728 x 90

مایک پمپئو: اقدامات گسترده برای جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به سلاح هسته‌یی

مایک پمپئو وزیر خارجه  آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجهٔ آمریکا ۳۱شهریور طی پیامی درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه رژیم آخوندی تأکید کرد: به‌جای این‌که منتظر بمانیم تا رژیم ایران دنیا را تهدید کند، آمریکا اقدامات گسترده‌یی را برای جلوگیری از دسترسی بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان به‌سلاح هسته‌یی، اتخاذ می‌کند.

مایک پمپئو افزود: این اقدامات شامل تحریم‌ها علیه ۲۵شخص و نهاد می‌شود.

سناتور پیشین جوزف لیبرمن، مدیر سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر عامل این سازمان، روز دوشنبه ۳۱شهریور در بیانیه‌یی ضمن تقدیر از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در مقابله با اقدامات رژیم ایران، نوشته‌اند: «امروز به لطف رهبری آمریکا، جهان امن‌تر است. این در حالی است که متأسفانه دیگر اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، بحرانی را ایجاد کرده‌اند که [آن شورا] را به‌شدت تضعیف می‌کند. آنها بیش از آن‌که واقعیت تهدیدهای موجود را درک کنند، بر ایده برجام [برنامه جامع اقدام مشترک] تمرکز کرده‌اند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «رژیم [حاکم بر ایران] هم‌چنان به اجرای حکومت ترس و وحشت خود در سراسر منطقه و فرای آن ادامه می‌دهد. اعمال مجدد تحریم‌ها علیه رژیم ایران، و دائمی بودن تحریم تسلیحاتی، برای مقابله با توانایی رژیم ایران در مسلح‌کردن گروه‌های نیابتی تروریستی آن، امری ضروری است. رژیم ایران باید از توانایی خرید تانک، سامانه‌های موشکی، و سایر موادی که در تحریم تسلیحاتی مشخص شده است، محروم باشد».

در بیانیه نهاد «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» هم‌چنین آمده است: «زمان آن فرا رسیده است که به جای [منفعت‌طلبی] صلح را در اولویت قرار دهیم و حول کارزار فشار حداکثری متحد شویم. دوره اقدامات ناکافی، توافق‌های به‌شدت معیوب، و عذر و بهانه‌ها به پایان رسیده است. ما باید برای حفظ امنیت بین‌المللی، به تحریم اقتصادی رژیم ایران متعهد باشیم».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e7582507-5e00-4943-8726-035751c28866"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات