728 x 90

موج تازه گرانی در راه است ... اعتراضات سراسری مردم افزایش می‌یابد

اعتراضات به گرانی
اعتراضات به گرانی

​این روزها واژه رعب‌آور گرانی بدجوری بیداد می‌کند! سایت حکومتی انصاف‌نیوز یکم خرداد در مطلبی با عنوان «گرانی نان و آش گرانی» به‌پیامدهای حذف ارز ترجیحی توسط رئیسی اذعان کرد و نوشت: «این روزها خبر و تیتر اصلی رسانه‌های ما «گرانی» هست. این واژهٔ رعب‌آور بدجوری بیداد می‌کند».

این سایت حکومتی نوشت: در این روزهای سخت سفره‌های مردم از گوشت و میوه و آرد و نان خالی شده است.

همزمان با گرانی‌های سرسام‌آور و به‌ویژه گران کردن چندین برابری آرد و نان و نایابی آن، مردم در شبکه‌های اجتماعی از ارسال محموله‌های آرد توسط رژیم به‌عراق پرده برداشتند. اقدامی که واکنش رسانه‌های رژیم را برانگیخت و آن را توطئه ضد انقلاب نامیدند.

حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی تا همین‌جا هم خیلی از خانوارهای ایرانی را نسبت به آینده اقتصادی­شان نگران کرده. رئیس‌جمهوری اما می‌گوید هنوز باید منتظر تصمیمات سخت دیگری هم بود، تصمیماتی احتمالاً از جنس گرانی­‌های تازه. یک نمونه‌­اش قیمت گاز است؛ گویا فعلاً گرانی گاز هم قطعی شده، حداقل برای حدود یک چهارم مردم. قرار است به‌زودی یارانه گاز برای مشترکاًن پرمصرف قطع شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/97551c83-9970-4747-97ab-e0ede173ac3e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات