728 x 90

مایک پمپئو دروغ‌پراکنی وزیر خارجه آخوندها را تکذیب کرد

مایک پمپئو
مایک پمپئو

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اظهارات دجالانه ظریف راکه گفت آمریکا تحریمهایی غذایی و دارویی انجام داده را مورد حمله قرار داد و تکذیب کرد و گفت: « شرم بر نیوزویک دروغگو که به ظریف برای پراکندن دروغ‌ها کمک می‌کند. حقیقت این است، آمریکا غذا و دارو را تحریم نمی‌کند و هرگز نکرده است. غذا و دارو از تحریمها مستثنی هستند، هم‌چنانکه معاملات مالی در ارتباط با نیازهای انسان‌دوستانه مستثنی هستند. »

 

 

بیشتر بخوانید

مایک پمپئو: تحریمهای آمریکا شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی نمی‌شود

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ در توئیتی گفت: برخلاف آنچه رژیم ایران می‌گوید، تحریمهای ما شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی نمی‌شود.

وزیر خارجه آمریکا افزود: آمریکا با ایستادن در کنار مردم ایران با آنها ابراز همبستگی می‌کند. مردم ایران پس از گذشت تقریباً ۴٠سال بیشترین صدمه را از سو مدیریت و فساد اقتصادی خورده‌اند.

ایالات متحده با ایستادن در کنار مردم ایران با آنها ابراز همبستگی می‌کند. مردم ایران پس از گذشت تقریباً ۴٠سال بیشترین صدمه را از سو مدیریت و فساد اقتصادی خورده‌اند. برخلاف آنچه رژیم ایران می‌گوید، تحریمهای ما شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی نمی‌شود.

هم‌زمان با بازگشت تمامی تحریم‌های جامع نفتی و مالی علیه دیکتاتوری آخوندی، وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی ۷۰۰مهره و نهاد رژیم را که به لیست سیاه تحریم‌ها اضافه شدند با جزییات منتشر کرد.

خزانه‌داری آمریکا در بیانیهٔ روز دوشنبه خود اعلام کرد: امروز در بزرگ‌ترین اقدامی که طی یک روز صورت گرفته، دفتر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا بیش از ۷۰۰فرد، نهاد، هواپیما و کشتی (رژیم ایران) را تحریم کرد. این اقدام یک بخش حیاتی در اعمال مجدد تحریم‌های باقی‌مانده اتمی آمریکاست که در ارتباط با برجام برداشته یا رفع شده بود... به این ترتیب شمار اهداف تحریم‌شده رژیم ایران در دوران دولت کنونی آمریکا یعنی طی کمتر از دو سال به بیش از ۹۰۰مورد رسید که بالاترین سطح از فشار اقتصادی ایالات متحده علیه (رژیم) ایران تا کنون به‌شمار می‌رود.

خزانه‌داری آمریکا تصریح کرد: «... اقدام امروز شامل لیست‌گذاری ۵۰بانک و شعبه‌های خارجی و داخلی آنهاست؛ شناسایی بیش از ۴۰۰هدف، شامل ۲۰۰فرد و کشتی در بخش کشتیرانی و انرژی (رژیم) ایران، یک شرکت هواپیمایی (رژیم) ایران و قرار دادن تقریباً ۲۵۰نفر در لیست افرادی که دارایی‌هایشان مسدود شده... (از جمله این لیست‌گذاریهاست)... اسامی آنها تا امروز تحت فرمان اجرایی ۱۳۵۹۹(مربوط به دوران برجام، لیست‌گذاری شده) بود، اما دفتر دارایی‌های خارجی امروز لیست موجود تحت این فرمان اجرایی را پاک کرد... از امروز تبادلات قابل‌ توجه با اغلب افرادی که از لیست فرمان اجرایی ۱۳۵۹۹ به لیست اس.دی.ان. منتقل شدند...، می‌توانند مورد تحریم قرار گیرند.

 

خزانه‌داری آمریکا درباره لیست‌گذاری و تحریم بانکهای حکومت آخوندی نوشت: اقدام امروز بزرگ‌ترین اقدام طی یک روز توسط دفتر دارایی‌های خارجی است که سوءاستفادهٔ بخش بانکی (رژیم) ایران را برای تأمین مالی فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده هدف قرار می‌دهد... رژیم ایران از طریق بخش بانکی، میلیاردها دلار را برای نیروی قدس سپاه پاسداران... سرازیر کرده است....

این بیانیه می‌افزاید: امروز بیش از ۷۰مؤسسه مالی مرتبط با (رژیم) ایران و شعبه‌های خارجی و داخلی آن لیست‌گذاری و یا شناسایی شده و در لیست اس.دی.ان. قرار گرفتند.

خزانه‌داری آمریکا درباره لیست‌گذاریهای مربوط به بخش کشتیرانی رژیم نیز تصریح کرده است که علاوه بر لیست‌گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی، ۶۵شعبه و مهره مرتبط با آن نیز لیست‌گذاری شده‌اند و ۱۲۲کشتی مربوط به آن نیز شناسایی شدند.

 

طبق فهرست منتشر شده از ۷۰۰مهره و نهاد لیست‌گذاری‌شده رژیم در سایت رسمی خزانه‌داری آمریکا، شرکت هواپیمایی رژیم موسوم به ایران‌ایر و ۶۷هواپیمای متعلق به آن، ستاد اجرایی فرمان خمینی، سازمان انرژی اتمی رژیم و ۲۳شعبه و مهره مرتبط، بانک مرکزی رژیم، کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت ملی نفت‌کش رژیم آخوندی و همچنین شرکت سرمایه‌گذاری موسوم به غدیر و ۹۹نهاد وابسته به آن لیست‌گذاری و تحریم شدند.

شمار دیگری از مهره‌ها، شرکتها و بانکهای رژیم که در لیست تحریم‌ها قرار گرفتند، عبارتند از:

شرکت مهندسی توسعه سوخت اتمی

بانک ملی

مرکز موسوم به مقاومت بسیج وابسته به سازمان انرژی اتمی رژیم

بانک سرمایه‌گذاری امین

شرکت کشتیرانی آرش

بانک آرینشرکت کشتیرانی آسان

تجارت عمومی انرژی آسیا

کشتیرانی آتلانتیک

بانک آینده

سرمایه‌گذاری آذر

شرکت پتروشیمی موسوم به بندر خمینی

بانک کارگشایی

بانک کشاورزی

بانک مسکن

بانک صنعت و معدن

بانک رفاه کارگران

بانک سپه بین‌المللی

بانک سپه

پست‌بانک ایران

بانک تجارت

بانک شهیر

شرکت بیمه ایران

شرکت پتروشیمی بو علی سینا

شرکت کشتیرانی بوشهر

هندلزبانک اروپا-ایران

شرکت نفت پارس

شرکت اعتباری برای توسعه

شرکت کشتیرانی دانش

مدیریت سرمایه دارا

شرکت دریانورد کیش

شرکت کشتیرانی داور

بانک دی

شرکت تبادل دی

بانک اقتصاد نوین

بانک کارآفرین

شرکت کشتیرانی کرمان

بانک خاورمیانه

خطوط کشتیرانی دریای خزر