728 x 90

مرغ‌ها در آستانه زنده به‌گور شدن

مرغداری
مرغداری

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران استان تهران هشدار داد به‌زودی هزاران قطعه مرغ همانند جوجه‌ها زنده به گور خواهند شد.

نبی‌پور گفت: هم‌اکنون مرغ ها در مرغداریها مانده‌اند و حتی نهاده برای تغذیه و دارو و واکسن برای نگهداری آنها نیست. بالغ بر ۲میلیون تُن نهاده در بنادر هست که نزدیک به ۴ماه است به واردکننده ارز مورد نیاز برای واردات سویا و ذرت را نمی‌دهند. و از سویی خریداری هم پیدا نمی‌شود و چنان‌چه این رویه به همین صورت ادامه پیدا کند به‌زودی مرغداران، مرغهایشان را زنده به گور خواهند کرد.

 

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران استان تهران تعطیلی تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، مراکز تهیه غذا و فست‌فودها، عدم برگزاری مراسم‌ها و ... بود که سبب شد تا قیمت عرضه مرغ در بازار مصرف به کیلویی ۹هزار تومان هم برسد. در این شرایط وقتی مرغداران نتوانستند مرغ تولیدی خود را که از اواخر بهمن جوجه‌ها را ریخته بودند در بازار بفروشند و واحدها را تخلیه کنند، از خرید جوجه یک روزه جدید در فروردین نیز خودداری کردند.

 وی افزود: از یک سو مرغداران، مرغ‌هایی را که پرورش داده‌اند روی دستشان مانده و وزن مرغ‌ها به بالای ۳ کیلوگرم رسیده و نهاده برای خوراک آنها و دارو و واکسن برای نگهداری آنها وجود ندارد و از سویی خریداری هم پیدا نمی‌شود آنها را از ایشان بخرد که چنانچه این رویه به همین صورت ادامه پیدا کند به زودی مرغداران، مرغ‌هایشان را زنده به‌گور خواهند کرد.( تسنیم ۷اردیبهشت ۹۹)

 

مطالب مرتبط: