728 x 90

نماینده کنگره آمریکا: جان بولتون باید گزینه‌هایی در دست داشته باشد

آدام کینزینگر عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
آدام کینزینگر عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

آدام کینزینگر عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: مشاور امنیت ملی باید بتواند گزینه‌هایی در دست داشته باشد، این به‌معنای این نیست که ما می‌خواهیم به رژیم ایران حمله کنیم ولی اگر این حملات خمپاره‌یی ادامه یابد یا شتاب بگیرد، این موضوع مهمی است که باید به آن اشراف داشت.

وی که با فاکس‌ نیوز مصاحبه می‌کرد افزود: این گزینه روی میز روشن می‌کند که اگر شما به ما یا به منافع ما حمله کنید به‌سادگی می‌تواند با واکنشی شدید مواجه شود.

 

نماینده آدام کینزینگر عضو کمیته روابط خارجی: پنتاگون باید که علاقمند باشد گزینه‌ها را بدون درز دادن آنها بدون آن که واهمه داشته باشد به مشاور امنیت ملی ارائه دهد. فکر می‌کنم عدم انجام آن از دیدگاه جان بولتون غیرمسئولانه خواهد بود زیرا اگر که ضرورت آن ایجاد شود بعد شما باید روزهای متمادی را صرف طراحی آن کنید در حالی که می‌توانید آنها را در دسترس داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید:

وال استریت ژورنال: کاخ سفید دنبال گزینه‌هایی برای ضربه نظامی به رژیم ایران بود

وال استریت روز۱۳ ژانویه ۲۰۱۹(۲۳ دیماه ۹۷) در گزارشی با این عنوان که در ماه سپتامبر کاخ سفید به‌دنبال گزینه نظامی برای حمله رژیم ایران بود ولی مسئولان وقت پنتاگون از پیگری طرحهای گزینه نظامی عصبی شده بودند، نوشت: در شبی گرم در اوایل ماه سپتامبر، شبه‌نظامیان سه خمپاره به منطقهٔ وسیع دیپلماتیک در بغداد که سفارت آمریکا در آنجاست، شلیک کردند. این خمپاره‌ها که توسط گروهی همسو با رژیم ایران شلیک شدند، به یک محوطه باز اصابت کردند و کسی آسیب ندید. اما اینکار باعث نگرانی غیرعادی در واشنگتن شد و تیم امنیت ملی پرزیدنت ترامپ سلسله‌ای از جلسات برگزار کرد تا روی پاسخ قوی آمریکا بحث کند. به‌عنوان بخشی از این گفتگوها، شورای امنیت ملی ترامپ به رهبری جان بولتون از پنتاگون خواست تا گزینه‌های نظامی به کاخ سفید برای حمله به رژیم ایران بدهد.....

 

وال استریت ژورنال همچنین نوشت: مقامات گفتند که پنتاگون درخواست شورای امنیت ملی را دنبال کرد تا گزینه‌هایی برای ضربه به رژیم ایران تهیه کند.....

درخواست بولتون بیانگر رویکرد مقابله‌جویانه‌تر دولت آمریکا با رژیم تهران است که وی از ماه آوریل گذشته که بر سر کار آمد برای آن فشار وارد کرده است...

مقامات سابق آمریکایی گفتند عصبی‌کننده بود که شورای امنیت ملی خواستار گزینه‌های نظامی گسترده برای ضربه به ایران در پاسخ به حملاتی شد که صدمه چندانی وارد نکرده و در آن هیچکسی آسیب ندیده بود. در زمانیکه ترامپ و تیم امنیت ملی او در سال قبل به‌دنبال راه‌هایی برای مجازات بشار اسد به‌خاطر حملهٔ شیمیایی او بودند، وزیر دفاع [وقت] جیمز متیس علیه حملاتی که ممکن است در آن نیروهای روسی و نیروهای رژیم ایران آسیب ببینند استدلال کرده بود.

 

در مقاله وال استریت ژورنال همچنین آمده ست: در حالیکه دولت در مورد پاسخ آمریکا در پاییز گذشته بحث می‌کرد، کاخ سفید یک بیانیهٔ دو بندی در ۱۱سپتامبر صادر کرد که به‌نظر می‌رسید هشداری برای یک حملهٔ نظامی احتمالی باشد.

کاخ سفید گفت: کاخ سفید رژیم تهران را مسئول هر حمله‌یی می‌داند که منجر به زخمی شدن پرسنل و یا صدمه به تأسیسات دولت آمریکا گردد.

۲هفته بعد، پمپئو روشن ساخت که آمریکا آمادهٔ هدف قرار دادن رژیم ایران به‌خاطر اقدامات همدستانش در عراق است.

وی در مصاحبه‌یی در ۲۱ سپتامبر با سی.ان.ان. گفت، “ما رزیم ایران را مسئول این وقایع می‌دانیم.”

الیز لابوت از سی.ان.ان. پرسید: “حتی به‌طور نظامی؟”پمپئو پاسخ داد، “ما آنها را مسئول خواهیم دانست. اگر آنها مسئول تسلیح و آموزش این شبه‌نظامیان هستند، ما سراغ مبدأء می‌رویم”...

 

به‌دنبال گزارش وال استریت‌ژورنال، سناتور لیبرمن از اقدام جان بولتون برای درخواست گزینه‌های نظامی علیه رژیم آخوندی دفاع کرد و گفت: حمله گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به رژیم ایران علیه سفارت آمریکا در عراق، به نوعی به‌معنای اعلام جنگ است، اگر نخواهیم تا این حد برویم به‌مثابه‌ عملی خصمانه است که باید به آن پاسخ داد وگرنه دوباره به سفارت و کنسولگری ما حمله خواهند کرد. بنابراین درخواست جان بولتون کاملا درست و منطقی بوده است.

 

سناتور مارشا بلک برن نیز در مصاحبه با فاکس‌ نیوز گفت: آنچه از تیم شورای امنیت ملی مشاهده می‌کنید بررسی تمامی گزینه هاست.

 

انتشار گزارش وال استریت ژورنال درباره بررسی گزینه نظامی علیه رژیم آخوندی در ماه سپتامبر در کاخ سفید، ترس و وحشت در خلافت خامنه‌ای را به‌دنبال داشت.

نیروی تروریستی قدس در خبرگزاری خود نوشت: بولتون بارها به صراحت ایده تغییر رژیم در ایران را مطرح کرده است.

 

یک خبرگزاری حکومتی نیز با تیتر جان بولتون در سودای حمله نظامی به (جمهوری اسلامی) نوشت: جان بولتون مدعی است حمله به سفارت آمریکا از سوی گروه‌های نزدیکی به نظام صورت گرفته و خواستار پاسخ نظامی به چنین اقدامی شده است. پیش از این نیز بولتون و پمپئو اظهارات جنگ‌طلبانه علیه جمهوری اسلامی به زبان آورده بودند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/81f7873f-9818-4624-8152-20b3631530fc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات