728 x 90

ماهنامه المجله لندن: مریم رجوی سیمای یک ایران زیبا

ماهنامه المجله لندن: مریم رجوی سیمای یک ایران زیبا
ماهنامه المجله لندن: مریم رجوی سیمای یک ایران زیبا

ماهنامه المجله لندن ۶مرداد۹۹ در مطلبی درباره گردهمایی جهانی ایران آزاد که با سخنرانی خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران همراه بود نوشت:

  • مریم رجوی گردهمایی ایران آزاد را در ۱۰۴کشور و بیش از ۳۰هزار نقطه به یک رویداد مهم جهانی تبدیل کرد.
  • مریم رجوی صدای مردم ایران برای ریشه‌کنی دیکتاتوری را انعکاسی جهانی بخشید.
  • برای غرب سخت است که عظمت اپوزیسیون ایران را که در کنفرانس ایران آزاد ظاهر شد نادیده بگیرد.

ماهنامه المجله لندن:

مریم رجوی امیدوار است که خامنه‌ای و روحانی و ظریف و محمود علوی وزیر اطلاعات را به پای میز محاکمه بکشاند. رجوی می‌گوید، این کار برای توقف تروریسم گسترده آخوندها امری ضروری است. او همه دولتها و جوامع بین‌المللی را برای مقابله با بزرگترین تهدید صلح و امنیت جهانی به ایستادن در کنار مردم ایران ترغیب کرد.

سرمایه‌گذاری مریم رجوی این زن متین، بر روی برگزاری کنفرانس «ایران آزاد» بواسطه گردآوری ایرانیان پراکنده در بیش از ۱۰۴کشور از طریق اینترنت و با مرتبط کردن بیش از ۳۰هزار نقطه، موفق شد و بدین ترتیب آنرا به یک رویداد جهانی مهم تبدیل کرد. شاید این نخستین باری است که این آکت توسط ایرانیانی که می‌خواهند رژیم را تغییر دهند در سراسر جهان ارائه می‌شود، به‌نحوی که از این به بعد نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. بدین صورت رجوی با صدای داخل ایران که خواستار ریشه‌کنی رژیم دیکتاتوری است همصدا شده و به آن حضور و انعکاسی جهانی می‌دهد.

المجله لندن افزود:

رژیم ایران باید نگران باشد. .

شرکت غربی‌ها در جلسه افتتاحیه کنفرانس که شامل ۱۰۰۰شخصیت از رهبران سیاسی و پارلمانی و شخصیتهای مذهبی و فرهنگی از سرتاسر جهان، به این معنی است که غرب شروع به گوش دادن به رجوی و کسانی کرده که وی آنها را نمایندگی می‌کند و نشان از اهمیت دادن غرب به اوست.

برای غرب سخت است که ابعاد بزرگ اپوزیسیون ایران را که در این کنفرانس ظاهر شد نادیده بگیرد. همین‌طور سخت است که واقعیتهایی را نادیده بگیرد که رجوی در مورد جنایتهای این رژیم در داخل از جمله سرکوب و کشتار معترضان یا سهل‌انگاری عمدی رژیم در مورد خطر «کووید ۱۹» که منجر به کشتار بیش از ۷۰هزار شهروند گردید را در معرض عموم قرار داد. دیگر هیچ رئیس‌جمهوری همانند اوباما جهان را نمی‌تواند قانع کند که این «رژیم عقلانی» است و می‌توان با آن تعامل کرد و میلیاردها دلار برای آن هزینه کرد و بعد جهان دریابد که از آنها برای کشتن ایرانیها، سوری‌ها، یمنیها و لبنانیها به اسم یک انقلاب دروغین و شعارهای خرافی استفاده می‌کند. «اشتباه دیگر، این انتظار واهی بود که گویا فاشیسم مذهبی، با دریافت امتیاز و مشوق، روزی از تروریسم دست می‌کشد. یا این‌که گویا از اردوی وحوش حاکم، میانه‌روهایی سر بر‌می‌دارند و آن را به‌اصلاح و اعتدال می‌کشانند».

المجله لندن در ادامه تأکید کرد:

در واقع، آنچه غرب در مورد نادیده گرفتن ایرانیان قیام‌کننده انجام داده است بیش از یک اشتباه و یک جنایت است و به‌خاطر چشم‌پوشی از جنایتهای رژیم در حق جوانان ایران، غرب در تنگنای جهانی قرار گرفته است....

همه احساس می‌کنند که رژیم دیگر ضعیف و سست شده است و به‌نظر می‌آید که قبضه آهنین خود .... را از دست داده است.....مردم ما باید از حق سلامتی، حق سرپناه، حق اشتغال، حق داشتن تشکل و سندیکا، حق خودمختاری ملیت‌ها، حق مشارکت برابر در امور جامعه، حق برابری زن و مرد و حق حاکمیت مردم برخوردار باشند. البته کار دشوار است، اما به‌نظر می‌رسد جهان غرب به‌ویژه اروپاییها به ضرورت تغییر رژیم بیشتر متقاعد شده‌اند، و نشانه آن آغاز محاکمه دیپلمات وابسته به رژیم آخوندها و سه شریک وی به اتهام برنامه‌ریزی تروریستی برای انفجار گردهمایی اپوزیسیون ایران در ویلپنت در ژوئن سال۲۰۱۸ در کشور بلژیک است. این امر از نظر اپوزیسیون ایران یک اقدام مثبت تلقی می‌شود....

رژیم ایران در تنگنای بزرگی قرار گرفته است، از فروپاشی مالی تا فروپاشی امنیتی و نظامی تا فروپاشی اجتماعی و اقتصادی. احساس رجوی در مورد فرصت سرنگونی رژیم درست است.... درست است که آزادی بهایی دارد. اما رجوی می‌تواند افتخار کند که زنان و مردان جوان ایرانی آماده جنگ برای رسیدن به این آزادی هستند و این خود گام اول سرنگونی رژیم و نخستین میخ بر تابوت آن است.