728 x 90

نوربرت روتگن بر لزوم تروریستی خواندن سپاه تأکید کرد

نوربرت روتگن، نماینده پارلمان آلمان
نوربرت روتگن، نماینده پارلمان آلمان

نوربرت روتگن، نماینده پارلمان آلمان امروز دوشنبه ۱۷ بهمن از دولت این کشور خواست، راه حمایت از معترضان ایران را پیش گیرد و با افزایش فشار بر اتحادیه اروپا مسیر قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی این اتحادیه را هموار کند.

نماینده پارلمان آلمان(بوندس‌تاگ) آن چه که در ایران می‌گذرد را "انقلاب" خواند و خواستار حمایت از معترضان ایران با افزایش فشار بر اتحادیه اروپا برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران شد.

نوربرت روتگن در مقاله‌یی که در وب‌سایت شورای اروپایی منتشر شده با اشاره به سرکوب شدیدی که رژیم برای بقای خود علیه معترضان پیشه کرده گفت: «مردم ایران آگاهند که تنها آنان می‌توانند رژیم را ساقط کنند. اما با حمایت سایر کشورها، شامل تحریم‌های شدید و منزوی کردن رژیم، انقلاب می‌تواند سریع‌تر به پیش برود».

او افزود، ایرانیان که در این راه از جان خود مایه می‌گذارند "حق دارند" که از آلمان و اتحادیه اروپا انتظار داشته باشند اقدامی بیش از یک واکنش "حداقلی" نشان بدهند.

روتگن هم‌چنین پرسید: «آیا ما در آلمان و اروپا واقعاً فهمیده‌ایم که ایران در چه وضعیت مخاطره‌آمیزی قرار دارد؟ آیا دولت ائتلافی آلمان می‌د‌اند که یک انقلاب موفق [در ایران] می‌تواند به مثبت‌ترین شکل قابل تصور دنیا را تکان بدهد»؟

به گفته او اعتراضات ایران می‌تواند میلیون‌ها نفر را از سرکوب رهانده و برای ایرانیان و نسل‌های آینده‌شان این امکان را پدید بیاورد که سرنوشت خودشان را خود تعیین کنند. آزادی آنها منطقه را نیز امیدوار به تغییرات دموکراتیک می‌کند و این تغییر در منطقه، چشم‌انداز مذاکرات هسته‌یی و حل مناقشه اتمی با ایران را نیز بهبود می‌بخشد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ed9e9dda-5a13-4b1e-846c-78f8b7869d60"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات