728 x 90

مخالفت سناتور آمریکایی با لغو تحریم‌ها علیه رژیم ایران

سناتور جیم ریش
سناتور جیم ریش

سناتور جمهوریخواه جیم ریش، عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا، روز چهارشنبه ۲۵فروردین مخالفت خود با لغو تحریم‌های علیه رژیم ایران را اعلام نمود.
سخنان این سناتور آمریکایی که در سایت کمیته خارجی سنای آمریکا منعکس شده آمده است «به‌طور فزاینده‌یی روشن است که وعده‌های دولت بایدن برای"طولانی‌تر کردن و تقویت توافق هسته‌یی ایران تلاشی برای ورود مجدد به هر قیمت به برجام معیوب ۲۰۱۵ می‌باشد.
وی در ادامه با اشاره به تلاشهای سناتور بیل هاگرتی پیرامون صدور لایحه جدید برای ممانعت از لغو تحریم‌ها و ارجاع هر گونه توافقی با ایران به کنگره اضافه کرد"به همین دلیل من از قانون بازنگری لغو تحریم‌های ایران حمایت کرده‌ام».
سناتور ریش در ادامه افزود: «ایالات متحده در حال حاضر موقعیتی با اهرم قابل توجهی در برابر ایران را در دست دارد زیرا تحریم‌های ما مؤثر بوده‌اند.
با توجه به این واقعیت، دولت باید به وعده‌های خود برای رسیدگی به غروب آفتاب برجام که در حال نزدیک شدن است و هم‌چنین تروریسم منطقه‌یی ایران، فعالیت موشکهای بالستیک و حبس به‌ناحق آمریکایی‌ها وفا کند.
اگر رئیس‌جمهور بایدن یک سیاست پایدار در رابطه با ایران می‌خواهد که فراتر از دولتها باشد، باید روشی را دنبال کند که از حمایت دو حزبی برخوردار باشد.