728 x 90

محکومیت بین‌المللی اعدام سه زندانی قیامی به جرم ارتباط با مجاهدین و هلاکت سرهنگ پاسدار جنایتکار یگان ویژه و همدستانش

بزرگداشت شهدای قیام  در اشرف۳
بزرگداشت شهدای قیام در اشرف۳

باب منندز، سناتور دموکرات و رئیس روابط خارجی سنای آمریکا طی پیام توئیتری جمعه ۲۹ اردیبهشت ضمن محکوم کردن اعدام جنایتکارانه سه زندانی سیاسی نوشت :

جهان باید از اعدام مجیدکاظمی، سعید یعقوبی و صالح میرهاشمی توسط ایران خشمگین شود. رژیم ممکن است بر این باور باشد که جهان در حالی که شهروندان را در سکوت ترسانده است، تماشا نمی کند. همه ما باید از کسانی که در مقابل این وحشیگری در کنار مردم ایران هستند حمایت کنیم.

 

وزیر خارجه هلند: از اعدام سه تظاهرکننده در ایران وحشت زده شده‌ام

 

 ووپکه هوسترا (وزیر خارجه هلند) روز ۲۹ اردیبهشت در توییتی نوشت: از اعدام سه تظاهرکننده در ایران وحشت زده شده ام. هلند قویا اجرای مجازات مرگ و نقض آشکار حقوق بشری این مردان را محکوم می کند. در نشست آتی شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا، مجددا مصرانه خواستار پاسخ قوی اتحادیه اروپا خواهم بود که شامل تحریم های جدید برای نقض حقوق بشر می‌شود.

 

نمایندگان مجلسین عوام و اعیان انگلستان اعدام سه معترض را به‌شدت محکوم کردند.

نمایندگان مجلسین عوام و اعیان انگلستان اعدام امروز سه معترض در ایران را به‌شدت محکوم کردند اسکوپ شنبه، ۳۰اردیبهشت ۱۴۰۲ بیانیه مطبوعاتی: کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران از دولت انگلیس می‌خواهد که این اعدامها را محکوم کند و با شرکای بین‌المللی برای پاسخگویی رژیم به جنایاتش همکاری کند. کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران اعدام سه معترض امروز در ایران را به‌شدت محکوم می‌کند. این موج اخیر اعدامها که در یک ماه گذشته مجموع اعدامها را به ۱۱۲ رساند، نقض آشکار حقوق‌بشر و تلاش مذبوحانه رژیم در ایران برای ارعاب مردم و جلوگیری از اعتراض آنها به سیاستهای ظالمانه خود است. ما در کنار مردم ایران و رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، خانم مریم رجوی، در پیگیری عدالت و پاسخگویی آنها هستیم. جامعه بین‌المللی باید فوراً برای متوقف کردن کمپین ترور و وحشیانه رژیم ایران علیه شهروندان خود فوراً اقدام کند. کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران از درخواست خانم رجوی از سازمان ملل‌متحد و کشورهای عضو آن برای پاسخگویی رژیم ایران به‌دلیل نقض فاحش حقوق‌بشر، سرکوب مرگبار اعتراضات و برداشتن گام های ملموس برای حمایت از خواست مردم ایران برای آزادی و دموکراسی پشتیبانی و بر آن تأکید می‌کند. بریتانیا می‌تواند و باید این تلاش‌ها را در سطح بین‌المللی رهبری کند و ما از دولت بریتانیا می‌خواهیم که این کار را با ارجاع پرونده وحشتناک حقوق‌بشر رژیم به شورای امنیت سازمان ملل برای تحقیق و پیگرد انجام دهد.

کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران

 

ایران ۳ معترض را به‌رغم اعتراضات بین‌المللی اعدام کرد

ای‌بی‌سی سون نیوز -لندن ۲۹اردیبهشت - جمهوری اسلامی اعلام کرد صبح روز جمعه سه مرد را به اتهام «محاربه با خدا» و همکاری با گروه‌های تروریستی اعدام کرد.

سایت قوه قضاییه میزان مدعی شد که اتهامات مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی بر اساس اعترافات آنها مبنی بر دست داشتن در قتل سه تن از نیروهای رژیم در جریان اعتراضات آبان ماه گذشته در اصفهان بوده است... .

پس از تأیید حکم اعدام کاظمی، میرهاشمی و یعقوبی از سوی شورای عالی قضایی ایران، خانواده‌های اعدام شدگان روز جمعه و اعضای جامعه ایران از نهادهای بین‌المللی خواستند تا هر اقدامی را برای جلوگیری از اجرای احکام جمهوری اسلامی انجام دهند.

عفو بین‌الملل گفت که محاکمه سریع این افراد دارای نقص بوده و به نقص‌های رویه‌ای مهم، کمبود شواهد و شکنجه اشاره شده است که هرگز مورد بررسی قرار نگرفت.

در آخرین پیامی که گفته می‌شود این سه نفر امضا کرده و به‌صورت مخفی از زندان به خارج منتقل کردند، از مردم خواستند تا از اعدام آنها توسط رژیم جلوگیری کنند.

در پیامی که در ۲۷اردیبهشت امضا شده است، آمده است: "سلام، از شما همشهریان عزیز می‌خواهیم که اجازه ندهید ما را بکشند. ما به کمک شما نیاز داریم. ما به حمایت شما نیاز داریم."...

اعتراضات علیه رژیم روز جمعه در سراسر کشور در واکنش به اعدامها آغاز شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/80f53c46-98c6-41b9-aeed-0c8e5f3af327"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات