728 x 90

مصاحبه حسین داعی الاسلام با الاخباریه در مورد آزمایش موشکی رژیم ایران

حسین داعی الاسلام از اعضای شورای ملی مقاومت ایران
حسین داعی الاسلام از اعضای شورای ملی مقاومت ایران

در پی شکست دومین آزمایش موشکی رژیم و شلیک یک ماهواره با نام دوستی به فضا علیرضا متاجی که مسئول روابط عمومی در کمیته حمایت از منافع رژیم ایران است در توییتر خود نوشت که این عملیات باشکست مواجه شد.

تلویزیون الاخباریه می‌گوید شکی نیست که شکست این شلیک‌های ماهواره دلایل عکس آنچه که رژیم ادعا می‌کند دارد که نتیجه فشار زیادی است که از طرف جامعه جهانی بر این رژیم وارد می‌شود بنابراین امکان استفاده از تجارب قبلی را نمی‌دهد هم‌چنانکه وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که این تجارب با بندهای توافقنامه اتمی و خواسته‌های جامعه جهانی از رژیم ایران همخوانی ندارد لذا بایستی ما فشارها را بر رژیم مضاعف کنیم.

همچنین آسوشیتدپرس گفت که تصاویر ماهواره‌های شلیک شده رژیم ایران فاش ساخت که ایران یک ماهواره دوم به‌نام «دوستی» شلیک کرده است و هم‌چنانکه تصاویر نشان می‌دهد که رژیم ایران اقدام به پرتاب یک موشک از مرکز فضایی خمینی در استان سمنان در شرق تهران نموده است.و همان‌طور که از تصویر پیداست که این موشک هم‌چنان در همان نقطه شلیک باقی مانده است.

 

حسین داعی الاسلام از شورای ملی مقاومت ایران می‌گوید اتحادیه اروپا که خیلی باین رژیم امید بسته بود اخیراً نارضایتی خود را نسبت به موضوع آزمایشات موشکی رژیم ایران اعلام نمود و تأکید کرد که در اینرابطه نگرانی زیادی نسبت به این رژیم در رابطه با اخلال در امنیت و استقرار جهان دارد لذا این آزمایشات برای این رژیم که در انزوای بین‌المللی قرار دارد نه تنها سودی ندارد بلکه به‌دلیل اعتراضات مستمر مردم، آنرا بیشتر منزوی خواهد نمود.

لازم به یادآوری است که خبرگزاری آسوشیتدپرس به‌ نقل از کمپانی دیجیتال گلوب واقع در کلرادو گزارش داد بر اساس تصاویر ماهواره‌یی که روز پنجشنبه ۱۸ بهمن منتشر شده و به‌رغم اعتراض آمریکا، رژیم ایران دومین ماهواره را به فضا پرتاب کرده است.

 

در این تصویر ماهواره‌ئی، که توسط «دیجیتال گلوب» در ۵ فوریه /سه‌شنبه ۱۶ بهمن ارائه شده یک موشک در سکوی پرتاب و فعالیت‌هایی در مرکز فضایی خمینی در استان سمنان ایران نشان داده می‌شود. تصاویر منتشر شده در ۷ فوریه/ پنجشنبه ۱۸ بهمن این‌طور نشان می‌دهد که به‌رغم انتقاد ایالات متحده که برنامه فضایی ایران به توسعه موشکهای بالستیک کمک می‌کند، به‌نظر می‌رسد ایران برای پرتاب دوم ماهواره تلاش کرده است.

آسوشیتدپرس می‌نویسد: رژیم ایران انجام چنین پرتابی را تأیید نکرده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات