728 x 90

مصطفی رضا حسینی عضو مجلس ارتجاع از زمینه‌چینی رژیم آخوندی برای گرانی بنزین خبر داد

ایستگاه بنزین - عکس از آرشیو
ایستگاه بنزین - عکس از آرشیو

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی عضو کمیسیون صنایع مجلس ارتجاع از زمینه‌چینی رژیم آخوندی برای گرانی بنزین خبر داد.

رضاحسینی، گفت: هر روز آزمون و خطا می‌کنیم و مردم گویی موش آزمایشگاهی شده‌اند؛ یک روز در بحث خودرو و روز دیگر در بحث سوخت و کالاهای اساسی تصمیمات متفاوتی را شاهد هستیم.

عضو مجلس ارتجاع گفت: تصور من این است که این کار را انجام می‌دهند و آزمون و خطاها برای این بوده که جامعه را آماده کنند تا قیمت سوخت را افزایش دهند چون همان‌طور که در گذشته شاهد بودیم، در این شرایط، ارزیابی در جامعه انجام می‌دهند تا بتوانند سیاست‌های خود را اعمال کنند؛ بنابراین تصور من این است که احتمال افزایش قیمت بنزین وجود دارد.

 

در همین حال باشگاه حکومتی خبرنگاران جوان نوشت: مدیر بازرگانی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص خبرهایی مبنی بر احتمال افزایش قیمت سوخت گفت: این موضوع هم تکذیب می‌شود و بخشنامه‌هایی که در این زمینه در فضای مجازی پخش شده، دروغ محض است.

عرب عاملی درباره تعطیلی برخی از جایگاه‌های سوخت گفت: تمامی جایگاه‌های سوخت تهران فعال است و خبرهایی مبنی بر تعطیلی کذب است.

او گفت: احتمالا تعطیلی برخی از جایگاه‌ها به‌خاطر تعویض شیفت یا بروز رسانی جایگاه است که تعطیلی در حد چند دقیقه است و به‌سرعت برطرف می‌شود.

 

سایت حکومتی عرشه‌آنلاین ۲۲مرداد در این باره نوشت:

گرچه تاکنون بارها تغییر در قیمت و سهمیه بنزین تکذیب شده است، اما به نظر می‌رسد تصمیم دولت در رابطه با جمع‌آوری کارت‌های سوخت نهایی است.

اواخر تیرماه مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای طرح آزمایشی عرضه سوخت از طریق کارت بانکی در یک جایگاه شهر تهران خبر داد و گفت: در صورت موفقیت‌آمیز بودن مراحل آزمایشی و صدور مجوزها، در مرحله نخست این طرح، توزیع بنزین سوپر از طریق کارت بانکی آغاز خواهد شد.

محمد صادقی توضیح داد: در مرحله نخست، این طرح در یک جایگاه به‌صورت پایلوت در شهر تهران اجرا می‌شود و در صورت آماده بودن بسترها و دریافت مجوزها و انجام مراحل خوداظهاری از سوی افراد، به سمت عرضه بنزین سوپر با کارت مغناطیسی در دیگر جایگاهها خواهیم رفت.

وی با اشاره به این‌که عرضه بنزین سوپر فعلاً از طریق کارت آزاد انجام می‌شود، تأکید کرد: در حوزه توزیع سوخت نرخ اول، بستر ارتباطی باید آنلاین (برخط) باشد و اگر برخط نباشد، قطعاً استفاده از کارت بانکی چالش‌برانگیز است.

به‌رغم تمام اظهاراتی که در رابطه با رد تصمیم جدید دولت مبنی بر تغییر قیمت و سهمیه بنزین، به آن اشاره شد، اما تجربه سال۹۸ باعث شده تا بسیاری از شهروندان هم‌چنان نسبت به این موضوع بدبین باشند و هر اتفاقی به تصمیم سوختی دولت و آچمز بنزینی خود ارتباط دهند.

در همین زمینه روزنامه اطلاعات در گزارشی نوشت: «حتی اگر آن‌قدر بدبین نباشیم که آن را محک زدن واکنش افکار عمومی و نوعی نظرسنجی پنهان بدانیم، واقعیت این است که دولت و حکومت سال‌هاست بدون هیچ منطق کارشناسی، به‌دلیل امنیتی شدن بی‌دلیل تعدیل قیمت یک کالای مورد نیاز جامعه، به نوعی خود و مردم و مملکت را در حالت آچمز نگه داشته و قدرت تصمیم‌گیری یا هر نوع اتخاذ تصمیمی را به‌دلیل واهمه از تبعاتش از دست داده است و در مقابل خود را در مقامی یا موقعیتی نمی‌بیند که بتواند در برابر ابرچالشهای کشور با مردم رک و صریح و دلسوزانه و هم‌دردانه گپ بزند و در رفع آن بکوشد و این هیچ خوب نیست؛ اما فریز کردن مسأله هم دردی را دوا نمی‌کند»...

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/42c90862-1d4a-4776-a5d4-5e8a12f4d5fd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات