728 x 90

مافیای آب

ورمزیاری، کارشناس حکومتی در یک گفتگوی تلویزیونی به غارتگری رژیم اعتراف کرد.

ورمزیاری: «مشکل آنجاست که ما در سیاست‌های مدیریت آب، به آب به‌عنوان نفت نگاه می‌کنیم، برای تأمین بودجه وزارت نیرو داریم آب‌فروشی می‌کنیم، برعکس باید رفتار صرفه‌جویانه رو تشویق کنیم. یعنی من کشاورز بعد از آبیاری تحت فشار، آب کمتر مصرف کردم این در قالب بانک آب، بایستی مورد تشویق قرار بگیره، این ساز و کارش در کشورهای دیگه هم هست ولی متأسفانه ما نمی‌رویم سمتش. ما نمی‌توانیم صرفاً اونجا بنشینیم بالا سر کشاورز نگهبان بگذاریم بگوییم شما معیشت تو بی‌خیال شو، شما به‌اصطلاح حجم مصرف آبتو برای بیلان آب کشور کمتر بکن که ما در واقع وضعیت بهتری پیدا کنیم».

علیمراد اکبری، معاون وزیر جهاد به‌اصطلاح سازندگی رژیم نیز در همین گفتگو علت خشکی زاینده رود را چنین عنوان کرد:

«بارگذاری بیش از حد در ده‌های گذشته روی حوزه زاینده رود برای شرب و صنعت باعث شده که فشار مضاعفی به بخش کشاورزی وارد بشود. یعنی صنایعی که در حاشیه زاینده رود مستقر شده جاشون اینجا نبوده و این باعث شده که فشار مضاعفی بر بخش کشاورزی وارد بشود».

کارشناسان بر این باورند بسیاری از صنایعی که اکبری از آنها یاد می‌کند متعلق به صنایع موشکی رژیم، و صنایع قرارگاه ضد خاتم سپاه هستند. صنایعی که برای تأمین دستگاههای سرکوبگر مردم یا سودهای نجومی ساخته شده‌اند و به‌بهای غارت آب مردم استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان و خوزستان و نابودی محیط‌زیست این مناطق توسط مافیای خامنه‌ای است

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات