728 x 90

نیویورک تایمز: رژیم ایران برای دامن‌زدن به ناآرامی با اسراییل به کرانه باختری اسلحه قاچاق می‌کند

ساختمانی آسیب دیده در حملات هوایی در سوریه مربوط به واحدهایی از سپاه پاسداران که بر قاچاق نظارت داشتند - عکس از نیویورک تایمز
ساختمانی آسیب دیده در حملات هوایی در سوریه مربوط به واحدهایی از سپاه پاسداران که بر قاچاق نظارت داشتند - عکس از نیویورک تایمز

نیویورک تایمز روز سه‌شنبه ۲۱فروردین نوشت: مقامات می‌گویند رژیم ایران برای دامن‌زدن به ناآرامی با اسراییل به کرانه باختری اسلحه قاچاق می‌کند.

این عملیات مخفی که توسط مقامات آمریکایی، ایرانی و اسراییلی توصیف شده است، نگرانی‌ها را در مورد این‌که رژیم ایران به‌دنبال تبدیل کرانه باختری به نقطه‌عطف در جنگ سایه خود با اسراییل است، افزایش می‌دهد.

به‌گفته مقامات ایالات متحده، اسراییل و ایران، رژیم ایران در حال راه‌اندازی یک مسیر مخفیانه قاچاق در سراسر خاورمیانه است و از عوامل اطلاعاتی، شبه‌نظامیان و باندهای جنایتکار برای تحویل سلاح به فلسطینیان در کرانه باختری تحت اشغال اسراییل استفاده می‌کند. هدف، همان‌طور که توسط سه مقام ایرانی توصیف شده است، ایجاد ناآرامی علیه اسراییل از طریق پر کردن مناطق محاصره با هر چه بیشتر سلاح است.
نیویورک تایمز اضافه کرد: این عملیات مخفی اکنون نگرانی‌ها را در مورد این‌که تهران به‌دنبال تبدیل کرانه باختری به نقطه اشتعال بعدی در جنگ سایه طولانی‌مدت میان اسراییل و ایران است، افزایش داده است. این درگیری در این ماه فوریت جدیدی به خود گرفت و خطر درگیری گسترده‌تری در خاورمیانه را به همراه داشت، زیرا رژیم ایران قول داد حمله اسراییل به محوطه سفارت را که منجر به کشته شدن هفت فرمانده نیروهای مسلح رژیم ایران شد، تلافی کند.
مقامات گفتند که بسیاری از تسلیحات قاچاق شده به کرانه باختری عمدتاً در دو مسیر از ایران از طریق عراق، سوریه، لبنان، اردن و اسراییل حرکت می‌کنند.

مقامات و تحلیلگران ایرانی گفتند که یک گروه کلیدی در این عملیات، قاچاقچیان بادیه نشین هستند که این سلاحها را از مرز اردن به اسراییل حمل می‌کنند... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/841749f3-37cb-4205-9561-9ef8d97739c7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات