728 x 90

مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا: ضرورت آزادی تمامی زندانیان در ایران

مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا
مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا

مرکز حقوق‌بشری ادموند رایس استرالیا با رتبه مشورتی سازمان ملل ‌متحد طی بیانیه‌یی ضمن اعلام همبستگی با مردم ایران، اعلام کرد: کار مقام‌های رژیم ایران نقض فاحش حقوق‌بشر است و باید توسط دادگاههای بین‌المللی مورد بررسی قرار گیرد. هزاران نفر جان خود را در بیش از دویست شهر ایران از دست داده‌اند.

ما از سازمان ‌ملل و سازمان بهداشت جهانی و سازمانهای بین‌المللی طرفدار حقوق‌بشر می‌خواهیم که رژیم ایران را وادار کنند تمام حقایق و آمار در مورد کرونا را برای حفظ جان و سلامت مردم ایران و سایر کشورهای جهان، در اختیار افکار عمومی و ارگانهای بین‌المللی ذیربط بگذارد.

این بیانیه که توسط دکتر فیل گلندنینگ رئیس مرکز ادموند رایس استرالیا، صادر شده است، مراجع بین‌المللی و سازمان بهداشت جهانی را به اقدام فوری برای آزادی تمامی زندانیان در ایران فراخوانده و تأکید می‌کند: باید مقام‌های رژیم ایران را مجبور کرد امکانات پزشکی و درمانی که به‌طور گسترده در انحصار سپاه پاسداران و دستگاههای امنیتی است و تمامی تجهیزات و امکانات کمک‌رسانی خارجی را در اختیار مردم، بیمارستانها، پزشکان معالج و کادر درمانی قرار دهند. مردم و زندانیان بی‌پناه که هم‌اکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، به‌شدت نیازمند درمان فوری هستند.