728 x 90

مراسم کریسمس در بیت لحم زادگاه عیسی مسیح علیه السلام

مراسم کریسمس در شهر بیت لحم زادگاه عیسی مسیح علیه السلام
مراسم کریسمس در شهر بیت لحم زادگاه عیسی مسیح علیه السلام

همزمان با کریسمس زائران زیادی از سراسر جهان خود را به بیت لحم، در کرانه باختری رسانده‌اند تا در این مراسم دینی مسیحی شرکت کنند.

مراسم عشاء ربانی در کلیسای مهد، زادگاه عیسی مسیح علیه‌السلام توسط گروه کشیش‌ها و اسقف اعظم پیرباتیستا پیزابالا، اسقف اعظم کلیسای لاتین بیت‌المقدس برگزار خواهد شد.

در شب کریسمس شهر بیت لحم شاهد جشنهای ویژه‌ این مراسم باستانی بود. مردم این شهر در آمادگی برای پذیرایی از زائران در میدان مهد واقع در این شهر از کاروان کلیسای لاتین استقبال خواهند کرد. مراسم کریسمس از روز دوشنبه تا نیمه‌شب ادامه دارد.

کشیش‌ها در داخل کلیسای مهد هنگام نیمه‌شب به همراه گروه‌های مردم و شخصیتهای رسمی مراسم کریسمس را برگزار خواهند کرد.

چنین مراسمی در بیت لحم مناسبتی مقدس هم برای مسیحیان و هم برای مسلمانان است.

صدها تن از شهروندان و زائران و توریست‌ها به این شهر آمده‌اند و در میدان کلیسای مهد تجمع کرده‌ و در کنار بزرگترین درخت کریسمس که با رنگهای مختلف تزئین شده در انتظار شروع مراسم کریسمس هستند.

جشنهای عید میلاد مسیح علیه‌السلام در میان فضایی روحانی با قدمتی دیرینه برگزار می‌شود.

 

شهر بیت لحم زادگاه عیسی مسیح علیه‌السلام همه ساله در چنین مناسبتی برای استقبال از زائران و مسافران و توریست‌ها خیابانها و محله‌ها و منازل خود را تزیین می‌کند.

 

در میدان مهد استقبال از کاروان اسقف اعظم کلیسای لاتینی در بیت‌المقدس و اردن توسط گارد ویژه انجام می‌شود.

در کنار ورودی سنگی کلیسای مهد که چندین قرن پیش بنا شده، درخت میلاد با طول ۱۶متر نصب شده است.

 

اسقف اعظم پیرباتیستا پیزابالا، عالیرتبه‌ترین روحانی کلیسای کاتولیک در سرزمینهای مقدسه پیش از نیمه‌شب پس از عبور از ایستگاه بازرسی اسراییل برای اجرای مراسم کریسمس به کلیسای مهد خواهد آمد.

خانم رولا معایعه وزیر توریسم در دولت فلسطین گفت جهان هم‌اکنون به بیت لحم نگاه می‌کند و مردم فلسطین آماده پذیرایی از آنها هستند.

  او  گفته است که تا کنون این تعداد  مسافر را در بیت لحم ندیده است امری که باعث رونق اقتصادی فلسطین نیز می‌شود.

کلیسای مهد یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای فلسطین و جهان  و یکی از سه کلیساهایی است که امپراطور کنستانتین در ابتدای قرن چهارم میلادی زمانی که مسیحیت به دین رسمی تبدیل شد آن‌را بنا کرد.

سازمان آموزش و علوم فرهنگی وابسته به ملل ‌متحد یونسکو کلیسای مهد در بیت لحم را در لیست میراث جهانی وارد کرده است.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/900dbfa4-846b-4467-b4e9-9c2ec87a739f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات