728 x 90

مایک پمپئو: مقامهای لبنان درباره حفظ قدرت به دور از دخالت رژیم ایران هم‌نظرند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بعد از سفر به بیروت روز یکشنبه ۴ فروردین ۹۸ گفت تمام مقامهای لبنان که با آنها دیدار و گفتگو کرد، بر اهمیت حفظ قدرت سیاسی کشورشان به دور از دخالت رژیم ایران اتفاق‌نظر دارند.

بر اساس گزارش وزارت‌خارجه آمریکا، وی که با شبکه ام‌تی‌.وی مصاحبه می‌کرد گفت: دادن امکان فعالیت به حزب‌الله در لبنان را «خطرناک» می‌داند.

لازم به ذکر است که در همین روز پمپئو در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: خامنه‌ای و قاسم سلیمانی و رژیم ایران می‌خواهند لبنان را تسخیر کنند؛ آنها می‌خواهند این کشور را تحت کنترل بگیرند؛ آنها می‌خواهند به دریای مدیترانه دسترسی داشته باشند؛ آنها اینجا قدرت و نفوذ می‌خواهند. و مردم لبنان مستحق چیزی بهتر از این هستند.

 

وزیر خارجه آمریکا افزود: هر جا ما فعالیت شرورانه توسط رژیم ایران پیدا کنیم، آمریکا آن را تعقیب خواهد کرد چه در آمریکا جنوبی باشد چه در خاورمیانه. هر جا ما آن را کشف کنیم، ما آنها عقب خواهیم راند.

 

مایک پمپئو در ادامه گفت: ما خواهان این هستیم که مردم ایران دموکراسی و آزادی و حفاظت از حقوق‌بشری که ما برای همه افراد در دنیا می‌خواهیم را داشته باشند. ما چیزهای خوبی برای مردم ایران می‌خواهیم و سران آنها به آنها خیانت کرده‌اند. آنها اقتصاد را نابود کرده‌اند که الآن یک ویرانه است –بدلیل سوء مدیریت فوق‌العاده این حاکمیت مذهبی. آنها در تلاش هستند تا کل خاورمیانه و اینجا در لبنان را به ویرانه تبدیل کنند.

تلاشهای ما در همه جا خواهد بود. تلاشهای ما شدید خواهد بود. هدف ما اصیل است: کمک به مردم ایران برای باز پس‌گیری موفقیت‌آمیز رهبری و حاکمیت بر کشور خودشان به‌نحوی که من می‌دانم که آنها به‌شدت شایسته آن هستند.

 

مایک پمپئو در رابطه با استراتژی آمریکا در مقابل جنگ‌افروزیها و همه جوانب رفتار ایران: موشکی، پهپاد، نیروهای نیابتی گفت:

در ماه مه سال گذشته، من انتظاراتمان از رژیم ایران را بیان کردم. این انتظارات به برنامه هسته‌یی آنها بر می‌گردد – آنها نمی‌توانند یک برنامه هسته‌یی داشته باشند. به برنامه موشکی آنها برمی‌گردد. به فعالیت تروریستی آنها در سراسر جهان بر می‌گردد. آنچه ما خواهان آن هستیم واقعاً ساده است در رابطه با هر کدام از آن مسائل: تبدیل به یک کشور معمولی شوید. ما از ایران هیچ چیزی غیر از آنچه ما از هر کشوری در دنیا می‌خواهیم، نمی‌خواهیم: کارزارهای سوءقصد در اروپا انجام نده، به فرودگاههای بزرگ بین‌المللی موشک شلیک نکن؛ درگیر رفتار حقوق‌بشری که آنها شهروندان آمریکا و شهروندان از همه جای دنیا را بازداشت می‌کنند، نشو؛ زندانیان را بدلائل سیاسی زندانی نکن. این چیزی است که مردم لبنان به‌خوبی می‌دانند. این ریسکها بسیار زیاد است. حزب‌الله و ایران یک تهدید فوق‌العاده برای مردم منطقه ایجاد می‌کنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات