، کتاب و نمایشنامه است. بلکه این ملت چند میلیونی و قهرمان ماست که شایسته زندگی و پیروزی است و به دیگران در جهان می‌آموزد چگونه پیروز شوند.

(رویترز ۷مرداد)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f99342cd-7a01-43de-8408-e07c48744f2d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات