728 x 90

مقابله با فعالیت‌های تروریستی و غیرقانونی حزب‌الله لبنان از سوی ۳۰ کشور جهان

فعالیتهای تروریستی حزب‌الشیطان لبنان
فعالیتهای تروریستی حزب‌الشیطان لبنان

وزارت‌خارجه آمریکا جمعه ۱۰تیر، با انتشار بیانیه‌ای از «گروه هماهنگ‌سازی اجرای قانون» برای «نحوه مقابله با فعالیت‌های تروریستی حزب‌الله» از سوی ۳۰کشور در جهان خبر داد.
بر اساس این بیانیه نشستی در این رابطه طی روزهای ۸ و ۹تیرماه، با مشارکت بیش از ٣٠کشور جهان از خاورمیانه، آمریکای جنوبی و مرکزی، اروپا، آفریقا، هند و اقیانوسیه، و آمریکای شمالی در اروپا بر گزار شد.
در نشست کشورهای جهان به بررسی توطئه‌های تروریستی حزب‌الشیطان لبنان، تهیه تسلیحات، طرح‌ها و پروژه‌های مالی حزب‌الشیطان مورد حمایت رژیم ایران که به‌صورت غیرقانونی صورت می‌گیرد، یکی از موضوعات مهم مورد بحث در این نشست بود.
شرکت‌کنندگان در این نشست همه‌جانبه پیرامون «ابزارهای قانونی و مالی جهت مختل کردن فعالیت‌های تروریستی و جنایتکارانه حزب‌الله و شبکه‌های مرتبط با آن» به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست هم‌چنین رایزنیهایی در رابطه با اقدامات عملی برخی از کشورهای اروپایی، آمریکای جنوبی و مرکزی، و حوزه هند و اقیانوسیه برای افزودن حزب‌الشیطان به فهرست گروه‌های تروریستی و ممنوع کردن فعالیت‌های این گروه تروریستی صورت گرفت.
بر اساس گزارش وزارت‌خارجه آمریکا، مقاماتی از وزارت‌های خارجه، خزانه‌داری، دادگستری، و هم‌چنین اف.بی.آی و اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا در نهمین نشست گروه هماهنگ‌سازی اجرای قانون حضور داشتند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/da206d61-9dea-4286-bee0-f1131428ad1f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات