728 x 90

قیام مردم لبنان در منطقه تحت تسلط حزب‌الشیطان در بقاع بار دیگر شعله‌ور شد

لبنان
لبنان

این خبر تکمیل می‌شود.

قیام مردم لبنان با کشته شدن یک تظاهر کننده در جنوب بیروت و درگیریهای گسترده در منطقه تحت تسلط حزب‌الشیطان در بقاع بار دیگر شعله‌ور شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز این وضعیت بعد از سخنرانی میشل عون متحد دیرینه حزب‌الشیطان لبنان به‌وجود آمد. وی از معترضان خواست از لبنان بروند و با لحن تهدیدآمیزی خواستار برچیدن تظاهرات و اعتراضات شد. میشل عون گفت:‌ اگر معترضان به خانه نروند، لبنان با فاجعه روبه‌رو می‌شود.

به گفته رویترز این سخنان موج جدیدی از تظاهرات را برانگیخت.

مردم لبنان در شهرهای مختلف خشم و فریاد خود را علیه این متحد حزب‌الشیطان بلند کردند.

 

تلویزیون الحدث گزارش داد: در جریان تظاهرات در منطقه بقاع و در منطقه خلدهٔ در بیروت یک نفر در اثر اصابت گلوله کشته و ۳تن مجروح شدند.

همزمان تظاهرات گسترده شبانه در تمامی شهرهای لبنان در اعتراض به سخنان میشل عون برگزار شد.

 

روزنامه الشرق‌الأوسط چاپ لندن در بررسی قیام مردم لبنان نوشت:‌ انقلاب لبنانی‌ها از بسیاری دام‌ها که آزمونهای سخت پهن کرده بودند، جست که این خود خبر از جدیت انقلابیون می‌دهد و بیانگر عمق مسائلی است که آنها را واداشت به خیابانها بریزند.

چنگ زنندگان به قدرت در لبنان خیال می‌کنند که آنها از انقلاب مردمی در امان هستند. اما این‌بار مردم با تظاهراتی گسترده در بیروت و طرابلس و صیدا و بعلبک و تجمع در اتوبانهای مسدود شده، پاسخ آنها را دادند.

 

الشرق‌الأوسط در مطلب دیگری نوشت:‌ طی سه هفته گذشته رویدادی تاریخی لبنان را تکان داد و هنوز هم ادامه دارد: بخش وسیعی از ساکنان، از جمله پیران و زنان اراده خود را برای ایجاد طرح زیربنایی برای میهن اعلام نمود و به‌طور مستقیم دست‌اندر کار ایجاد آن شدند تا نظام فرقه‌گرایی و مذهبی را به نظامی دموکراتیک تبدیل کنند.

تلویزیون اسکای نیوز - بستن جاده‌ها در لبنان ۲۲آبان۹۸

تظاهرات‌کنندگان لبنانی تا صبح امروز به بستن تعدادی از خیابانها در مناطق مختلف لبنان ادامه دادند. این اقدام در اعتراض به سخنان  میشل عون می‌باشد که گفت:‌ ادامه اعتراضات به اقتصاد آسیب می‌رساند.

هم‌چنین نیروهای ضدشورش به‌منظور متفرق کردن تظاهرات‌کنندگانی که جاده‌یی را بر روی پل رینگ بسته بودند در این پل مستقر شدند. 

معترضان جاده بین‌المللی با سوریه و یک جاده بین‌المللی در طرابلس را بستند.

 

تلویزیون الحدث گزارش داد: در جریان تظاهرات در منطقه بقاع و در منطقه خلده در بیروت یک نفر در اثر اصابت گلوله کشته و ۳تن مجروح شدند.

همزمان تظاهرات گسترده شبانه در تمامی شهرهای لبنان در اعتراض به سخنان میشل عون برگزار شد.