728 x 90

نمای روز ـ روحانی؛ ما ورای شیادی و دروغگویی

هر روز ابعاد تازه‌ای از رسوایی دروغ‌های روحانی برملا می‌گردد. در یکی از آخرین نمونه‌ها، بعد از اعتراف کارشناسان به افزایش قربانیان پس از بازگشایی مشاغل، بی‌شرمانه تعطیلی کارها را به زیان مردم خواند و مدعی شد وضع ما از سایر کشورها بهتر است.

دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماریهای عفونی: «الآن بازتاب تعطیی‌ها را ما داریم الآن می‌بینیم بیمارستان مسیح دانشوری که واقعاً بخش‌های کرونایش را تعطیل داشت می‌کرد الآن دوباره مجبور شدند همه بخش‌هایش را باز کرده. موارد جدید البته زیاد است ۱۰تا شهر از شهرهای ما الآن در وضعیت قرمز قرار دارد و این بسیار خطرناک است».

آخوند شیاد تلاش کرد همین وضعیت را هم به‌نفع خودش مصادره کند و اشکال را به بهبود سیستم بیماریابی و افزایش تست بیماران ارجاع داد.

آخوند روحانی: «امروز تست زیادی انجام می‌گیرد در سراسر کشور و وقتی تست بیشتری انجام می‌شود به‌طور طبیعی شناسایی بیمار هم بیشتر می‌شود».

دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی ۳۱خرداد ۹۹: «ما فکر می‌کردیم شاید بهبود سیستم بیماریابی کشور هست که باعث بروز موارد جدید شد افزایش موارد جدید شد بعد متوجه شدیم نه خیلی از این تست‌ها من به شما بگویم کشکی است، یواشکی می‌گویم که مردم بدانند».

دروغ بزرگ دیگر انکار پیک دوم بود.

آخوند روحانی ۲۶خرداد ۹۹: «نکته دوم این بود که ما تا امروز در ایران پیک دومی نداشتیم این همان پیک اول هست که آمده و این پیک اول دارد عبور می‌کند».

سوری، دکترای تخصصی اپیدمیولوژی و استاد دانشگاه علوم پزشکی بهشتی ۳۱خرداد ۹۹: «تابه‌حال ۳تا پیک داشتیم در کشورمان البته پیک سوم در حال شکل‌گیری هست پیک اول به حدود اواخر اسفند برمی‌گردد بعد دوباره ما یک پیک دیگر داشتیم که به‌اصطلاح تا حدودهای نیمه اول فروردین اواخر نیمه اول فروردین بود و دوباره الآن متأسفانه از حدود سیزدهم چهاردهم اردیبهشت‌ماه روند رو به افزایشی را شاهد هستیم».

پاسخ مردم به نظامی که تمام ارکان و پایه‌هایش با دروغ و لاپوشانی بنا شده، چیزی جز خشم آتشین و شورش علیه ولایت کرونا نیست.