728 x 90

نمای روز – معنای پارادوکس پیک ششم و عادی‌سازیهای رژیم

گزارشگر شبکه ۱ تلویزیون رژیم ۲۷مهر: دربهای مدارس از هفته آینده به روی پنج و نیم میلیون دانش‌آموز باز می‌شود.

تلویزیون حکومتی ـ‌۲۸مهر: خوب اگر قرار هست که کمتر از یک دو هفته آینده ما وارد پیک بعدی بشوی چرا هم زمان صحبت از باز گشایی مدارس و دانشگاه‌ها دوباره مطرح می‌شود ما آن را باور کنیم یا پیک ششم را باور کنیم.

روزنامه حکومتی جمهوری ۲۶مهر نوشت: مسئولان بهداشتی کشور این روزها از یکطرف درباره نزدیک شدن به موج ششم کرونا سخن می‌گویند و از طرف دیگر جامعه را به‌سرعت به عادی‌سازی در برابر کرونا می‌برند.

مجری تلویزیون رژیم ۲۶مهر: چقدر نظام سلامت و کشور را برای مقابله با موج ششم آماده می‌بینید؟

ابراهیم رئیسی: به‌رغم این‌که برخی از کسب و کارها فعال شده مدارس دانشگاهها بازگشایی شده باز هم رعایت این اصول برای همگان ضرورت داره و باید رعایت کنند.


قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت رژیم ۲۷مهر: به نفع کشور و خانواده هاست به‌خاطر عوارض جبران‌ناپذیری که ممکن است به‌دنبال تعطیلی طولانی‌مدت مدارس باشه ضرورت دارد که مدارس باز بشه...

به راستی به‌رغم هشدار کارشناسان به پیک ششم اصرار بر عادیسازی و بازگشاییها برای چیست؟

محسنی پند پی نماینده مجلس رژیم ۲۸مهر: اخیراً با خبر شدیم که دور کاری به‌طور صددرصد از دستور کار دستگاههای اجرایی خارج شده که این موضوع هم مغایر اسناد بالادستی و قانون برنامه ششم هست و هم مغایر سلامت مردم و تهدید کننده سلامت مردم و به نوعی باز کردن آغوش برای پیک ششم هست.

دبیر کمیته علمی ستاد حکومتی کرونا: به‌نظر اگر زودتر بخواهیم مدارس را باز کنیم ممکن که دوباره پیش در آمد یک پیک جدید در جامعه‌مان باشیم.

تلویزیون حکومتی ـ‌۲۸مهر: نمی‌خوانه دوستان ستاد کرونا این نوع سیاست‌گذاری نمی‌خواند با همدیگر از یک‌طرف نمی‌توانیم دائم مردم را بترسانیم که موج جدید در راه است بیماری هنوز تمام نشده است از آن طرف دستور به عادی‌سازی برخی بخشها بشود و مردم را سردرگم بکنیم.

آیا این بازی با جان مردم نیست؟ آیا حاکمیت نگران این مسأله هست؟

این ادامه همان سیاست فرصت و نعمت خامنه‌ای در رابطه با کروناست که جان مردم، خرج حفظ نظام آخوندی می‌شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات