728 x 90

ایران: داستان ناگفته، برنامه تلویزیونی هیل، شهردار رودی جولیانی: امروز مریم رجوی یک جنبش مخالف را رهبری می‌کند - (بخش نهم)

۱۵ اوت ۲۰۱۹

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران
  • شهرداررودی جولیانی: امروز مریم رجوی یک جنبش مخالف را رهبری می‌کند که دشمن شماره یک رژیم ایران محسوب می‌شود
  • ۳۵۰شخصیت و قانونگذار از ۴۷کشور جهان در ژوئیه سال جاری به هزاران عضو مجاهدین خلق در خانه جدید شان در آلبانی به نام اشرف ۳ پیوستند
  • این رژیم بیش از هر رژیم دیگری در جهان دست در خون دارد و بزرگترین حامی تروریسم در جهان است

 

مجری: به سریال ما ایران: داستان ناگفته و نگاه مداوم ما به گروه اصلی اپوزیسیون ایران خوش آمدید. امروز درباره مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران صحبت می‌کنیم.

 

مریم رجوی متولد خانواده‌ای تحصیل کرده و طبقه متوسط ​​در تهران، فعالیت خود را در دانشگاه آغاز کرد. او خواستار آزادی، عدالت و پایان دیکتاتوری شاه شد. رژیم شاه برادرش، یک عضو مجاهدین خلق را در دهه ۷۰زندانی کرد. پلیس مخفی، یا ساواک، خواهرش را در سال ۱۹۷۵(۱۳۵۳) به‌قتل رساند. پس از انقلاب ۱۳۵۷، مریم رجوی یکی از مؤثرترین سازمان دهندگان مجاهدین خلق شد. وی در سال ۱۹۸۰(۱۳۵۸) کاندیدای انتخابات مجلس شورای ملی بود و با وجود ممنوعیت و تقلب در رأی‌گیری، ۲۵۰۰۰۰رأی به‌دست آورد. در حالی که آخوندها سرکوب را تشدید می‌کردند، بسیاری از دوستان وی کشته شدند. در سال ۱۹۸۲(۱۳۶۰) خواهر کوچکتر وی که باردار بود اعدام شد.

در حالیکه آخوندها برای زنان جایی در قدرت سیاسی قائل نبودند، مریم رجوی نقش زنان را حتی در کار نظامی و ارتش پذیرفت حمایت وی از زنان و برنامه ۱۰ماده‌ای وی برای ایران، امروزه از حمایت گسترده در بین مردم ایران و صدها رهبر در سطح جهان برخوردار است. تلاشهای او این گروه را به یکی از مترقی‌ترین احزاب سیاسی جهان تبدیل کرده، گروهی که در آن زنان نقش رهبری را ایفا می‌کنند. برای او و جنبش او، برابری جنسیتی یک برنامه عملی و در قلب جنبش ایران آزاد است.

 

فرانسیس تاونزند:

زنان به رهبری این جنبش ادامه خواهند داد و این یکی از بزرگترین تهدیدات برای رژیم فعلی است.

در عین حال،این رژیم از نظر سیاسی و بین‌المللی محاصره شده و از نظر اقتصادی نیز در آستانه فروپاشی قرار دارد.

 

در سال ۱۹۹۳، خانم رجوی هنگامی که ائتلاف شورای ملی مقاومت وی را به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب خود انتخاب کرد، از سمت مسئول اول مجاهدین استعفا کرد. همان‌طور که او در دهها مصاحبه روشن کرده است، وی در حال برنامه‌ریزی برای کمک به اداره ایران پس از سقوط آخوندها و آماده کردن کشور خود برای انتخابات ملی آزاد و عادلانه است. امروز خانم رجوی یک جنبش مخالف را رهبری می‌کند که دشمن شماره یک رژیم ایران محسوب می‌شود.

 

مریم رجوی: امروز، آخوندهای حاکم از رهبری مجاهدین خلق و کانون‌های شورشی در پیشبرد و ادامه قیام می‌ترسند.

 

لیندا چاوز: من می‌خواهم قبل از هر چیز از خانم مریم رجوی تشکر کنم. او زنی است که شایسته تحسین ما به‌خاطر متانت، قدرت، اراده و مهمتر از همه، رهبری‌اش در این جنبش می‌باشد.

 

در نمایشی از حمایت جهانی دو حزبی از جنبش وی، ۳۵۰شخصیت و قانونگذار از ۴۷کشور جهان در ژوئیه سال جاری به هزاران عضو مجاهدین خلق در خانه جدید خود در آلبانی به نام اشرف ۳ پیوستند.

 

مجری: ما اکنون به شهردار رودی جولیانی، دادستان و شهردار پیشین نیویورک پیوستیم که اکنون به‌عنوان وکیل رئیس‌جمهور ترامپ فعالیت می‌کند. خوش آمدید، آقای شهردار، واقعاً از آن قدردانی می‌کنیم. می‌فهمم شما اخیراً در آلبانی بودید که با مریم رجوی ملاقات کردید. او چگونه است و چرا از او حمایت می‌کنید؟

شهردار رودی جولیانی:‌ از دیدن شما بسیار خوشحالم، ممنون که از من دعوت کردید. حتما. من برای کنفرانس چهار روزه به نام ایران آزاد ۲۰۱۹در آنجا حضور داشتم. احتمالاً یازدهمین سالی است که من به این کنفرانس رفته‌ام. معمولاً آنها را در پاریس برگزار می‌کنند. امسال ما آن را در آلبانی برگزار کردیم زیرا آلبانی مکانی است که مخالفان ایرانی شهری را ساخته‌اند، واقعاً به نام اشرف ۳. این یک شهر زیبا است. دارای اقامتگاه است، دارای اتاق های کنفرانس زیادی است. بنابراین این کنفرانس اساساًً این بود که چگونه می‌توان رژیم ایران را با یک دولت دموکراتیک جایگزین کرد، مجاهدین خلق تلاش می‌کنند آن را انجام دهند. من حدود ۱۱سال درگیر آنها هستم. اما آنها در ایالات متحده حمایت عظیمی دارند، دو حزبی، حدود ۲۰۰عضو کنگره، تعداد برابر جمهوریخواهان و دموکرات ها. من با سناتور پیشین لیبرمن، دموکرات، سناتور پیشین توریسلی، که در واقع یکی از افراد اصلی آنهاست، در آنجا حضور داشتم. او بیش از من درگیر آنها بوده است. آنچه که آنها هستند اساساًً شورای ملی مقاومت در ایران به ریاست خانم رجوی است. او رئیس‌جمهور منتخب است. و این توسط گروهی از سازمانها از جمله مجاهدین خلق تشکیل شده است که گروه‌های مقاومت مانند مقاومت فرانسه علیه آخوندها هستند. آنها از زمان انقلاب فعال بودند. صد و بیست هزار نفر از افراد آنها کشته شده‌اند، اما آنها هم‌چنان قوی هستند. و هم خامنه‌ای و هم روحانی طی یک سال گذشته اعلام کرده‌اند که آنها بزرگترین تهدید رژیم هستند. در سالهای گذشته، همیشه این تردید ایجاد شده بود که در ایران چقدر قدرت دارند، چقدر از حمایت برخوردارند. من فکر می‌کنم همه این موارد با استناد به‌گفته‌های روحانی و گفته‌های خامنه‌ای کنار گذاشته شده است که مجاهدین خلق، ​​خطرناکترین تهدید ماست، تنها کسی که قادر به تشکیل دولت است و به همین دلیل ما باید آنها را از بین ببریم، این همان کاری است که آنها انجام می‌دهند. اگر متوجه شوند که شما عضو این سازمان هستید، یا مظنون هستند که عضو این سازمان هستید، به‌طور کلی، محاکمه نمی‌شوید. شما یا زندانی می‌شوید یا بسته به شرایط به گلوله بسته می‌شوید.

بنابراین از ابتدای انقلاب تاکنون ۱۲۰۰۰۰نفر (کشته شده‌اند).

و آنها یک دولت در تبعید دارند. آنها پشتیبانی فوق‌العاده‌ای دارند. آنها از پشتیبانی فوق‌العاده‌ای که در آن به‌عنوان تبعیدیان ایرانی نامیده می‌شوند، برخوردارند. و آنها یک منشور دارند، ۱۰ماده‌ای، که تا حد زیادی شبیه لایحه حقوق ما است. نکته مهم این است که آنها توسط یک زن اداره می‌شوند. اینجا، این خاورمیانه است. این درست در کنار جهان عرب است. نه تنها آنها رهبری یک زن را دارند، تقریباً نیمی از رهبری آنها را زنان تشکیل می‌دهند. و هنگامی که آنها یک گروه انقلابی فعال بودند، برخی از فرماندهان تانک آنها زن بودند. بنابراین، همه افراد موجود در این سازمان، برای آزادسازی ایران آماده جنگ هستند.

 

مجری: بنابراین، خانم رجوی، او یک برنامه ۱۰ماده‌ای را برای ایران ارائه کرده است. این مواردی مانند حق رأی جهانشمول، اقتصاد بازار آزاد، غیرهسته‌یی را در بر می‌گیرد. آیا او فرصتی برای رهبری کردن ایران به سمت یک کشور دموکراتیک را دارد؟

رودی جولیانی: دارد. منظورم این است که او این فرصت را دارد. منظور من این است که فکر نمی‌کنم مردم بدانند چه مقدار آشفتگی در داخل ایران وجود دارد. از ژانویه سال ۲۰۱۸، فکر می‌کنم واقعیتهای من در اینجا صحیح است، بیش از ۲۵۰اعتراض بزرگ در کل کشور، نه فقط در تهران، صورت گرفته است. و اکنون آنها در بخشهای اقتصادی گسترش یافته‌اند. رانندگان تاکسی بوده‌اند که به اعتصاب و اعتراض رفته‌اند. معلمان هستند، همه معلمان کشور اعتصاب کردند. کشاورزان هستند، و می‌توانید آن را ببینید. ویدیوهایی که من وقتی آلبانی بودم در آنجا دیدم، چون آنها احتمالاً افراد مجاهدین خلق را دارند، افراد مجاهدین خلق بهترین پنجره را به داخل ایران دارند زیرا تجهیزات ارتباطی بسیار پیشرفته‌ای دارند. به‌عنوان مثال، کل کنفرانس ما، با اضطراب خامنه‌ای، در سرتاسر ایران پخش شد. بنابراین، او شنید که مردم از ۴۷کشور مختلف اساساًً او را به‌عنوان یکی از بزرگترین ستمگران جهان، که هست، محکوم می‌کنند و حمایت بزرگی در ایران وجود دارد. در این شرایط همیشه دشوار است که تعیین کنید نقطه چرخش و عطف کجاست. ما نمی‌دانستیم نقطه‌عطف در برلین چیست. ما نمی‌دانستیم که در اتحاد جماهیر شو روی چه بود. ما نمی‌دانیم که در ارو پای شرقی چه بود. و حتی با بهار عربی ما کاملاً نمی‌دانستیم نقطه‌عطف چیست و چه اتفاقی افتاد وقتی که اتفاق افتاد تعجب کردیم. من تمایل دارم فکر کنم که در اینجا اتفاق می‌افتد.من فکر می‌کنم که چقدر در این ۴۰سال ملت ایران تحت ستم قرار گرفته است. از این گذشته، این رژیم ۴۰سال در قدرت بوده است. این یک دیدگاه مذهبی افراطی را تقویت می‌کند.

با زنان مانند بدتر از شهروندان درجه دو مثل کالا رفتار می‌شود. و فکر می‌کنم این یکی از دلایلی است که خانم رجوی حمایت بسیاری از زنان بسیار قوی دارد. شما به اشرف ۳می‌روید و فرمانده، رئیس آن زن است. بسیاری از نقشهای اصلی توسط زنان پر شده است.

اما اگر بخواهید به سرعت از دولت حامی تروریسم دور شوید، تقریباًً باید بسیار نزدیک به نمایندگی برابر زنان باشید، اگر می‌خواهید که عضو یک جامعه در خاورمیانه، یک عضو حرکت کننده به سمت دموکراسی در آن باشید.

 

مجری: بنابراین، شما در آن کنفرانس در اشرف ۳ در مورد یک خوش‌بینی جدید و اتفاقات قبلی صحبت کردید. منظورتان از آن چی بود؟

رودی جولیانی: منظورم این بود که بسیاری از مواقعی که درباره این رویداد صحبت می‌کردیم سعی داشتیم جان آنها را در عراق نجات دهیم، آنها را از عراق خارج کنیم و با دولت آلبانی مذاکره کردیم. در جریان تأخیری که به ما تحمیل شد، حتی در زمان دولت اوباما، (رژیمهای) عراق و ایران چندین بار به اشرف ۱و سپس به کمپ لیبرتی که به آنجا جابه‌جا شده بودند حمله کردند و در طی دو یا سه سال ۱۲۰نفر از آنها را کشتند. آخرین مورد، آنها موزه‌ای از جنایات حکومت ایران دارند که جنایت علیه بشریت است. در یک مقطع در اواخر اشرف ۱، آنها وارد شدند و سعی کردند تا ساکنان باقی مانده را از بین ببرند.

و آنها به بیمارستان نیز رفتند و افراد را در بیمارستان کشتند. اگر به اشرف بروید، می‌توانید تصاویر افراد را در تختهای بیمارستانی خود که روی میزهای جراحی قرار گرفته‌اند، مشاهده کنید. در سال ۱۹۸۸، طی یک دوره دو ماهه، رژیم ۳۰۰۰۰تن از مجاهدین خلق را کشت. سی هزار نفر! می‌دانید داریم در مورد...

جنایتی در رده جنایات علیه بشر صحبت می‌کنیم. جنایاتی که به‌خاطر آنها باید در دادگاه جهانی تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند یا در آمریکا باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند زیرا از جمله موارد دیگر آنها سعی کردند من، نیوت گینگریچ، باب توریسلی، بسیاری از آمریکاییها را بکشند. دو توطئه بمب‌گذاری کشف شد. یکی در فوریه سال ۲۰۱۸بود.

 آنها افرادی را در آلبانی گرفتند که به جشن سال نو می‌آمدند. و من با خانم رجوی در آن شرکت کردم. و آنها قصد داشتند ما را منفجر کنند. و سپس در پاریس، سال گذشته، در اواخر ژوئن سال ۲۰۱۸، چهار نفر در بروکسل دستگیر شدند، یک دیپلمات رژیم ایران، و آنها هم مواد منفجره و هم نقشه‌های مرکز گردهمایی پاریس که من در آنجا صحبت می‌کردم، نیوت گینگریچ صحبت می‌کرد، دادستان پیشین موکیسی، تام ریج، بسیاری از افراد برجسته آمریکایی صحبت می‌کردند، را داشتند. بنابراین، در میان چیزهای دیگر، آنها قصد داشتند آمریکاییها را بکشند. کسی باید این موضوع را جدی بگیرد. منظور من این است که دولت فرانسه در حال پیگرد قانونی است، اما نه با عزم و اراده‌ای که باید چیزی شبیه به این را همراه داشته باشد.

 

مجری: مطمئنا. چرا فکر می‌کنید رژیم ایران از خانم رجوی می‌ترسد؟ چرا این حملات سایبری علیه او و پیروانش در سراسر جهان ادامه می‌دهند؟

رودی جولیانی: زیرا آنها یک تهدید واقعی هستند. منظور من این است که هیچ اپوزیسیون سازمان‌یافته واقعی علیه حکومت آنها وجود ندارد. این اپوزیسیونی است که می‌تواند صد هزار نفر را در پاریس گردهم آورد، و این همان کاری است که آنها برای ده جلسه گذشته در طول ده سال گذشته انجام داده‌اند.

نمایندگان ۴۰کشور مختلف حضور داشتند. نخست‌وزیر سابق کانادا. نخست‌وزیر پیشین چهار یا پنج کشور اروپایی، معاون نخست‌وزیر فرانسه، منظور من فقط تعداد زیادی است. و البته، بزرگترین هیأت نمایندگی ایالات متحده بود. و تعداد تقریباً مساوی از جمهوری‌خواهان و دموکراتها، از جمله چندین عضو کنگره حاضر بودند. در کنگره قطعنامه‌ای وجود دارد که مورد حمایت تقریباً ۲۰۰عضو کنگره، درباره مجاهدین خلق است. و این واقعیت است که آنها حامل دموکراسی برای ایران هستند و باید حمایت دولت ما را داشته باشند.

 

مجری: بنابراین، اگر رژیم ایران سقوط کند و خانم رجوی بتواند دولت را اداره کند، آیا می‌تواند در دوره انتقالی حکومت کند؟ فکر می‌کنید او می‌تواند از هرج و مرج جلوگیری کند؟

رودی جولیانی: خوب، آنها چه می‌کنند - این سؤالاتی است که ما همیشه از آنها می‌پرسیم، و من شواهدی دیده‌ام که ​​آنها یک دولت در تبعید کارآمد دارند. آنها هر روز مشکلات موجود در ایران را ارزیابی می‌کنند. آنها در برقراری ارتباط در داخل ایران بسیار فعال هستند.

و آنها برنامه‌ای برای انتقال دارند. و برنامه انتقال می‌گوید که آنها بلافاصله یک دولت موقت را تأسیس می‌کنند و تلاش می‌کنند ظرف شش ماه به انتخابات کامل برسند تا این یک دولت تحمیلی نباشد، یک دموکراسی باشد.

 

مجری سؤال نهایی برای شما، آقا. چه چیز دیگری باید مردم آمریکا درباره خانم رجوی بدانند؟

رودی جولیانی: آنچه آنها باید بدانند این است که او یک متعهد واقعی به صلح و دموکراسی است. تمام زندگی وی در تلاش برای به دست آوردن دموکراسی برای کشورش بوده است، ابتدا در برابر شاه که فکر می‌کنم خواهرش را کشت. و بعد علیه آخوندها که خویشاوند دیگری را کشت. فکر می‌کنم یک خواهر دیگر. خانواده وی قربانی هم سرکوب و قتل شاه و هم قربانی قتل حتی بیشتر تحت حکومت آخوندها بوده‌اند. و مردم باید بدانند که این رژیم بیش از هر رژیم دیگری در جهان دست در خون دارد و بزرگترین حامی تروریسم در جهان است. چرا ما می‌خواهیم با رژیمی که بزرگترین حامی تروریسم در جهان است مذاکره کنیم یا به آنها اعتماد کنیم؟ و من آن را برای دولتهای اروپایی به چالش کشیدم. آیا رژیم ایران به ما ثابت نکرده است که آنها بیش از حد غیرمسئول هستند، آنها بیش از حد قاتل هستند که سلاح هسته‌یی در دست داشته باشند؟ این برای جهان بسیار خطرناک خواهد بود. و من فکر می‌کنم دولتهای اروپایی باید نوع شجاعتی را که پرزیدنت ترامپ دارد، ایجاد کنند.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات