728 x 90

قضاییه آخوندی به انتقام محکومیت جهانی اعدام مصطفی صالحی و تظاهرات هموطنان، همسر مصطفی را به پرداخت ۴۲۵میلیون تومان ”دیه“ محکوم کرد

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قضاییه آخوندی به انتقام محکومیت جهانی اعدام مصطفی صالحی و تظاهرات هموطنان

همسر مصطفی را به پرداخت ۴۲۵میلیون تومان ”دیه“ محکوم کرد

در صورت نپرداختن این مبلغ خانه و سرپناه کودکان یتیم و اموال خانواده ضبط می‌شود

خانم مریم رجوی: حکم نفرت‌انگیز قضاییه آخوندها علیه همسر و فرزندان مصطفی صالحی نشان می‌دهد قساوت و بیرحمی آخوندهای حاکم حد و مرز نمی‌شناسد. همانها که تحت عنوان خانواده برای مجاهدین اشک تمساح می‌ریزند، از زن داغدار و کودکان یتیم دستمزد اعدام همسر و پدر آنها را می‌طلبند. ننگ و عار بر این رژیم و همهٔ پشتیبانان و مزدورانش باد. این رژیم باید از جامعهٔ جهانی طرد شود. سکوت و بی‌عملی، نادیده گرفتن ارزشهایی است که جامعه بشری میلیونها قربانی برای آنها داده است.

قضاییه جنایتکار آخوندها به انتقام محکومیت جهانی اعدام مصطفی صالحی و تظاهرات هموطنان در کشورهای مختلف، همسر مصطفی را به پرداخت ۴۲۵میلیون تومان ”دیه“ محکوم کرد. در صورت نپرداختن این مبلغ خانه و دار و ندار همسر داغدیده و ۲کودک یتیمش مصادره خواهد شد.

این‌چنین، بیدادگاه و قضاییهٔ وحشی رژیم ولایت فقیه پس از اعدام نیز، به ترتیبی که در هیچ جای جهان و هیچ مجموعه حقوقی نظیر ندارد، تحت عنوان دیه مزدوران کشته یا زخمی شده در قیام دیماه ۹۶، محکومیت جزایی دیگری به پای قربانی که حضور ندارد می‌نویسد و این حکم ضدانسانی را برای اجرا به همسرش ابلاغ می‌کند. در این حکم آمده است، در صورت عدم پرداخت این مبلغ، خانه مسکونی با باغ و اموال مصطفی صالحی ضبط خواهد شد.

مصطفی صالحی، ۳۳ساله، کارگر ساختمان بود که برای اداره زندگی خود و خانواده‌اش مسافرکشی می‌کرد. فرزندان مصطفی صالحی، نازنین ۴ساله و امیرحسین ۶ساله هستند.

مصطفی صالحی که به اتهام قتل یک پاسدار در کهریزسنگ نجف‌آباد، در جریان قیام دیماه ۹۶ اعدام شد، ۸ماه در سلول انفرادی اطلاعات دولت‌آباد و ۵ماه در سلول انفرادی زندان دستگرد اصفهان، با دست‌بند و پابند و بدون زیرانداز و پتو به‌سر برد. وی ۱۴ماه ممنوع‌الملاقات بود و غذایش در انفرادی به اندازه یک کف دست نان خشک بود.

شکنجه‌گران و بازجویان، دست و پا و دندانهای مصطفی را زیر شکنجه شکستند و آسیب‌های جدی به گردن و ستون فقرات وی وارد آوردند تا او را وادار به همکاری با وزارت اطلاعات و اعترافات تلویزیونی دروغ کنند، اما او تسلیم این فشارها نشد. سرانجام در ۱۵مرداد ۹۹ مصطفی را پس از ۲سال و نیم مقاومت قهرمانانه به دستور خامنه‌ای و جلادش ابراهیم رئیسی به‌دار آویختند.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت گفت: حکم نفرت‌انگیز قضاییه آخوندها علیه همسر و فرزندان مصطفی صالحی نشان می‌دهد قساوت و بیرحمی آخوندهای حاکم حد و مرز نمی‌شناسد. همانها که تحت عنوان خانواده برای مجاهدین اشک تمساح می‌ریزند، از زن داغدار و کودکان یتیم دستمزد اعدام همسر و پدر آنها را می‌طلبند. ننگ و عار بر این رژیم و همه پشتیبانان و مزدورانش باد. این رژیم باید از جامعهٔ جهانی طرد شود. سکوت و بی‌عملی، نادیده گرفتن ارزشهایی است که جامعه بشری میلیونها قربانی برای آنها داده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶شهریور۱۳۹۹ (۲۷اوت۲۰۲۰)