728 x 90

معاونت بهداشت: خطر بروز خیز چهارم کرونا جدی است

کرونا در ایران
کرونا در ایران

معاونت بهداشت وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد روند ابتلا به کرونا در کشور صعودی شده و خطر بروز خیز چهارم سراسری جدی است.

بر اساس اطلاعیه معاونت بهداشت وزارت بهداشت دولت آخوند روحانی، وضعیت در استانهایی مانند کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، خراسان جنوبی، مرکزی و چهار محال و بختیاری به سمت قرمز در حال حرکت است.

در استانهای تهران البرز قم کردستان آذربایجان‌غربی فارس و اصفهان روند ابتلا صعودی‌ست. شیب ابتلا در برخی استانها مانند چهارمحال و بختیاری، قزوین، لرستان و خراسان رضوی تندتر است (خبرگزاری حکومتی ایرنا - ۸ فروردین).

 

 

پایتخت در مرز قرمز شدن کرونایی است

به گفته تلویزیون رژیم تهران در مرز وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد. زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران در این باره گفت: «علت این‌که ما سریع‌تر از حد موعد در واقع شاهد افزایش تغییر رنگ تهران هستیم باز به‌خاطر این‌که بخش زیادی از این مراجعین سرپایی و مراجعین ابتلا بستری ما طبیعتاً ویروس های جهش‌یافته هستند از سرعت بالاتری در زمینه تبدیل رنگ برخوردار هستند». (تلویزیون شبکه پنج رژیم۸ فروردین)

 

افزایش مبتلایان به کرونا در پاکدشت

بر اساس گزارش تلویزیون رژیم حجم مراجعات بیماران مبتلا به کرونا به مراکز درمانی پاکدشت افزایش یافته است. صادقی رئیس یکی از بیمارستانهای این شهر گفت

«صادقی رئیس بیمارستان شهدای پاکدشت: بیست و پنجم تا به امروز من تو بیمارستان حضور دارم و مشاهده کردم که آمار به‌وضوح دارد افزایش پیدا می‌کند احساس می‌کنم بیمارستانهای دیگه هم همین وضع برقرار باشد مراجعه کننده‌های سرپایی بستری آی.سی.یو ما افزایش پیدا کرده در طی این یک ماه اخیر».

«پوشکان پرستار بیمارستان پاکدشت: به‌شدت تعداد مراجعین داره افزایش پیدا می‌کند تعداد بستریها داره افزایش پیدا می‌کند».

(تلویزیون شبکه پنج رژیم۸ فروردین)

 

 

افزایش روند بستریهای کرونا در کشور

قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: در ۱۶ روز اخیر روند بستریها در کشور افزایش‌یافته است بستریها در بخش‌های عادی ۷ هزار و۶۱۳ نفر گزارش‌شده است. وی افزود: از جمله وضعیت استان قم در حال حاضر شکننده و هنوز هم نگران‌کننده است.

وزارت بهداشت رژیم نیز هشدار داد: گسترش کرونا در کشور صعودی شد و خطر خیز چهارم جدی است. (خبرگزاری حکومتی ایسنا۸فروردین)

-کرونا در ایران

 

۸۰ درصد از ظرفیت تخت‌های ICU در شوشتر در اشغال بیماران کرونا است

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر از اشغال ۸۰ درصدی تخت‌های ICU توسط بیماران مبتلا به کرونا و فوت یک جوان ۳۱ ساله در این شهرستان خبر داد.

در حال حاضر ۸۰ درصد از ظرفیت تخت‌های ICU و ۵۰ درصد از ظرفیت تخت‌های عادی مرکز آموزشی و درمانی خاتم‌الانبیاء (ص) شوشتر در اشغال بیماران کرونایی قرار گرفت. (صدای کرخه رژیم ۹ فروردین )