728 x 90

مایک پمپئو: آمریکا خواهان شنیدن صدای ملت ایران و برقراری دموکراسی در این کشور است

مایک پمپئو
مایک پمپئو

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز شنبه ۲۲ دی در مصاحبه با تلویزیون دولتی مصر گفت:‌

ما باید در کل منطقه شرایطی ایجاد کنیم که تهدیدهایی که از طرف اصلیترین رژیم حامی تروریسم در دنیا یعنی رژیم ایران ایجاد می‌شود، به‌نحوی جامع برخورد کنیم تا مردم در خاورمیانه بتوانند در صلح و همزیستی زندگی کنند.

وی افزود: ما داریم کار می‌کنیم تا تأمین مالی برای گروه‌های تروریستی را قطع کنیم از هر جا که منبع این منابع مالی باشد. ما در حال حاضر سخت‌ترین تحریمها در تاریخ را علیه رژیم ایران برقرار کردیم. رژیمی که در آن بسیاری اعمال تروریستی به‌وجود می‌آید.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا همچنین در مصاحبه با شبکه العربیه تأکید کرد: «ایالات متحده آمریکا خواهان شنید صدای ملت ایران و برقراری دموکراسی در این کشور است».

وی افزود که خواهان «دموکراسی حقیقی که از حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان شیعه عراق حمایت نکند» است.

مایک پمپئو در این گفتگو به اهداف نشست «ورشو» اشاره کرد که قرار است طی آن پرونده‌هایی مختلف به‌منظور برقراری ثبات در خاورمیانه به‌ویژه موضوع «مبارزه با تروریسم و رژیم ایران» با مشارکت چندین کشور بررسی شود.

او در این باره گفت: «نشست ورشو بسیار گسترده خواهد بود. کشورهایی از آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین حضور خواهند داشت. پیمانی وسیع برای برقراری ثبات در خاورمیانه ایجاد خواهیم کرد و راههای مبارزه با تروریسم و ایران را بررسی خواهیم کرد».

 

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا از طریق العربیه پیامی را برای ملت ایران فرستاد و بر حمایت ایالات متحده از مردم این کشور برای برقراری دموکراسی حقیقی در ایران تأکید کرد و گفت: «ملت ایران بداند که ما خواهان زندگی بهتری برای آنان هستیم. ما خواهان شنیدن صداهای ایرانیان و وجود دموکراسی حقیقی هستیم. دموکراسی حقیقی از حزب‌الله و شبه‌نظامیان شیعه در عراق حمایت نمی‌کند. از تضعیف دولتها و کمک به حوثی‌ها در یمن حمایت نمی‌کند. ما نمی‌خواهیم که ملت ایران از ما ترسی داشته باشد.»

پمپئو در این گفتگو همچنین تأکید کرد که «رویارویی با رژیم ایران از اولویت‌های آمریکا است و واشنگتن به همراه متحدانش این مأموریت را به انجام خواهد رساند».

او گفت: «ایالات متحده آمریکا اینجا است... ثبات خاورمیانه، شکست دادن داعش و رویارویی با رژیم ایران پرونده‌های مهمی هستند... ایران به‌عنوان حامی تروریسم، بزرگ‌ترین خطر را تشکیل می‌دهد... پرزیدنت ترامپ رویارویی با آن را (رژیم ایران) در اولویت قرار داده است... ما به همراه متحدانمان در خاورمیانه به آن جامه عمل خواهیم پوشاند... این یک مأموریت جهانی است... من به خاورمیانه آمده‌ام تا برای همپیمانانمان تأکید کنم که ما عزم خود برای رویارویی با رژیم ایران جزم کرده‌ایم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b9903f0a-05df-44dd-aca4-a90c2fb7ad7e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات