728 x 90

نمایندگان پارلمان انگلستان حمایت خود را از مقاومت ایران ابراز و با بازماندگان قربانیان سیل در ایران همبستگی می‌کنند

بیانیه کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران ۲آوریل ۲۰۱۹

حمایت نمایندگان پارلمان انگلستان از مقاومت ایران  و همدردی با بازماندگان قربانیان سیل در ایران
حمایت نمایندگان پارلمان انگلستان از مقاومت ایران و همدردی با بازماندگان قربانیان سیل در ایران

نمایندگان مجلسین عوام و اعیان همدردی خود را با خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، و خانواده‌های داغدار در شیراز و شهرهای دیگر، متأثر از سیل ویران‌کننده در سراسر ایران ابراز کردند.

نمایندگان مجلسین عوام و اعیان به جوامع ایرانیان مقیم انگلستان پیوستند تا دولت انگلستان را فراخوانند واکنش سرکوبگرانه رژیم به اعتراضات علیه فقدان کمک را محکوم کند. آنها مصرانه از دولت انگلستان خواستند همراه با اتحادیه اروپا بر مقامات رژیم ایران فشار بیآورند تا سرکوب مردم در مناطق تحت تأثیر سیل را متوقف سازد.

اعضای پارلمان تأکید کردند که رژیم ایران در داخل در ضعیف‌ترین وضعیت خود بوده و در جهان منزوی‌تر شده است.

این رژیم، از فرط استیصال تلاش می‌کند با پیگیری حذف فیزیکی جنبش مقاومت ایران، سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران، از طریق توطئه‌های تروریستی در خارج و لکه‌دار کردن چهره ائتلاف اپوزیسیون دموکراتیک از طریق بسیج بزرگ دروغ‌پراکنی در داخل و خارج ایران، به سلطه‌اش ادامه دهد.

 

سخنرانان ابراز امیدواری کردند که امسال سال پیروزی نهایی مردم ایران بر رژیم سرکوبگر باشد. آنها دولت انگلستان را فراخواندند یک سیاست قاطع را بر اساس حمایت از خواسته‌های دموکراتیک مردم ایران برای تغییر واقعی اتخاذ کند و جنبش مقاومت ایران، شورای ملی مقاومت ایران، به رهبری خانم مریم رجوی، و برنامه ۱۰ماده‌ای ایشان برای آینده ایران را به‌عنوان یک آلترناتیو معتبر در مقابل دیکتاتوری مذهبی کنونی، به‌رسمیت بشناسد.

 

سر دیوید ایمس، رئیس مشترک کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران گفت:

امروز، ایران در یک موقعیت بحرانی حساس در تاریخش قرار دارد و همان‌طور که رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران خانم مریم رجوی گفت یک تغییر دموکراتیک در ایران از طریق مردم و مقاومت ایران بسیار در دسترس است. تشکیل واحدهای مقاومت در سراسر ایران برای کمک و سازماندهی اعتراضات عمومی، اثبات‌کننده حمایت فزاینده از جنبش خانم مریم رجوی است. ما بار دیگر دولت انگلستان را فرامی خوانیم از خواسته‌های دموکراتیک مردم ایران حمایت کند و شورای ملی مقاومت ایران را به‌رسمیت شناسد. بریتانیا باید به کارزار آمریکا برای اعمال حداکثر فشار بر رژیم ایران بپیوندد. اکنون زمان آن آست که انگلستان در کنار میلیونها ایرانی بایستد و نه در کنار آخوندها. آینده ایران به آنهایی تعلق دارد که علیه دیکتاتوری شاه و دیکتاتوری مذهبی ایستادند و مبارزه کردند.

 

دکتر ماتیو آفورد در اظهاراتش از تصمیم اخیر وزارت کشور انگلستان برای نامگذاری حزب‌الله در تمامیتش به‌عنوان یک سازمان تروریستی به منزله یک گام مثبت در جهت درست استقبال کرد.

دکتر ماتیو آفورد گفت: "دولت انگلستان باید گام مشابهی در مورد سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات رژیم ایران بردارد، و آنها را در تمامیت‌شان به‌عنوان سازمانهای تروریستی نامگذاری کند. بخشی از وزارت اطلاعات رژیم اخیراً به‌دلیل طراحی توطئه بمب‌گذاری خنثی شده در گردهم آیی بزرگ شورای ملی مقاومت ایران در پاریس در سال گذشته توسط اتحادیه اروپا با حمایت بریتانیا در لیست سیاه گذاشته شد."

 

دیوید جونز، وزیر پیشین امور ولز در دولت انگلستان ترس و وحشت فزاینده رژیم از اپوزیسیون اصلی ایران، مجاهدین خلق ایران، را مورد توجه قرارداد و گفت: به‌دنبال شکست آن در حذف اعضای مجاهدین خلق ایران با چندین حمله موشکی مرگبار علیه قرارگاههای آنها در عراق، رژیم دو توطئه تروریستی را علیه آنها در آلبانی طراحی کرد. خوشبختانه، مقامات آلبانی این توطئه‌ها را خنثی کردند و نتیجتا دو دیپلمات ایرانی، از جمله سفیر رژیم، را از آن کشور اخراج کردند."

 

استیو مک کیب، گفت: "حقوق بشر هم‌چنان در ایران بدتر می‌شود. سرکوب وحشیانه رژیم علیه یک سال مداوم اعتراضات سراسری ضد رژیم و اعتصابات کارگران نشان می‌دهد که سران رژیم نه حاضرند و نه می‌خواهند به خواسته‌های به حق و مشروع مردم ایران رسیدگی کنند. انگلستان باید اکنون با حمایت جامعه بین‌المللی و اروپا، جهان را در جهت تضمین یک پروسه پاسخ گویی برای حسابرسی از رژیم به‌خاطر نقضهای جدی حقوق بشرش، از جمله قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی در ۱۹۸۸، هدایت کند."