728 x 90

مدیرکل بررسی سوانح هواپیمایی رژیم:‌ باز ماندن پروازهای مسافری (منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی) به‌خاطر لو نرفتن حمله به آمریکا بود

سقوط هواپیمای اوکراینی
سقوط هواپیمای اوکراینی

شبکه خبری سی بی‌سی کانادا روز ۱۳تیر گزارش کرد: «به یک فایل صوتی ۹۱ دقیقه‌ای دست یافته که در آن حسن رضایی‌فر، مدیرکل دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی رژیم ایران گفته است علت مسدود اعلام نکردن آسمان ایران در شب حمله موشکی سپاه به پایگاههای عراقی میزبان نیروهای آمریکایی، این بوده که چنین کاری نقشه این حملات را برملا می‌کرده است. »

به گفته سی بی‌سی «این فایل صوتی تازه حکایت از آن دارد که بالاترین مقام‌های رژیم ایران در مدت زمان انجام عملیات نظامی حساس به پروازهای مسافربری و تجاری اجازه پرواز به تهران و از تهران را داده‌اند چرا که بستن آسمان نقشه آنها برای حمله به پایگاههای محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق را برملا می‌کرده است. این همان زمانی است که پرواز ۷۵۲ (به مقصد اوکراین) ساقط شد».

بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین در ۱۸ دی سال گذشته، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه خمینی تهران هدف اصابت دو موشک سپاه پاسداران قرار گرفت و سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین آن جان باختند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران در۲۱دی۱۳۹۸ گفت: «این یکی دیگر از جنایتهای بزرگ فاشیسم دینی حاکم است که مردم ایران نه می‌بخشند و نه فراموش می‌کنند. رژیم به‌گفته وزیر خارجه‌اش حمله موشکی به خاک عراق را پیشاپیش به حکومت و نظامیان عراقی و از طریق آنها به آمریکا خبر داد اما از دستور توقف پروازهای مسافری در حق هموطنان خودمان دریغ کرد. در حالی‌که در تمام دنیا در وضعیت جنگی و آماده‌باش پدافندی، همه پروازهای مسافری بلادرنگ متوقف می‌شود».

خانم رجوی با تأکید بر این‌که هم‌اکنون نیز رژیم آخوندی با دجالگری و ذکر دلایل و بهانه‌های مسخره درصدد است مسئولان اصلی این فاجعه را در ببرد، گفت: «مقصر اصلی خامنه‌ای و روحانی و سرکردگان سپاه پاسداران هستند که باید به‌خاطر این جنایت بزرگ محاکمه و مجازات شوند».