728 x 90

نامه انجمن حقوق‌بشری به قابیل دست نزنید به رئیس پارلمان بلژیک علیه معامله شرم‌آور

اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست بمبگذار رژیم آخوندی
اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست بمبگذار رژیم آخوندی

نامه انجمن حقوق‌بشری به قابیل دست نزنید به رئیس پارلمان بلژیک

رئیس مجلس نمایندگان الیان تیلیو

رئیس محترم الیان تیلیو،

به قابیل دست نزنید، انجمنی است که در پشت تصویب قطعنامه سازمان ملل متحد برای توقف اجرای حکم اعدام است.

ما هر روز بر استفاده از مجازات اعدام در سراسر دنیا و هم‌چنین در ایران نظارت می‌کنیم.

ما با آگاهی از وضعیت مجازات اعدام و حقوق‌بشر در ایران، توافق ننگین مقامات بلژیکی و حکومت دینی حاکم بر ایران را تسهیل‌کننده آزادی دیپلمات-تروریست تهران اسدالله اسدی می‌دانیم.

اسدی در سال۲۰۱۸ به همراه سه همدستش هنگام تلاش برای بمب‌گذاری در تجمع مخالفان ایران در فرانسه دستگیر شد.

رئیس مجلس نمایندگان

الیان تیلیو

پارلمان بلژیک فوریت این لایحه را تأیید کرد که به دولت اجازه می‌دهد محکومانی مانند اسدی را منتقل کند. این لایحه به‌زودی برای تصویب تقدیم مجلس می‌شود. این لایحه پس از تصویب، به دولت بلژیک اجازه می‌دهد اسدی را آزاد کند.

اسدی به ۲۰سال حبس محکوم شده و چهار سال از دوران حبس خود را سپری کرده است. بنابراین او واجد شرایط انتقال به ایران است و در آنجا از عدالت برای جنایات خود فرار خواهد کرد. شواهدی که در جریان محاکمه تروریست‌ها فاش شد، تأکید کرد که اسدی در حالی که از جایگاه دیپلماتیک خود به‌عنوان دبیر سوم سفارت رژیم در وین برخوردار بود، بر شبکه گسترده جاسوسی در سراسر اروپا نظارت داشت.

اسدی و همدستانش تلاش کردند تا گردهمایی سالانه مقاومت ایران "ایران آزاد" در پاریس را با حضور صدها شخصیت اروپایی و آمریکایی به همراه بیش از ۱۰۰۰۰۰ ایرانی و مردم آزادیخواه از سراسر جهان مورد حمله تروریستی قرار دهند. برخی از نمایندگان انجمن به قابیل داست نزنید در آن گردهمایی حضور داشتند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران (NCRI)، هدف اولیه توطئه بمب‌گذاری خنثی شده بود.

بر اساس این معاهده، «شخصی که در قلمرو یکی از طرفین محکوم شده است، می‌تواند طبق مفاد این معاهده به قلمرو طرف دیگر منتقل شود تا باقیمانده مدت محکومیتی را که بر او تحمیل شده است سپری کند».

این معاهده اجازه آزادی جنایتکارانی مانند اسدی را می‌دهد، در صورتی که «کشورهای محکوم کننده و مجری با انتقال موافقت کنند» و نشان می‌دهد که چگونه بلژیک به بزرگترین دولت حامی تروریسم در ایران رضایت داده است.

خانم رجوی در بیانیه‌یی در اول ژوئیه از تمامی مقامات سیاسی، نمایندگان مجلس بلژیک، نمایندگان پارلمان اروپا و سایر کشورهای اروپایی خواست تا برای جلوگیری از تصویب این لایحه اقدام فوری انجام دهند.

توطئه کشتار بزرگ پاریس می‌توانست به بزرگترین حادثه تروریستی در اروپا تبدیل شود. در صورت تصویب این لایحه، فاشیسم مذهبی در تهران را برای پیشبرد تروریسم تشویق خواهد کرد. خانم رجوی تأکید کرد: هیچکس در اروپا در برابر قاتلان حاکم در امان نخواهد بود.

وی هم‌چنین تأکید کرد: مردم ایران و مقاومت ایران از این دولت خواسته‌اند و هم‌چنان می‌خواهند که در برابر تروریسم فریبنده دولتی و اصلی‌ترین حامی و بانک مرکزی تروریسم بین‌المللی بایستد.

ما فراخوان خانم رجوی را تکرار می‌کنیم و از هر ابتکاری که رژیم ایران در قبال تروریسم افسارگسیخته‌اش پاسخگو باشد، کاملاً حمایت می‌کنیم.

دولت بلژیک باید فوراً به این معاهده ننگین با رژیم ایران پایان دهد، زیرا این معاهده سابقه خطرناکی ایجاد می‌کند و امنیت و ثبات در اروپا را به خطر می‌اندازد.

 

ارادتمند شما

عالیجناب سرجو دلیا دبیرکل به قابیل دست نزنید

عالیجناب الیزابتا زامپاروتی مسئول مالی انجمن به قابیل دست نزنید

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6258fa41-d44b-4e81-a2ab-2afb3b5f88f8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات