728 x 90

روزنامه سپاه پاسداران: قیام‌کنندگان کارشان «حمله به مراکز حساس نظامی و انتظامی» است

قیام سراسری ایران
قیام سراسری ایران

روزنامه سپاه پاسداران در سرمقاله خود ویژگی قیام ایران را «خشونت سازمان یافته»، توصیف کرد و با تأکید بر«آموزش دیده بودن آشوبگران»، نوشت: قیام‌کنندگان کارشان «حمله به مراکز حساس نظامی و انتظامی» است.

روزنامه سپاه هم‌چنین نوشت: «نقش ویژه زنان در قیام و در تهییج جوانان و حمله به مراکز بسیج زنان به سبک کار (زنان مجاهد) شباهت داشت».

 

در همین حال سایت حکومتی خبر فوری درباره قیام مردم ایران نوشت: «این‌که چرا در اغتشاشات اخیر زنان به مهره میداندار تبدیل شده‌اند، خود جای سؤال دارد. مهم‌ترین پاسخی که شاید بشود به این سؤال داد این است که حضور پر رنگ زنان عاملی مهم در تحریک احساسات و عواطف و غیرت جامعه بوده است. داشتن لباس‌های متحدالشکل و ماسک و عینک استخر مقاومت این افراد در مقابل گاز اشک‌آور را بالا برده است دسترسی این افراد به چنین امکاناتی حتی در مواردی باعث شده تا ناجا و نیروهای انتظامی محلی از پس مقابله برنیایند و میدان را برای نیروهای امنیتی دیگر خالی کنند».

 

این سایت حکومتی هم‌چنین نوشت: هسته‌های خشونت‌طلب، هر‌ یک به‌طور متوسط ۴۰تا ۵۰‌نفر را شامل می‌شوند. نوع عملکرد این هسته‌ها، لایه‌لایه است. یک لایه مأمور تخریب، لایه دیگر مأمور ایجاد رعب ‌و ‌وحشت و لایه بعدی مأمور ایجاد حائل برای فراری دادن عاملان تخریب هستند. مورد دیگر لباس‌ها و نشانه‌های مشخص و متحد هسته‌های خشونت است. فایده این لباس‌های یک رنگ، تسهیل در شناسایی یکدیگر در موقع عملیات است.

 

این منبع افزوده است: در نقاط متعدد به‌ویژه حومه تهران زنان ظاهراً ۳۰تا ۳۵‌سال نقش ویژه‌یی در لیدری اغتشاشات به عهده‌ دارند این زنان متحدالپوشش، هر یک وظیفه‌ای جداگانه دارند یکی از شورش‌ها فیلم می‌گیرد، دیگری جلوی خودروها را می‌گیرد و دیگری با تحریک مردم آنها را به پیوستن به صف اغتشاش‌ها مجاب می‌کند.

 

اسدالله عباسی، سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس رژیم به‌ نقل از پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت آخوندها گفت: تعدادی از افراد که اقدام به تحریک مردم در خیابان‌ها می‌کردند شناسایی شدند مشخص شد که آنان با سازمان مجاهدین در ارتباط هستند.

 

روزنامه حکومتی وطن امروز ضمن درج این خبر به‌ نقل از اطلاعیه روابط عمومی سپاه پاسداران در استان البرز از شناسایی و دستگیری ۱۵۰نفر از لیدرهای مخل امنیت خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم، ایرنا، پاسدار غیاثی سرکرده سپاه پاسداران در فارس نیز گفت: در تحقیقات به‌عمل آمده از سرکردگان اشرار که وابسته به مجاهدین بودند مشخص شده است ایجاد ناامنی دائمی در سطح جامعه، از اهداف اصلی این جریان بوده است.