728 x 90

یک موضع‌گیری و تشدید بحران

مجلس ارتجاع در جلسه روز دوشنبه ۷بهمن خود جواد ظریف، وزیر خارجه حکومت آخوندی را به‌خاطر التماس از آمریکا برای مذاکره، زیر ضرب برد.

آخوند ذوالنوری، با سوزوگداز از هلاکت قاسم سلیمانی، ظریف را به‌ وادادگی متهم کرد و گفت: «هنوز چهلم این سردار بزرگ سپری نشده ما می‌بینیم که وزیر خارجه ما دوباره می‌آید مقوله منحوس مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کند والله ما مخالف مذاکره با دنیا نیستیم این‌قدر در مقابل دشمن از موضع وادادگی ورود پیدا نکنید».

آخوند سلیمی هم موضع ظریف را مخالف موضع خامنه‌ای خواند و گفت: «شما از نص سخنان معظم مقام که به‌صراحت فرمودند مذاکره با آمریکا ممنوع، مخالفت کردید»؟

این در حالی است که سخنگوی دولت روحانی تأکید کرد: «صحبت‌های ظریف مطابق با بیانات مقام رهبری است».

و روزنامه حکومتی ایران هم همین را تأیید کرد و نوشت: «تلاش برای بی‌اعتبار کردن دیپلماتهایی که فارغ از چارچوب‌ها و خطوط رسمی نظام سخن نمی‌گویند و مذاکره نمی‌کنند، ادامه دارد».

قاضی‌زاده، عضو دیگر مجلس ارتجاع، ظریف را تهدید به‌ محاکمه و اخراج کرد و گفت: «از قوه قضایی بخواهیم وفق قانون فرایند مؤاخذه، تنبیه حتی اخراج وی از وزارت‌خارجه را فراهم آورد»؟

همین تهدید را آخوند رئیسی جلاد این‌طور بیان کرد: «دیر یا زود با قاتلان... سلیمانی ملاقات خواهیم کرد؛ اما نه برای مذاکره، برای محاکمه و مجازات آنها».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات