728 x 90

معاون وزیر خارجه آمریکا: حزب الله لبنان در مرزهای آمریکا عمل می کند

شبه نظامیان حزب الله لبنان
شبه نظامیان حزب الله لبنان

جان سولیوان معاون وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در مورد استراتژی آمریکا برای مبارزه با تروریسم فراملیتی گفت:‌ این استراتژی طیف کاملی از تهدیدات تروریستی از جمله گروه‌های تحت حمایت رژیم ایران را شامل می‌شود.

معاون وزیر خارجه آمریکا که روز سه‌شنبه ۲۰آذر در واشنگتن در کنفرانسی با عنوان «مبارزه با تروریسم در نیمکره غربی» سخنرانی می‌کرد به اقدامات گروه‌های تروریستی تحت‌امر رژیم آخوندی در کشورهای عربی و غربی اشاره کرد و گفت: حزب‌الله لبنان که برخلاف اسمی که دارد در بسیاری از مرزهای خودمان و دور از خاورمیانه عملیات می‌کند. در سال ۱۹۹۴، تنها دو سال بعد از تهاجم به سفارت اسراییل در بوئنوس آیرس، ۹۵نفر را به‌قتل رساند و صدها نفر را زخمی کرد.

او افزود: شما هنوز به‌طور روزمره با طرحهای حزب‌الله روبه‌رو هستید. در ماه گذشته، برزیل یک تأمین مالی کننده حزب‌الله را در منطقه مرزی سه کشور نزدیک پاراگوئه و آرژانتین دستگیر کرد. در سال ۲۰۱۶یک عامل دیگر حزب‌الله را دستگیر کرد که ۳۹کیلو کوکائین را قاچاق می‌کرد که ما وی را در آمریکا در میامی محاکمه می‌کنیم.

حزب‌الله ایالات متحده را هم هدف قرار داده است. در ژوئن ۲۰۱۷، اف.بی.آی دو عامل حزب‌الله را در آمریکا دستگیر کرد یک نفر در نیویورک و یک نفر در میشیگان. عامل مستقر در نیویورک تأسیسات نظامی و مجریان قانون در آنجا را تحت مراقبت قرار می‌داد و عامل حزب‌الله که در دیترویت مستقر بود اهداف اسراییلی در پاناما و همچنین کانال پاناما را شناسایی می‌کرد.

معاون وزیر خارجه آمریکا در مورد استراتژی آمریکا برای مبارزه با تروریسم فراملیتی گفت: این استراتژی یک تمرکز جغرافیایی ندارد. به این دلیل که جدی‌ترین تهدیدات، فراملیتی هستند و به مرزهای سراسر دنیا امتداد می‌یابند. این استراتژی فقط روی یک یا دو گروه متمرکز نیست بلکه طیف کاملی از تهدیدات تروریستی از جمله گروه‌های تحت حمایت رژیم ایران را شامل می‌شود.

جان سولیوان گفت: ما از متحدان و شرکایمان می‌خواهیم که در این جنگ به ما بپیوندند و آنها هم کار بیشتری انجام دهند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات