728 x 90

میدل ایست آی: ایجاد محدودیت‌های اینترنتی توسط رژیم ایران باعث خشم مردم و کاربران شده است

محدودیت‌های اینترنتی توسط رژیم ایران
محدودیت‌های اینترنتی توسط رژیم ایران

به‌نوشته میدل ایست آی، محدودیت‌های دسترسی به اینترنت برای کاربران ایران که از سوی رژیم ایران اعمال شده و طی آن با مردم کشور مانند کودکان رفتار می‌شود، مورد تمسخر قرار گرفته است.

مردم ایران با ناباوری نسبت به اقدام رژیم برای فعال کردن اجباری امکانی به نام «سیف سرچ» Safe Search در گوگل برای همه شهروندان که طی آن سایتهایی که رژیم نمی‌خواهد هنگام جستجو از دسترس کاربران خارج می‌شود، باعث واکنش شدید مردم شده و مقامات رژیم را متهم کردند که با آنها مانند کودکان رفتار می‌کنند.

این منبع افزود: عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات رژیم ایران، اوایل هفته جاری محدودیت جدید را تأیید کرد و ادعا کرد که امکان سیف سرچ را به‌دنبال درخواست خانواده‌های ایرانی فعال کرده است.

این محدودیت به این معناست که رژیم ایران عملاً سیستم نام دامنه گوگل یا «دی.ان.اس» (DNS) را ربوده و به جای این‌که کاربران زمانی که آدرس وب گوگل را وارد می‌کنند، مستقیماً به DNS گوگل وصل شوند، به سیستمی که توسط رژیم کنترل می‌شود وصل می‌شوند. این اقدام اعتراض کاربران اینترنتی را برانگیخته و رژیم را متهم می‌کنند که با کل کشور مانند کودکان رفتار می‌شود.

(سایت میدل ایست آی - ۸مرداد)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4d8e5cd3-575c-4e2b-890d-e2961500a7d7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات