728 x 90

موج جدید دستگیری توسط اطلاعات در آستانه سالگرد قیام آبان ماه ۹۸

موج جدید دستگیری توسط اطلاعات
موج جدید دستگیری توسط اطلاعات

بر اساس اخبار رسیده، طی هفته گذشته تعدادی از زندانیان سیاسی آزاد شده مجدداً دستگیر و شماری از آنها نیز احضار شدند. یکی از بازداشت شدگان مبتلا به سرطان خون بوده و بازداشت وی باعث به‌وجود آمدن ریسک بالا و تهدید جانی برای اوست.

به موجب گزارش دریافتی از داخل کشور، وزارت بدنام اطلاعات در روزهای گذشته در وحشت از سالگرد خیزش آبان ۹۸ و شرایط انفجاری جامعه در شهرهای مختلف موج جدیدی از دستگیریها را آغاز کرده است.

روز ۲۱آبان ۹۹ مأموران اطلاعات در شهرستان سنقر در استان کرمانشاه با یورش به محل سکونت چند تن از زندانیان سیاسی سابق به اسامی سعید اصغری، سعید صمیمی و کسری بنی عامریان، آنها را دستگیر نموده و پس از بازجویی چند ساعته به بند۴ زندان اوین منتقل کردند.

نامبردگان از دستگیر شدگان اسفند ۹۶ هستند که در آن زمان پس از حدود دو ماه بازجویی در بند ۲۰۹ اوین، با قرار وثیقه به‌طور موقت آزاد شده بودند. مأموران امنیتی پس از یورش به منازل آنها، اقدام به تفتیش منزل نمودند. این در حالی است که هیچ احضاریه‌ای برای معرفی به زندان به این افراد داده نشده بود.

سعید اصغری ۵۱ساله - متولد سنقر، سعید صمیمی ۲۴ساله - فارغ‌التحصیل رشته داروسازی و کسری بنی‌عامریان ۲۴ساله - لیسانس اقتصاد، در سال۹۷، در شعبه۲۸ دادگاه انقلاب بدون برخورداری از وکیل به ۵سال حبس به اتهام همکاری با مجاهدین خلق و ۵سال به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی محکوم شدند که احکام سنگین مذکور عینا در شعبه۳۶ دادگاه انقلاب توسط قاضی زرگر به‌صورت غیرحضوری تأیید شد.

کسری بنی‌عامریان ۲۴ساله، مبتلا به بیماری سرطان خون است. وی پیش از این تحت درمان شیمی‌تراپی بوده و به میزانی بهبود یافته است. اما هم‌اکنون هم‌چنان علائمی از بیماری را داشته و باید تحت‌نظر پزشک معالج و رسیدگیهای پزشکی و درمانی باشد. بازداشت این جوان ۲۴ساله مبتلا به سرطان، آن هم در شرایط شیوع گسترده کرونا، جان وی را در معرض خطر قرار داده است.

از سوی دیگر خبرها حاکی است که در هفته سوم آبان ماه ۹۹، زندانی سیاسی حمید شریف نیز بازداشت و به بند۴ زندان اوین منتقل شده است. حمید شریف در دادگاه انقلاب به یک سال زندان محکوم شده است.

هم‌چنین سینا ظهیری زندانی سیاسی دیگر به موجب احضاریه‌ای جهت تحمل محکومیت ۵ساله به زندان اوین احضار شد. به موجب این احضاریه وی باید روز ۲۴آبان ماه ۹۹، خود را به زندان اوین معرفی می‌کرد.

سینا ظهیری پیش از این به اتهام هواداری از مجاهدین خلق به ۲سال زندان محکوم شده و پس از پایان محکومیت خود در سال۹۱ آزاد شده بود.