728 x 90

نوربرت روتگن، قانونگذار در پارلمان آلمان: فهرست کردن سپاه پاسداران به‌عنوان یک گروه تروریستی لازم است

نوربرت روتگن معاون پارلمان آلمان
نوربرت روتگن معاون پارلمان آلمان

نوربرت روتگن معاون پارلمان آلمان، اظهارات جوزف بورل در مورد لیست‌گذاری سپاه پاسداران را رد کرد و تصریح کرد برای ممنوعیت سپاه پاسداران الزامات قانونی رعایت شده است.
نوربرت روتگن، قانونگذار اتحادیه دموکرات‌مسیحی در پارلمان آلمان در واکنش به اظهارات جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در روز دوشنبه مبنی بر این‌که اتحادیه اروپا نمی‌تواند سپاه پاسداران را به‌عنوان یک نهاد تروریستی طبقه‌بندی کند با توجه به این‌که حکم دادگاه در این زمینه وجود ندارد مخالفت کرد.
نماینده پارلمان آلمان روز سه شنبه ۵بهمن گفت: «همه الزامات قانونی انجام شده است. در حال حاضر دادستان کل آلمان حملات تروریستی مرتبط با سپاه به چندین پرونده در ایالت نوردر را تحت تعقیب دارد و در آمریکا نیز حکم دادگاه فدرال علیه سپاه پاسداران  به‌دلیل اقدامات تروریستی وجود دارد.

روتگن که از سال۲۰۱۴ تا ۲۰۲۱ رئیس کمیته امور خارجه پارلمان آلمان بود افزود: «وزارت‌خارجه آلمان وانمود می‌کند که موانع قانونی برای ممنوع کردن سپاه پاسداران وجود دارد. وزیر امور خارجه آلمان می‌گوید که تحقیقات یا محکومیتها در اتحادیه اروپا، برای فهرست کردن سپاه پاسداران به‌عنوان یک گروه تروریستی لازم است، اما دادگاه عدالت اروپا تصریح کرده است که تحقیقات یا محکومیتها نیز می‌تواند برای این‌که یک گروه در لیست ترور قرار گیرد از خارج از اتحادیه اروپا باشد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f19653bf-2fd1-4db4-885d-a7d214dd6917"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات