728 x 90

مایک پمپئو: رژیم تروریستی ایران تهدیدی برای هر آمریکایی است

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا روز ۱۵خرداد در توئیتی علیه رژیم آخوندی نوشت: نگران کننده اما تعجب‌آور نیست. رژیم ایران چندین دهه کشتن سربازان آمریکایی را دنبال می‌کرده است. این رژیم تروریستی تهدیدی برای هر آمریکایی است.

مایک پمپئو مطلب وبسایت هیل درباره «اسناد فاش شده نشان می دهد که رژیم ایران در حال برنامه ریزی مرحله جدیدی از حملات علیه نیروهای آمریکایی در سوریه است» را ضمیمه توئیت خود کرده است.

بر اساس گزارش جدید واشنگتن پست، اسناد فاش شده جدید نشان می‌دهد که رژیم ایران ممکن است برای حملات جدید علیه نیروهای آمریکایی در سوریه آماده باشد.

روزنامه واشنگتن پست گزارش می‌دهد که رژیم ایران در حال تسلیح شبه‌نظامیان در سوریه و ایجاد و آموزش نیروهایی برای استفاده از بمبهایی است که به‌طور خاص برای هدف قرار دادن خودروهای نظامی ایالات متحده و کشتن پرسنل آمریکایی در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، این اقدام تشدیدکننده می‌تواند جان آمریکایی‌ها در منطقه را به خطر بیندازد و باعث درگیری نظامی مستقیم‌تر با تهران شود.

یکی دیگر از اسناد فاش شده نشان می‌دهد که روسیه، سوریه و ایران بر روی تلاش گسترده‌تری برای بیرون راندن ایالات متحده از سوریه کار می‌کنند. ایالات متحده حضور نظامی خود را در این کشور حفظ کرده است تا از ظهور مجدد شبه‌نظامیان داعش محافظت کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/404ea50e-a0bc-4e87-be88-131f236b7b1e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات