728 x 90

ضدو نقیض گویی رژیم بر سر آمار واقعی شهدا و عوض کردن جای قربانی و جلاد

قیام آبانماه ایران
قیام آبانماه ایران

در نتیجه واکنش‌های گسترده بر سر ندادن آمار شهدای قیام اخیر، اکنون رژیم تلاش می‌کند ضمن پذیرش تعداد واقعی شهدای قیام، بار جنایت را از دوش خود برداشته و به گردن کشته‌شدگان و قیام‌کنندگان بیندازد.

متن خبرهای فوق به این شرح است:

بعد از ظهر روز ۲۰ آذر ۹۸ واعظی رئیس دفتر روحانی در حاشیه نشست هیات دولت و در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: « بر اساس تصاویری که از این اتفاقات موجود است عده‌یی مسلح به نیروی انتظامی و مردم تیراندازی می‌کردند که این کار خیلی عجیبی است.

در ماهشهر و عسلویه شاهد بودیم که اینها سنگربندی کرده بودند و اسلحه داشتند که این موضوع عجیبی بود؛ عده‌یی از کشته‌ها هم توسط همینها انجام شده است». این خبر را سایت حکومتی خبرآنلاین منتشر کرد.

یک روز بعد امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه تهران در پاسخ به سؤال دانشجویی گفت:

یک امر اعتراضی رخ داده، اما یک عده اقدامات ضدامنیتی انجام داده‌اند، در همین اطراف کرج عده‌یی به انبار‌های سوخت حمله کردند، وقتی به یک انبار بنزین حمله شود هر کسی می‌داند در صورت آتش گرفتن ۱۰تا ۱۵هزار نفر اطراف آن کشته می‌شوند.

وی افزود: «در ماهشهر تعداد زیادی از افراد کشته شده‌اند، دقیق می‌دانیم چه کسانی بوده‌اند، سلاح از کجا رفته است، می‌خواستند به خطوط اصلی انتقال انرژی کشور صدمه بزنند بعد آنجا مسئول امنیت آن خطوط باید چه کار می‌کرد؟ آیا کسی نمی‌داند وقتی می‌خواهد به خطوط اصلی انرژی کشور حمله کند، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟» این خبر را روزنامه حکومتی ایران منتشر کرد.

در حرکت مشابه دیگری، خبرگزاری حکومتی ایرنا به‌ نقل از ایسنا صبح روز ۲۱ آذر ۹۸ ضمن اعلام خبر ملاقات پاسدار علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی رژیم و نماینده خامنه‌ای با خانواده‌های شماری از شهدای قیام در غرب تهران، شمخانی گفت: « بیش از ۸۵درصد از جانباختگان رخدادهای اخیر در شهرستانهای تهران در هیچیک از تجمع‌های اعتراضی حضور نداشته‌اند و به‌صورت مشکوک با سلاحهای سرد و گرم غیرسازمانی کشته شده‌اند؛ لذا اجرای پروژه کشته‌سازی از سوی معاندین در این منطقه قطعی است».

ایرنا سپس می‌پرسد: «چرا آمار رسمی کشته‌شدگان رخدادهای اخیر اعلام نمی‌شود؟» پیش از این منابع مطلع در واکنش به این سؤال محوری و مهم که چرا تاکنون پاسخ روشنی به افکار عمومی داده نشده و موجب تقویت شایعات شده است، اعلام کرده‌اند: آمار دقیق موجود است، اما از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، اعلام آن به طول انجامیده تا حق کسی تضییع نگردد».

این رسانه حکومتی سپس اضافه می‌کند: «بدیهی و ضروری است که بین آن که قرار است «شهید» محسوب شود با آن که در اثر اقدام مسلحانه علیه نظم و امنیت عمومی کشته شده، باید مرزبندی دقیق صورت بپذیرد».

یادآوری می‌گردد تئوری «کشته‌سازی» یکی از ترفندهای رژیم است که بدین وسیله جای قربانی و جلاد را عوض می‌کند.